PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Revolut (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299145)

mamutarka 18.01.2021. 10:18

dijakritički znak ''ignoriraju'', Č bude C na kartici

coconut 18.01.2021. 12:18

Nikad ne koristim kvačice na bilo čemu 'stranjskome'. I nikad nisam imao problema.

Crash 23.01.2021. 21:35

Pitanje jedno ekipa.

Registrira sam se na revoult i sad treba platit onih 90 kn pocetnih.
Sad me zanima posto ja nemam kreditnu karticu vec ima supruga (diners) jel mogu to ucinit pomocu njene kartice?

Tnx

thunder11 23.01.2021. 21:37

Mozes sa koje god zelis

Crash 23.01.2021. 21:41

Citiraj:

Autor thunder11 (Post 3485838)
Mozes sa koje god zelis

Super :)

Crash 23.01.2021. 22:07

Kaze da diners nije podrzan ono wtf?

thunder11 23.01.2021. 22:12

Aha, mozes od drugih ljudi bez problema dokle god imaju MC,Visa i maestro. Koliko vidim diners kao brand/kartica nije podrazana.

Crash 23.01.2021. 22:15

Shit happens cekat ce placu onda ��

franzD 23.01.2021. 22:17

Citiraj:

Autor Crash (Post 3485845)
Kaze da diners nije podrzan ono wtf?

Kreditni kartičari ne vole da se keš besplatno izvlači preko usluga elektroničkog novca kad masno naplaćuju dizanje keša. Zato je i Amer... Visa Premium uvela posebnu naknadu za prebacivanje na Revolut/Kekspay i slične servise.

Libertus 23.01.2021. 22:23

Citiraj:

Autor Crash (Post 3485837)
Pitanje jedno ekipa.

Registrira sam se na revoult i sad treba platit onih 90 kn pocetnih.
Sad me zanima posto ja nemam kreditnu karticu vec ima supruga (diners) jel mogu to ucinit pomocu njene kartice?

Tnx

Ne treba ti kreditna. Može bilo koja kartica.

domy_os 23.01.2021. 22:30

Citiraj:

Autor Crash (Post 3485845)
Kaze da diners nije podrzan ono wtf?

Diners je valjda najgora kartica za inozemna plaćanja jer na dosta mjesta nije podržana, VISA/MC su puno bolji izbor.

partwish 23.01.2021. 22:45

Citiraj:

Autor franzD (Post 3485850)
Kreditni kartičari ne vole da se keš besplatno izvlači preko usluga elektroničkog novca kad masno naplaćuju dizanje keša. Zato je i Amer... Visa Premium uvela posebnu naknadu za prebacivanje na Revolut/Kekspay i slične servise.

Uveli su naknadu i za uplate za kladionice ili igre na sreću, eto... ako ideš igrati loto i uplatiš Visa Premium karticom, naplate se. :lol2:

panda505 24.01.2021. 00:51

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3485855)
Diners je valjda najgora kartica za inozemna plaćanja jer na dosta mjesta nije podržana, VISA/MC su puno bolji izbor.


I stari AMEX je bio tu (hvala Q da je VISA zamjenila)
Ljeto prije nego sam počeo koristiti Revolut sam u Budimpešti skoro ispo papak jer skoro nigdje nisu primali AMEX


Sent from my iPhone using Tapatalk

santos 24.01.2021. 11:23

jel samo zagrebacka banka naplacuje 7,50 kn transakciju s revoluta na tekuci? (naknada za priljev iz inozemstva...). nije da je neki problem posto je fiksna neovisno o iznosu, ali ipak... :D

Zika21 24.01.2021. 11:28

Citiraj:

Autor santos (Post 3485985)
jel samo zagrebacka banka naplacuje 7,50 kn transakciju s revoluta na tekuci? (naknada za priljev iz inozemstva...). nije da je neki problem posto je fiksna neovisno o iznosu, ali ipak... :D

PBZ također

dart_tom 24.01.2021. 12:38

Citiraj:

Autor Zika21 (Post 3485987)
PBZ također

adiko takodjer

xlr 24.01.2021. 12:46

Vezano za te priljeve iz inozemstva, pricalo se dosta o tome:

Citiraj:

Autor Libertus (Post 3468201)
Nitko nema naknadu za priljev EUR iz inozemstva. EUR transakcije su se po zakonu morale izjednačiti s onima u lokalnoj valuti, što znači da ukoliko hoće naplaćivati priljev EUR iz inozemstva, onda moraju naplaćivati i priljev kn iz RH u istom iznosu.

Naravno nisu ukinuli naknade za priljev svih ostalih valuta iz inozemstva, uključujući i kune. Kupite EUR na Revolut i uplatite na račun bilo koje RH banke i neće vam uzeti proviziju, tj. ne bi smjela. Ako pošaljete kune, uzet će vam.


Charles_Bronson 24.01.2021. 14:45

i po kojem tečaju pretvore to u kune?

franzD 24.01.2021. 16:25

Citiraj:

Autor santos (Post 3485985)
jel samo zagrebacka banka naplacuje 7,50 kn transakciju s revoluta na tekuci? (naknada za priljev iz inozemstva...). nije da je neki problem posto je fiksna neovisno o iznosu, ali ipak... :D

HPB, RBA provjereno ne naplaćuju, Erste isto.
Citiraj:

Autor Charles_Bronson (Post 3486057)
i po kojem tečaju pretvore to u kune?

Neisplativo ti je raditi konverzije. Najjeftinija (besplatna) opcija ti je otvaranje HPB SuperSmart računa i slanje na njega, pa dizanje keša na HPB bankomatima preko te kartice, ako trebaš keš.

SPLiFF 24.01.2021. 20:23

Koliko traje taj prijenos na tekući?

franzD 24.01.2021. 20:34

HPB inače podržava instant naloge, ali ne i za prekogranične transakcije. Ja sam probni nalog zadao u nedjelju, obradili su ponedjeljak.
Kod RBA sam zadao na Badnjak, obradili su prvi radni dan, što je bio 28.12.
Revolut ti napiše Estimated arrival za takve transakcije.

thunder11 26.01.2021. 09:13

Evo, baš želim isprobat po prvi puta napraviti uplatu sa revoluta (EUR) na tekući ZABA (kunski jel).

Kao prvo unutar revoluta jednom kada idem na send pa bank account gdje izaberem svoj tekući, imam opciju izabrati EUR račun sa revoluta, no iznos uplate je u kunama i ne vidim načina da se prebace EUR kao EUR (pa se pitam šta/kako oko te naknade pošto stoju KN u revolutu)

druga stvar ako netko zna, šta ako si uplatim na devizni?

franzD 26.01.2021. 09:59

Citiraj:

Autor thunder11 (Post 3486492)
Evo, baš želim isprobat po prvi puta napraviti uplatu sa revoluta (EUR) na tekući ZABA (kunski jel).

Zašto bi to radio? Revolut ti radnim danom daje bolji tečaj nego naše banke, dakle prodaj eure preko Revoluta i s kunskog podračuna si šalji kune na kunski račun.

Citiraj:

Autor thunder11 (Post 3486492)
druga stvar ako netko zna, šta ako si uplatim na devizni?

Ako pošalješ eure na devizni račun koji je denominiran u eurima, stići će ti euri.

thunder11 26.01.2021. 10:09

Citiraj:

Autor franzD (Post 3486509)
Zašto bi to radio? Revolut ti radnim danom daje bolji tečaj nego naše banke, dakle prodaj eure preko Revoluta i s kunskog podračuna si šalji kune na kunski račun.

Yes, dosta bolji tečaj ima sa time se slažem, nego me buni to što ako uplata dođe u kunama onda će ZABA automatski uzeti svojih 7,50kn jel? Što nije frka ako napravim jednom svake prijstupne, no ako budem radio često se nakupi.

Ako sam dobro shvatio, banke ne uzimaju nakandu iz inozemstva samo ako su EUR u pitanju.



Citiraj:

Autor franzD (Post 3486509)
Ako pošalješ eure na devizni račun koji je denominiran u eurima, stići će ti euri.

ok, dakle imam i tu opciju.

franzD 26.01.2021. 10:12

Citiraj:

Autor thunder11 (Post 3486511)
Yes, dosta bolji tečaj ima sa time se slažem, nego me buni to što ako uplata dođe u kunama onda će ZABA automatski uzeti svojih 7,50kn jel?

ZABA, PBZ i Addiko hoće, RBA, HPB i Erste neće. Za ostale ne znamo.
Problem je što ćeš kod ZABA EUR->HRK konverzije opet izgubiti nešto, ovisno o iznosu koji prebacuješ. Ja PBZ-ovu naknadu izbjegavam tako da lijepo besplatno dignem keš preko Revolutove kartice i uplatim na bankomatu PBZa. :)

thunder11 26.01.2021. 10:26

Citiraj:

Autor franzD (Post 3486512)
ZABA, PBZ i Addiko hoće, RBA, HPB i Erste neće. Za ostale ne znamo.

ovo ide u tabelu, da se ne pamti.

Citiraj:

Autor franzD (Post 3486512)
Problem je što ćeš kod ZABA EUR->HRK konverzije opet izgubiti nešto, ovisno o iznosu koji prebacuješ. Ja PBZ-ovu naknadu izbjegavam tako da lijepo besplatno dignem keš preko Revolutove kartice i uplatim na bankomatu PBZa. :)

Da, ali iznos je ipak preko limita standard kartice tako da ovaj put neće moći kesa. Ništa...pretvorim u kune na revolutu pa si prebacim za sada. hvala na infu.:chears:

dadoremix 26.01.2021. 15:05

A da peglas karticu i bok?
Potrosis te pare

cic 26.01.2021. 19:13

Izgleda da opet daju 50 kn ako pozoveš nekog, ali ne i onom kojeg si pozvao. Pa eto ako se neko misli registrirat nek javi pa podijelimo po pola :D

"Our financial super app delivers everyday digital banking solutions globally. Help your friends meet their money goals and tell them about Revolut. For each and every eligible friend that signs up from your referral, we'll give you HRK50!"

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

domy_os 26.01.2021. 23:35

Prekjučer sam napravio update Revolut appa na najnoviju verziju jer sa starom nisam više mogao upravljati karticama, nego su me baš tjerali da instaliram novu verziju. Jučer htio kupiti HAC ENC bon preko Keks Pay, odbijeno. Probao na Udemy nešto kupiti, opet odbijeno. U aplikaciji ne vidim nikakav trag kupovine, samo kada skinu pa vrate onu 1 kn ili koliko već. Jesu li mijenjali kakve uvjete ili koji vrag? Da ne pričam kako je nova verzija totalni promašaj, nepregledna od silnih news i suggestions smeća, ne mogu si odabrati što hoću gledati nego mi crypto i ostale gluposti smetaju.

xlr 27.01.2021. 09:55

Pa ti si jako dugo bio na starom dizajnu :) Znaci revolut je drugi app na mom mobu kojeg se trudim ne paliti jer me neprocjenjivo nervira i ne pruza mi nista vise od frustracija. Prvi je naravno f1tv app.

Prebaci na light temu, meni se pokazala preglednijom od dark. Nazalost onaj noise od suggestiona ne mozes ugasiti.

Nemam pojma zasto ti odbija transakcije, nisam primjetio neke probleme. Da ti nije nesto ugaseno od onih "permissiona" na kartici (online kupovina itd)?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 05:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger