PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Red Dead Redemption 2 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=147207)

Doktor O 28.12.2020. 12:43

jel se isplati uzet ovo online, šta se ima tu za radit?

Gemmy 28.12.2020. 12:55

Meni super.
Iako imam punu verziju na PS4, na pc-u uzeo za 5 dolara za halat s ekipom

Ulogiram se. Odem malo loviti oko kampa kao trader. Kada napunim koliko treba riješim koji solo zadatak.

Kasnije kad se spoji frend idemo koji Bounty riješiti jer on ima licencu a ja još ne

Jedva čekam dobiti moonshine licencu da mogu imati više zanimacije.

Za čas prođe par sati. Pogotovo jer je fast travel skup pa ideš s konjima na druge lokacije, kad nemaš love.

Mislim da mi je nick tamo gemmy99 ako tko želi igrat skupa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Brko 28.12.2020. 13:41

I naravno, počelo krešat na destop da nema dost virtualne memorije.

Ništa, zaboravljam ovo na neko određeno vrijeme ipak.

Max_Damage 28.12.2020. 13:44

Čudno. Imam oriđiđi Rdr2 i nikad mi se nije krešalo a imam slabiji komp... Šteta...

Mommistake 28.12.2020. 13:44

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 3476693)
I naravno, počelo krešat na destop da nema dost virtualne memorije.

Ništa, zaboravljam ovo na neko određeno vrijeme ipak.

Opa, Drug se obnovio po pitanju VGA. :D

Čestitam ;)

Brko 28.12.2020. 14:04

Citiraj:

Autor Max_Damage (Post 3476694)
Čudno. Imam oriđiđi Rdr2 i nikad mi se nije krešalo a imam slabiji komp... Šteta...

Mene 3x izbacilo. Svakih 25-30 minuta. Samo bleb van iz igre. Čitam na netu da je čest problem na određenim mašinama/postavkama.

Kemijat neću, anin stol i doviđenja. YT odgledat kaj sam/ću propustiti.
Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3476695)
Opa, Drug se obnovio po pitanju VGA. :D

Čestitam ;)

Fala :)

d0X 28.12.2020. 14:25

Bacio sam malo oko na taj problem i vidim po netu masu debila koji gase ili ograničavaju pagefile. Znači, ljudi uopće ne razumiju kako OS funkcionira, nisu programeri ili sistemaši, nisu upućeni u alokaciju memorije, ali znaju da će komp ići vroom vroom ako disableaju pagefile. :hitthewal:

Manuel Calavera 28.12.2020. 14:40

Da to čudo do sada nisu ispeglali...

Brko 28.12.2020. 15:03

Citiraj:

Autor d0X (Post 3476717)
Bacio sam malo oko na taj problem i vidim po netu masu debila koji gase ili ograničavaju pagefile. Znači, ljudi uopće ne razumiju kako OS funkcionira, nisu programeri ili sistemaši, nisu upućeni u alokaciju memorije, ali znaju da će komp ići vroom vroom ako disableaju pagefile. :hitthewal:

Da, to bi bilo super da meni nije postavljeno na automatski, da si OS sam definira koliko želi.

Probao sam sa time i probao sam fiksno postaviti čak 16GB... dođe na isto. Ebiga.

d0X 28.12.2020. 16:04

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 3476743)
Da, to bi bilo super da meni nije postavljeno na automatski, da si OS sam definira koliko želi.

Probao sam sa time i probao sam fiksno postaviti čak 16GB... dođe na isto. Ebiga.

Ma nije komentar išao na tebe, čisto moj beskorisni osvrt.

Gotovo nikad ne treba ručno postavljati limit, uvijek će OS dodijeliti koliko treba. Samo treba imati dovoljno slobodnog prostora na particiji koja služi za virtualnu memoriju ili pustiti kompletno automatski menadžment preko svih diskova. Za svaki slučaj provjeri koliko imaš mjesta na particiji za vmem (ako ju sam definiraš).

Instalirao sam prije par mjeseci jogurt verziju na komp iako imam oriđiđi verziju za PS4, čisto da vidim kako se vrti i da se poigram sa kakvim modovima ako mi se bude dalo. Sjećam se da sam prošao uvod bez ikakvih problema uz sasvim fine performanse i bez crasha. Koristio sam HU preporuke za grafiku, pa probaj i to ako nisi. Šteta propustiti ovakav dragulj od igre.

Brko 28.12.2020. 19:12

Citiraj:

Autor d0X (Post 3476763)
Ma nije komentar išao na tebe, čisto moj beskorisni osvrt.

Sve 5, ne sekiraj se ;)

Citiraj:

Gotovo nikad ne treba ručno postavljati limit, uvijek će OS dodijeliti koliko treba. Samo treba imati dovoljno slobodnog prostora na particiji koja služi za virtualnu memoriju ili pustiti kompletno automatski menadžment preko svih diskova. Za svaki slučaj provjeri koliko imaš mjesta na particiji za vmem (ako ju sam definiraš).
C particija mi je NVME SSD 232GB od toga 179 GB Free tako da nema problema sa te strane. PageFile je automatski podešen i OS si gam sam resize-a po potrebi. Dakle nije to.

Citiraj:

Instalirao sam prije par mjeseci jogurt verziju na komp iako imam oriđiđi verziju za PS4, čisto da vidim kako se vrti i da se poigram sa kakvim modovima ako mi se bude dalo. Sjećam se da sam prošao uvod bez ikakvih problema uz sasvim fine performanse i bez crasha. Koristio sam HU preporuke za grafiku, pa probaj i to ako nisi. Šteta propustiti ovakav dragulj od igre.
Izgelda da je ovo pomoglo ali sad me samo normalno baca na desktop bez errora. Doduše prošlo sat vremena sada pa recimo da napredujemo... al svejedno me živcira.

A igra sama po sebi je spora za popizdit :)

Max_Damage 28.12.2020. 19:21

Uvod je spor ali malo kasnije se zahukta i onda slijedi time of your life

panda505 28.12.2020. 19:24

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 3476820)
Sve 5, ne sekiraj se ;)



C particija mi je NVME SSD 232GB od toga 179 GB Free tako da nema problema sa te strane. PageFile je automatski podešen i OS si gam sam resize-a po potrebi. Dakle nije to.



Izgelda da je ovo pomoglo ali sad me samo normalno baca na desktop bez errora. Doduše prošlo sat vremena sada pa recimo da napredujemo... al svejedno me živcira.

A igra sama po sebi je spora za popizdit :)


Chapter 1 ilitiga uvod je baš koma.
Ja prvi put kad sam pokrenuo igru sam ju ugasio nakon ~5 minuta i otišao igrat nešto drugo.
Onda se natjerao da prođem taj uvodni dio i sve poslije me jednostavno oduševilo.

Fakat me dugo jedna igra nije toliko privukla k'o ova...

Brko 28.12.2020. 19:31

Sad sam došao u Chapter 2. I tu sam stao jer nemam volje danas više.
Jel postaje bolje i brže :D ?

Mladenxy 28.12.2020. 19:31

Uvod je poput dobrog vestern filma...svaki dobar vestern film si je dao vremena za uvod. Npr. Bilo jednom na Divljem zapadu

https://www.youtube.com/watch?v=QML28YQBvyc

Gemmy 28.12.2020. 19:52

Prvi dio u snijegu je i meni bio dosadan. Odustao dva puta.
Treća sreća, i onda se navukao.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

panda505 28.12.2020. 19:54

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 3476832)
Sad sam došao u Chapter 2. I tu sam stao jer nemam volje danas više.
Jel postaje bolje i brže :D ?

Je. Tu možeš početi free roamati koliko te volja u bilo kojem smjeru.
Mapa je ogromna i da nijednu misiju ne pokreneš imaš par dana za riješavati sve stvari. Neke sitnice ti se otvore kak riješavaš misije kroz Chapter 2/3, ali generalno najbolje tu tek počinje :)

Brko 28.12.2020. 20:06

Fala dečki na informacijama koje ohrabruju :)
Inače s tehničke strane (osim ovih povremenih CTDova) igra super radi. 60FPS lock i ne ubija GPU. Postavke prema HU kako je savjetovao kolega @d0X. Za jedan port, sasma OK.

panda505 28.12.2020. 20:21

Svakako javi ak će trebat šta u igri :D

(cura se žali da toliko igram da bolje znam mapu u igri od one na Google Maps :D)

Max_Damage 28.12.2020. 20:45

Brko, meni se čini da možda ovo nije igra za tebe, ti možda očekuješ nekaj kaj si si zamislil a igra zasad ide u drugom smjeru... Free your mind :) (Kao što sam ja kad sam počel po 3x igrati W3, tek nakon 10 sati me "uhvatila".)

Ja kad sam ju počel igrati, nisam ništa očekival, užival sam u sporom početku, u onom snijegu, onoj vožnji prema prvom kampu, jednostavno savršena igra za polagano igranje i uživanje u svemu (likovima i odnosima između njih, jahanju, krajoliku, lovljenju životinja...)

Nemoj si forsirati u glavi da bu sad nakon nekog vremena postala ko sirijus sem ili doom. Nebu. Još jednom free your mind i uživaj....

OuttaControl 28.12.2020. 20:48

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3476551)
Ne.

Nemoj niti igrati onda, jer ako ne misliš provesti sat-dva-tri dnevno u igri, bolje ni ne igrati takvu igru. ;)

Neki ljudi imaju nesto sto se zovu "Posao" i nakon posla "Obveze" a osim toga i "Obitelj" i druge "Interese" možda ces dozivit jednom.
I ne, ne mislim provest sat dva tri dnevno u igri, to nisam radio od srednjoskolskih dana, necu opet počet, ali ću odigrat kako stignem ako launcher dopusti.

Citiraj:

Autor Omerta (Post 3476634)
potpis..
a ovo za patcheve od par GB svakih par dana su teške gluposti. Wtf pričaš?
jedino ako ne igraš par mjeseci pa onda upališ steam i eto update-a.
Druga stvar nitko te ne sili da staviš zadnji update, koliko znam ti možeš igrat normalno a patch je pauziran odnosno nisi ga ni pokrenuo.
Ali ti si vjerojatno pustio da se update skida automatski, to u opcijama promijeni pod hitno i sve će bit ok ����

Tko je spomenuo par dana, najmanji teoretski period je tjedan dana, uglavnom 2 do mjesec dana. :D


Pokrenem preko Rockstar launchera, i on odma ide updateati, automatski updatei su mislim iskljuceni al cu bacit oko kad iduci put pokusam upaliti igru :D Ali automatski automatski nisu ukljuceni jer sam ne pocme skidat nikako.
Do onda civ 6 i mafia u slobodno vrijeme :)

Brko 28.12.2020. 20:49

Citiraj:

Autor panda505 (Post 3476858)
Svakako javi ak će trebat šta u igri :D

(cura se žali da toliko igram da bolje znam mapu u igri od one na Google Maps :D)

Haha poznato mi je to.

Slično sam doživio u Moskvi kad sam prvi put ušo u podzemnu i znao gdje sam i kamo idem i gdje je koja stanica :) domaćin me zbunjeno gleda i pita "a bio si prije u Moskvi".

Rekoh "i da i ne" :D da sam mu rekao da imam stotine sati Metro 2033 i Last Lighta, 2x pročitanu knjigu i proučenu kartu stanica/zajednica, čovjek bi možda dobio krivi dojam, ipak sam bio poslovno :D slično je bilo i u Lenjinovoj biblioteci: "bili ste ovdje?". I da i ne :D

Tako da svakako ću pitati ako budem nešto tražio ili se mučio :)

Mommistake 28.12.2020. 20:55

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 3476832)
Sad sam došao u Chapter 2. I tu sam stao jer nemam volje danas više.
Jel postaje bolje i brže :D ?

Tak bude cijelo vrijeme, meni je Chapter 1 bolji od drugog npr. :)

Više open worlda budeš imao sada.

Ag008 28.12.2020. 21:13

skippy pištolj je baš fora

viper84 28.12.2020. 21:49

Prednaručio sam igru kad je izašla prošle godine i nakon mjesec dana samo prestao igrati, došao do nekih 30% i izgubio želju. Bilo je tu još na početku i problema s optimizacijom, rušenjima i sličnim stvarima.

I krenuo ispočetka sad u listopadu pošto sam praktički otprije sve zaboravio. I onako laganica igranje dnevno po sat, dva i završio prošli tjedan priču. Na kraju samo mogu reći da je ovo najbolja igra koju sam odigrao a odigrao sam ih more. Atmosfera, priča, likovi, grafika, količina sadržaja i detalji... Ma sve top. Rockstaru naklon do poda :care:

ppm3 28.12.2020. 22:05

Uz onih 10 eura s epica uzeo i ja rdr2.
Premisljao se izmedu controla, cp-a, mafie 3 i rdr2, ali koliko vidim po komentarima ovo je mozda i najbolji naslov od navedenih. Valjda necu odmah odustat kao od divisiona 2 :)

blackened 28.12.2020. 22:10

Jel netko zna zašto mi se od neki dan stalno odlogira sa rockstara kad ugasim računalo, a upaljeno mi je remember me i automaticaly sign in. I onda još svaki put kad se prijavljujem moram pogađat 10 puta one kockice šta daju zbir od 5 :hitthewal:

viper84 28.12.2020. 23:24

Citiraj:

Autor ppm3 (Post 3476907)
Uz onih 10 eura s epica uzeo i ja rdr2.
Premisljao se izmedu controla, cp-a, mafie 3 i rdr2, ali koliko vidim po komentarima ovo je mozda i najbolji naslov od navedenih. Valjda necu odmah odustat kao od divisiona 2 :)


Ne smiješ odustati, na početku te priča možda ne uvuče odmah i dosta je jahanja ali kako ideš dalje postaje sve bolje i bolje. I da, nemoj igrati samo glavne misije, igraj sve one označene bijelim kao i strangers, lovi, nadograđuj kamp, pljačkaj, traži zlatne poluge... Ima toga još za raditi i s time igra može trajati dosta dugo.

Doktor O 29.12.2020. 13:28

i dalje ne kužim šta se ima za raditi u online?
lov/ribolov/poker/domino?

ima li miisja kvestova ili skupljanja craftanja oružja nekog spešl itd.

Gemmy 29.12.2020. 14:04

Imaš neki story line.

Imaš random ljude koji daju questove.

Imaš role-s ti davaju questove, ali trebaš imati gold da kupiš licence kao Bounty Hunter, Moonshiner, trader, collecor.

Neke stvari su zaključane iza tih paywalla, ali s vremenom se otkljuca, gold se lagano skuplja.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger