PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Alibaba, AliExpress iskustva? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=258735)

PeroTNT 08.11.2020. 19:36

Jel opet dostave štekaju? Prije 2mj u isto vrijeme naručena 4 ista artikla od istog sellera i svi shippani sljedeći dan, jedan je došao nakon 3 tjedna dok ostali ništa.

franzD 08.11.2020. 20:36

Ja imam hrpu untracked stvari iz sredine srpnja koja su negdje na putu, dok su slične narudžbe iz kolovoza davno već stigle. Sve je nepredvidivo.

sharkri 08.11.2020. 20:55

Naručio sam nešto iz kine, i cijena je nekih 22eura, dali ću platiti carinu na to, i ako da, koji papiri će mi biti potrebni.

OuttaControl 08.11.2020. 22:25

Ovisi koliko srice imas, ako zavrsi na carini dobto ces pismo sa uputama, ukratko screenshot racuna sa ali ex/ebaya ces poslat na mail i onda ce oni obracunat porez i poslat ti paket sa otkupninom

rodriguez 11.11.2020. 22:04

Pise mi za paket da je accepted by last mile carrier

Jel znaci da mi je predmet prosao carinu bezbolno? Wuhuuu

cic 11.11.2020. 22:08

Provjeri na https://tnt.posta.hr/

Iako nemam pojma kaj taj status znači kod Kineza, vjerojatno niš korisno

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

buljaka 11.11.2020. 22:39

U većini slučajeva samo da je izašlo iz Kine.

Trebalo bi biti da je hr posta preuzela,tj da je ušlo u zemlju,ali je većinom lažan tracking status

Ne znači da je izbjeglo carinu

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

okarm 11.11.2020. 23:20

dobar mi je ali, zadnjih par godina rijetko vise narucujem preko ebaya, skoro sve s alija, ali.. jebeno me zivcira sto se prodavacima dopusta da pod jedan artikl stavljaju vise razlicitih artikala s razlicitim cijenama, tako da trazilica kao takva gubi svaki smisao.

OuttaControl 11.11.2020. 23:35

Da to mene isto zivcira, uz manipuliranje cijene sa shippingom jedine dvije stvari koje mi bas smetanje.

Cisti informativno isplati se pogledat i na ebayu, jer je ali postao dosta skuplji najveca razlika na koju sam naletio je 33%

Jeste sta uvatili popusta za 11.11? ja sam sa 1000 na 750 spustio kombiniranjem kupona

tomov 12.11.2020. 00:17

Nisam stigao popratiti pripreme za 11.11. na AE?

Kako ove godine funkcionira priča s kuponima?

cic 12.11.2020. 07:30

Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 3458543)
Da to mene isto zivcira, uz manipuliranje cijene sa shippingom jedine dvije stvari koje mi bas smetanje.

Cisti informativno isplati se pogledat i na ebayu, jer je ali postao dosta skuplji najveca razlika na koju sam naletio je 33%

Jeste sta uvatili popusta za 11.11? ja sam sa 1000 na 750 spustio kombiniranjem kupona

Ne znam, meni je aliex jeftiniji i bolji. Ak niš drugo tam mogu odabrat aliexpress standard shipping koji ide preko Nizozemske i to dolazi, dok sa ebaya mi skoro ništa ne dolazi niti šalju sa trackingom, izuzev njemačkog ebaya, to mi stigne za par dana

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

smirnoff 12.11.2020. 08:03

meni prošli ponedeljak došao mail da je item ušao u HR...i od onda niš...da našima treba 10 dana da sortiraju i pošalju paket?

Nbdy32 12.11.2020. 08:26

Ma je ušao u HR,možda u nizozemsku ili belgiju ili već koju zemlju preko koje šalju ...

Provjeri tracking number ako je na kraju NL - nizozemska,BE - belgija, UA - ukraina ...

Sve češ čekati minimamo 10 dana na više ... (računaj 20)

Ako nemaš slova na kraju,nego samo slovo L i dugi broj,onda to apsoštrufno niš ne znači i ko zna kad bu došel paket ...

PeroTNT 12.11.2020. 08:38

Citiraj:

Autor smirnoff (Post 3458571)
da našima treba 10 dana da sortiraju i pošalju paket?

Mjesec-dva točnije... Corona distanca ograničen broj radnika na jednom mjestu, vjerojatno propuštaju minimalan broj paketa dnevno

cic 12.11.2020. 09:01

Citiraj:

Autor Nbdy32 (Post 3458580)
Ma je ušao u HR,možda u nizozemsku ili belgiju ili već koju zemlju preko koje šalju ...

Provjeri tracking number ako je na kraju NL - nizozemska,BE - belgija, UA - ukraina ...

Sve češ čekati minimamo 10 dana na više ... (računaj 20)

Ako nemaš slova na kraju,nego samo slovo L i dugi broj,onda to apsoštrufno niš ne znači i ko zna kad bu došel paket ...

Ja stvarno ne kužim da je ljudima tak teško provjerit stanje na stranici pošte nego se oslanjaju na mailove i kojekakve kineske tracking stranice.

I da, kao što kažeš, vjerojatno je ušao u Nizozemsku, a ne HR

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Nbdy32 12.11.2020. 09:27

@cic - da ali onaj sa Lxxxxxxxxxxxxxxxxx nemožeš provjeriti na tnt.posta.hr, jer ga jednostavno naši ne registriraju ...


ja gledam na parcellsapp.com/en/tracking - tamo barem pokaže za taj Lxxxxxxx nešto,nekada i broj od last mile carriera,ali opet po tom broju ga nema na našoj pošti ...

cic 12.11.2020. 09:30

Pa zato takav tracking nije pouzdan i ne treba obraćat pažnju na njega.

Evo pazi moj primjer. Početkom 9.mj sam kolegi naručio dva sata sa ebaya, a s obzirom da je jedan koštao blizu 22€ odlučio sam naručit odvojeno i to u razmaku par dana, odnosno kad prvog pošalje. I odem na ebay i pogledam jel ima kakav tracking i naravno da ima neko kinesko smeće i to na obje narudžbe mi stavi isti tracking.

Dovoljno da se shvati kak Kinezi muljaju

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Nik 12.11.2020. 09:32

Ja cekam dva paketa, od Kine do NL 9-10 dana, onda od Amsterdama do Den Haaga 14 dana :D.

Nikako da posalju za HR, u mom slucaju su Nizozemci problem, sto rade s tim paketima, ne znam.

Nbdy32 12.11.2020. 09:37

Pa kakvi mi paketi zadnji dolaze,rekel bi da daju repki da vježba nogomet s njima ...

daki 12.11.2020. 15:20

Zalio sam se selleru da nikako ne dobivam paket, makar je pisalo da je u EU skladistu cekam vec mjesec dana. Dobio sam ovaj odgovor:

Citiraj:

Your shipping method was standard shipping hence it is untrackable we cannot track your order. However, we can help you with the parcel number which you have to take it to the post office they will help you with the details.

Parcel Number: A0000XXXXXXXXMPJ
Iskreno, blesavo mi je dolazit u postu s nekim internim brojem paketa i pitat jel imaju taj paket na moje ime. Osim sto mi je blesavo, gubitak mi je vremena.

Jel netko ikad pokusavao doci do paketa na taj nacin? Mislim da cu jednostavno odgovoriti selleru da posta nema taj paket i nek posalje novi.

smirnoff 12.11.2020. 15:30

Citiraj:

Autor PeroTNT (Post 3458584)
Mjesec-dva točnije... Corona distanca ograničen broj radnika na jednom mjestu, vjerojatno propuštaju minimalan broj paketa dnevno

ak im je to i sad izgovor...:fiju:

povjerovao bi u to u 4/5 mjesecu kad smo mislili da korona ubija koga got dohvati...

buljaka 12.11.2020. 18:07

Citiraj:

Autor daki (Post 3458752)
Zalio sam se selleru da nikako ne dobivam paket, makar je pisalo da je u EU skladistu cekam vec mjesec dana. Dobio sam ovaj odgovor:


Iskreno, blesavo mi je dolazit u postu s nekim internim brojem paketa i pitat jel imaju taj paket na moje ime. Osim sto mi je blesavo, gubitak mi je vremena.

Jel netko ikad pokusavao doci do paketa na taj nacin? Mislim da cu jednostavno odgovoriti selleru da posta nema taj paket i nek posalje novi.

Imao ja isti slučaj. Samo mu napiši sa si bio u pošti i da samo onaj tko šalje može raditi potražnju paketa i s aoni ne vide ništa

Naravno nisam ni isao pitati jer znam da ne možeš potraživati paket ako nisi ti posailjaoc.

Nakon toga dobio refund .

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

PeroTNT 13.11.2020. 07:04

Jel netko primjetio razliku u cijeni na PC-u vs mobilnoj aplikaciji? Recimo ove rukavice https://www.aliexpress.com/item/1005...f2e85f1ckhD7ZS
Na PCu 1.25 + 7.49 shipping, dok na identičnom itemu u mobilnoj aplikaciji (ne mobilnoj verziji već baš android aplikacija) bude 1.36 + 3.75 shipping

cic 13.11.2020. 07:33

Zna biti razlike, a ako pogledaš na web verziji vidjet ćeš da negdje piše "save" toliko i toliko preko mobilne aplikacije. Ali ovo je prvi slučaj da vidim da je na mobilnoj skuplje, a shipping jeftiniji

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

chief_wolfinjo 14.11.2020. 19:05

Citiraj:

Autor Nbdy32 (Post 3458607)
@cic - da ali onaj sa Lxxxxxxxxxxxxxxxxx nemožeš provjeriti na tnt.posta.hr, jer ga jednostavno naši ne registriraju ...


ja gledam na parcellsapp.com/en/tracking - tamo barem pokaže za taj Lxxxxxxx nešto,nekada i broj od last mile carriera,ali opet po tom broju ga nema na našoj pošti ...

taj LP nije točan, odnosno ne prikzauje točno informacije. a u prosjeku treba cca 60 dana da ti stigne na kućnu adresu.

brodjo 15.11.2020. 12:02

Jel narucivao tko stvari sa Alija iz Ukrajine? Znam da EU ima svakakve sporazume sa UA, i da hoce da udju u EU, al kakvo je stanje sa carinjenjem skupljih stvari? Isto kao da ide iz kine ili?

Nbdy32 15.11.2020. 16:53

Nisam baš siguran da iz UA šalju kod nas,kao direktno, jedino ovo preko kine kao usputna destinacija ...

A i nisam baš na aliju vidio da ima nekaj za kupiti a da se šalje iz UA ...

sharkri 18.11.2020. 10:41

Došao mi paket jučer, nit itko zvao, nit išta potpisao nit platio, samo našao u sandučiču.

cic 18.11.2020. 11:58

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna...downa-15031944

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

thunder11 23.11.2020. 11:22

Za sve one koji su do sada pouzdano naručivali sa goldweja.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6cc9004a56.jpg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 05:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger