PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   NVIDIA (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Nvidia Troubleshooter - Pitanja, problemi, novosti i zapažanja kod kartica i drivera (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=272116)

Roby-V 27.07.2014. 01:33

Sorry krivo , molim moderatora da obriše

smirnoff 01.09.2014. 12:46

Molex na 6 pin
 
trebam napraviti molex na 6 pin kabel (grafa 7900GS) pa me zanima trebam li ić na 1 molex ili 2 molexa kao na ovoj slici

sinisa1989 01.09.2014. 13:22

Ja sam napravio s dva molexa (koristio sam ga na HD6850).

Chuxonja 01.09.2014. 13:23

Ak staviš na 2, sigurno će delat.

Nikky 01.09.2014. 13:33

Baš ga misliš napraviti ili ćeš ga nabaviti ?
http://www.links.hr/?option=artikl&i...kl=052.799.163

Ako pitaš smiješ li spojiti samo preko jednog molexa, bolje nemoj tj. spoji oba.
Radi se u tome da se struja podjeli na dva priključka / žice,
a 7900GS je fini potrošač u full pogonu.
Ako ti "fali" molexa onda dodaj ovo:
http://www.links.hr/?option=artikl&i...kl=052.799.162

smirnoff 01.09.2014. 15:24

pa da, zanimalo me zašto svuda vidim 2x molex na 6 pin... nemam original, pa ću 6pin sa žicama (odnekud ga imam al bez drugog kraja) preko luster-kleme spojit sa molex-ima koje opet imam od starog izgorenog napajanja.
tako da sad znam da ipak treba bit sa 2x molex!! tnx!!!

Chuxonja 01.09.2014. 16:47

A daj imam ih ja punu kutiju tu pa se odreknem kojeg, di češ sad izvodit egzibicije :D

sinisa1989 01.09.2014. 20:19

Pa neka kemija čovjek, pusti ga. :D
Dok zapali nešto, onda će ti se javiti.

emilblomsky 01.09.2014. 20:20

Citiraj:

Autor smirnoff (Post 2653031)
trebam napraviti molex na 6 pin kabel (grafa 7900GS) pa me zanima trebam li ić na 1 molex ili 2 molexa kao na ovoj slici

Jednostavno,ako imas novije napajanje dosta ti je adapter s jednim molexom,recimo ja ga imam na cx 430m na gtx 460,ovi s dva su za starija ,odnosno slabija napajanja.fortron ,chif,jeftilen do 400w.
imas enermaxa 500w,pretpostavljam da je starije kad ima samo jedan 6 pinski,pa stavi na dva molexa!

smirnoff 02.09.2014. 11:49

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 2653227)
Pa neka kemija čovjek, pusti ga. :D
Dok zapali nešto, onda će ti se javiti.

neboj se neću zapalit niš...:kafa:

Citiraj:

Autor Chuxonja (Post 2653150)
A daj imam ih ja punu kutiju tu pa se odreknem kojeg, di češ sad izvodit egzibicije :D

a jgb nisam iz ZG...ima i drugih gradova po HR...:rtfm:

nex 02.09.2014. 20:22

Jedan molex daje 132W na 12V, a 6 pinski PCI-E konektor 75W. Tako da je stvarno dobro pitanje cemu u adaptere treba ustekati 2 molexa. Vjerojatno paranoicna mjera opreza da se na schrotex napajanjima ne zapale zice. :D

Citiraj:

Autor Nikky (Post 2653064)
a 7900GS je fini potrošač u full pogonu.
Ako ti "fali" molexa onda dodaj ovo:

Full opterecena 7900GS trosi jedva ~80W, taman toliko da napajanje samo preko PCI-E slota nije dovoljno.

Chuxonja 02.09.2014. 21:12

A baš zato, na šrotpowerima nekad ni ne radi na single molexu. Daleko je takvo napajanje od teoretskog maximuma koji se može cuclat. Iako bi rađe da se zapali, ovak sa crnim ekranom je samo dosadno :D

mujica 04.09.2014. 13:03

Citiraj:

Autor Nikky (Post 2653064)
Baš ga misliš napraviti ili ćeš ga nabaviti ?
http://www.links.hr/?option=artikl&i...kl=052.799.163

Ako pitaš smiješ li spojiti samo preko jednog molexa, bolje nemoj tj. spoji oba.
Radi se u tome da se struja podjeli na dva priključka / žice,
a 7900GS je fini potrošač u full pogonu.
Ako ti "fali" molexa onda dodaj ovo:
http://www.links.hr/?option=artikl&i...kl=052.799.162

pa s ovim drugim linkom si mu rekao da napravi ono sto mu na pocetku ne savjetujes.

Nikky 04.09.2014. 13:23

Previdila si jedan tj. dva detalja:
- jedno je molex sa strane napajanja, tako možeš spojiti sa različitih rail - ova ako je psu tako spojen / napravljen
- drugo je strana prema 6 pin PCI-E konektor, ako bolje pogledaš sliku kabelića sa prvog linka onda ćeš viditi da se napajanje uzima iz oba molexa i ide prema pojedinom pinu 6 pin PCI-E kon,
drugim riječima, ako ne spojiš oba molexa onda napajanje grafe ide samo preko 2 pina umjesto 4 ili 6

Generalno to nije problem kod grafa male potrošnje ali kod žderača je itekako važno.

mujica 04.09.2014. 13:59

ma kazem za drugi link, ž molex na 2 muska.
To je isti vrag ko da je spojeno na jedan;)

Nikky 04.09.2014. 16:46

Točno, molex nije problem jer je relativno masivan i uz odg. debljine žice može "prenjeti" popriličnu struju prema potrošaču (grafi).

Kvaka je kod 6 / 8 pin PCI-E konektora, kao i kod svih novih konektora / standarda, bitno manji / tanji kontakt / manje materijala pa zato treba više kontakata da bi se "sigurno" prenjelo dovoljno struje a da se spoj ne grije ili sl.
Pa vidi kakvi se samo igrokazi dešavaju kod sata konektora jer je definiran drek standard.

Evo još jednog zornog primjera, recimo da imaš neku zvjerku od grafe koja u full loadu ždere 250 W, preko slota po standardu može dobiti 75 W,
znači da ostatak 175 W mora dobiti preko 6 / 8 pin PCI-E konektora a to je cca 14,5 A, što nije malo.
Zato je u igri podijeliti tu struju na 3 ili 4 para kontakata / žica.

Drvoje 24.09.2014. 22:32

Nadam se da autoru neće smetati šta mu planiram prisvojit temu :p

Večeras nabavija ovaj ultimativni hardwer odron (verzija s 2gb V-rama) i kroz par dana bacam osvrt so stay tuned.

Cijena - prava sitnica (rabljena s još god. jamstva 1000kn).

Namjerno ću potegnit pitanje zagrijavanja i buke jer na netu imate hrpu gaming testova (neki se kunu i plaćenih :p).
Grafa se upravo se zagrijava dok ovo pišem s laptopa.

I dalje ostajem pri svom da je nEvidija kurva sa svojim TWIMP programom, rebrandiranjem na n-tu (nije ni ATI toliko bolji), predstavljanjem revolucionarnih poluproizvoda (Thermi :p)... - ali konkurenciju uvik podržavam (čitaj nisam naša povoljno HD 7950 :))

I dalje ostajem pri svom da je Gainward smijeh od firme i da ga izbjegavate ako baš želite nEvidiju - nemojte sad brkati pojmove - ja sam naletija na nemoralnu ponudu koja se ne odbija BITCHES! :D

Uglavnom ne daju 3 god. jamstva kao (MSI,ASUS,GIGABYTE..), lijepe jamstvene naljepnice na PCB-u (želiš prominit pastu, očistit od prašine, zaminit cooler s nekim boljim - NOOOO FUCK YOU BUYER = WYSIWYG), ne surađuju s crvenima (ATI), masu ljudi ima problema sa temperaturama Phantomki....

elzel 25.09.2014. 07:35

Pitanja, problemi, zapažanja kod Nvidia grafičkih kartica
 
Treba mi pci grafa, koja ima analogni tv-out (s-video ili rca), a da ima drivere za windows 7 i da može raditi u isto vrijeme s trenutnom pci-e grafom. To mi treba da mogu gledati s kompa filmove na tv koji nema hdmi.
Postoji li takva grafa uopće?
Na njuškalu ima nVidia Riva TNT 16MB PCI. To bi bilo dobro, samo da ima drivere za Win 7.

jopis 25.09.2014. 09:31

Ajme majko koliko kontradiktornosti u jednom jedinom postu :D
Ajde baš poprati temperature, kolega sa phantomkom 770 je imao grdih problema sa preprevisokim temperaturama na def. vrijednostima ventova.

Drvoje 25.09.2014. 15:28

FAK evo Jopisa :p

Lipo stoji da se pojmovi (npr. kontradiktornost) ne brkaju :D

Evo samo teaser (skoro 1h Furmarka dok sam pisa "kontradiktpost" na laptopu)
http://www.pohrani.com/t/2k/Cl/3Ilob...60-furmark.jpg

99% na 73c (max je bilo 74c) sa zatvorenim kejsom i uključenim jačim postavkama u Furmarku (1920X1080 / MSAA 32x / Xtreme burning mode ON / Post FX ON / Displacement mapping ON).

Čak ni buka nije bila ništa specijalno (navodno se ovi Powerlogicovi sleeve odroni vrte do 3500rpm) - meni su bili na istoj valnoj (zvučnoj) duljini kao i ostatak ventova na cca 1200rpm. (nažalost sinoć nisam upalija GPU-z da očita brzinu ventova na grafi).

Temperatura je solidno niska ali drugi su faktori bitni (kejs je CM690 s hrpom mesha na vrhu, napajanje s donje strane grafe, 2x14cm exaust ventovi na vrhu cca 1200rpm, Thermaltake Frio s 2x12cm ventovima je na 1-2 cm udaljen od PCB-a grafe i okrenut da pušu prema vrhu kejsa na cca 1200rpm, intake od 12cm na prednjoj strani kejsa na cca 1200rpm - sumnjam da išta pomaže jer kavez za diskove nije odvojiv i okrenut za hot swap tako da lim od kaveza praktički blokira protok zraka + hrpa kabela od napajanja je na dnu kejsa i između matične i kaveza za diskove...).

Kolike je tvoj prika ima temp.?

Sad sam drmnija 3 min. Furmarka s GPU-z i kaže 71% ventovi @ 2100rpm (temp 72c).

Buka je stvarno niska (barem meni osobno - jedva se čuju ventovi u zatvorenom kejsu na pola metra udaljenosti, promet vani je poprilično gadniji iako sam na 6. katu) - i Musashi na HD7850 je bija slične - niske razine buke (2x10cm ventovi na 2000rpm).

Drvoje 29.09.2014. 12:05

Ok Jopis se ne javlja, a ja ću nastavit :)

Na grafi mi smetaju power konektori na bočnoj strani (ne znam šta nedostaje pozicioniranju na kraju PCB-a), kabeli napajanja onda idu uz bočnu stranicu i potencijalno se yebu sa ventom na boku ili CPU hladnjakom (ako vam je napajanje s gornje strane).

Ventilatori su okrenuti tako da uvlače zrak preko jako gustih alufinova i ispuhuju po PCB-u?!
U čemu je bija problem da rade propuh preko alufinova i pajpova te pušu po PCB-u.
Ovakav odron od koncepta je ima Scythe Setsugen (čak i još gori, jer je vent bija okrenut da ne puše po PCB-u), pa je brzo zaminjen Setsugenom 2 (nakon cca godinu dana, di je vent "normalno" pozicioniran").

Dovoljno o konceptu govori
Citiraj:

However, it looks like they only installed the fan like that in the very first Setsugen batches, because they started to recommend turning the fan the other way immediately after the launch and the first benchmark results, so that it could blow the air towards the graphics card sucking the air through the heatsink plates. It is true, in this case the GPU temperature under peak load turned out 3-4°C lower, and the temperature of the VRM components – 7-8°C lower.
Izvor: http://www.xbitlabs.com/articles/coo...n_4.html#sect0

Jedino šta ima pozitivno kod ventova (koji se inače ne mogu zaminit nekim drugima koji nisu npr. sleevano smeće) jest da ih možete jednostavno izvući, očistiti i uvuć natrag.

http://www.pohrani.com/t/1X/r/1iQmnm...60-phantom.jpg

To je zasad to, a činjenicu da nemam problema s bukom i temperaturama grafe mogu samo zahvalit ovom magnetu za prašinu napravljenog od čeličnog mesha (CM690), "Thermaldreku" od 1,2kg s 2x12cm ventovima (koji usput pruzima toplinu grafe i lansira prema vrhu kejsa) i 2x14cm exaust ventovima na vrhu kejsa.

Uglavnom jedva čekam da dođe 8. misec (istek jamstva) pa da pokušam montirat Musashija ili S1 rev2.

BTW PCB kartice je jako kratak, ostatak dužine daje metalni backplate coolera (koji naravno ne prekriva PCB, već je samo zašarafljen na kraju kartice :hitthewal:)

mrle503 06.10.2014. 12:27

nvidia gt740m 2gb
 
Kakva je ova grafa za gaming do sad sam igrao samo bf3 i pokazala se dobro nije na ultra ali na hight i midium postavkama skroz ok bez laga..Oce moci vrtit fifu 15 koja je ove godine dosta zahtijevna..Procesor je i5 4200u 1.6-2,6ghz i 4gb rama.

čigra 06.10.2014. 12:49

hoće moći će vrtit

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-...M.89900.0.html

kiki86 11.10.2014. 07:51

GEFORCE 344.11 DRIVERi ne prepoznaju grafu!
 
Pozdrav,
kupio sam novi lap, i probao stavit friske drivere umjesto onih koji su na stranici od laptopa(333.x), ali mi driveri izbace onu gresku da ne prepoznaju graficku(sa original driverima ide), radi se o 860m, laptop je asus n551jm. ima kakvog rjesenja za ovo?

Sinac 11.10.2014. 08:20

Vjerojatno si instalirao drajver za desktop grafičke koji ne podržava mobile grafičke. Ostani na onima koje imaš na stranici laptopa pa probaj kroz Windows update.

Nick7 11.10.2014. 08:23

Kao sto Sinac rekao - skinuo si krivu veziju.
Postoji verzija drivera bas za Mobile verzije grafickih.

Odi na www.nvidia.com, driver -> Geforce Drivers, i tamo odaberi ispravnu verziju drivera (unoseci koju ti graficku imas).

Ona za 'm' verziju ima i 'notebook' u imenu fajla.

kiki86 11.10.2014. 08:50

nisam skinuo krivu, bas sam skinuo za 800m seriju, i imaju u imenu notebook ja mislim il tako nes slicno. definitivno su prava verzija!

probao sam i dodat id string u .inf po nekim uputama na netu, onda prođe onu provjeru na startu ali prilikom instalacije izbaci failed bez razloga, i pusti mi samo drivere instalirat bez novog control panle, expirienca itd..

nisam probao kroz windows update, to mi nije ni palo napamet, probat cu kad dodem doma

JuiceBox 11.10.2014. 09:32

Koje windowse imas ? Ako imas 7icu vjerojatno ces morat na 8.1. Takoder sam imao problema sa x550v, nakon prelaska na 8.1 nemam zafrkancije. Snimis startisback i vozi.

Nick7 11.10.2014. 09:40

Jesi probao raspakirati drivere, i napraviti update iz Device managera? (update driver za graficku - te postaviti put gdje si raspakirao drivere)

kiki86 11.10.2014. 09:54

Citiraj:

Autor xulos (Post 2674883)
Koje windowse imas ? Ako imas 7icu vjerojatno ces morat na 8.1. Takoder sam imao problema sa x550v, nakon prelaska na 8.1 nemam zafrkancije. Snimis startisback i vozi.

ovo sam se nadao izbjec, al se bojim da necu moc :fuming:

Citiraj:

Autor Nick7 (Post 2674884)
Jesi probao raspakirati drivere, i napraviti update iz Device managera? (update driver za graficku - te postaviti put gdje si raspakirao drivere)

nisam probao tako, i to cu isprobat kad dodem doma:goood:

sve samo da ne moram win8 puknut gore :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger