PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Google Drive (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=267547)

fishkal 07.10.2019. 14:03

Pozdrav ljudi.

Imam google drive 2TB i hrpu videomaterijala gore. Koristio sam Rai drive da mountam gdrive kao fizički disk na komp. Donekle to uspije, ali ne radi kako treba ako želim ozbiljnije koristiti taj video tipa izrezati neke segmente iz videa, premotavanje....(imam dobar net 200/200 tako da nije do toga).

Može li mi netko preporučiti neku bolju palikaciju?

Pupo 07.10.2019. 21:08

Mislim da to nije zamišljeno da radi na taj način.

fishkal 09.10.2019. 21:35

Pa da je zamišljeno da radi na taj način bi očito sami izbacili aplikaciju.

A iz primjene Rai drivea vidim da može raditi na taj način, samo tražim neku kvalitetniju aplikaciju

The Exiled 09.10.2019. 21:49

Imaš besplatni OpenSource Drive i komercijalni CloudMounter, pa provjeri da li ti odgovaraju u odnosu na RaiDrive.

fishkal 10.10.2019. 00:08

Hvala

KR-DI 21.07.2020. 17:26

Postoji li program s kojim bi mogao napraviti backup cijelog diska (windowsa) na google drive?


thx..

Pupo 22.07.2020. 10:17

Direktno ili?

I što znači backup cijelog diska? Datoteka koje su gore ili recimo da backupiraš C: disk pa da ga možeš vratiti iz backupa na drugi disk i upaliti računalo?

KR-DI 22.07.2020. 11:04

Da direktno da se napravi backup.

Kao što sada imam da s acronisom napravim backup cijele particije (windowsa, dokumenata i svih ostalih stvari koje se nalaze na disku), pa kada nešto zeznem da ne trebam sve ponovo instalirati (krenuti od nule i ispočetka) nego jednostavno vratim kako je bilo..
S acronisom mogu samo na acronisov cloud a nema mogućnost i na google drive pa tražim alternativu..

Chuxonja 22.07.2020. 14:24

Direktno nisam siguran, ali Acronis može na network drive pospremit image pa mi jedna ideja pada na pamet. Probat ko mrežni disk/lokaciju mapirat guglj drive pa onda kroz acronis pospremit image na njega. Ako bootaš u acronis za image, onda će na nekoj drugoj mašini trebat tu lokaciju držat na životu da bude preko mreže dostupna.

KR-DI 22.07.2020. 16:01

Ok, Hvala za odg. je4r mi ovo uopće nije palo na pamet da pokušam preko mreže i na taj način...


Inače, ne mora biti acronis, može biti bilo koji drugi progam s kojim bi to mogao...

Matoje 12.08.2020. 20:03

ima li google drive opciju kao i dropbox da mi slike uslikane mobitelom uplouda, a da nejdu na google photos? uglavnom htio bih da imam folder sa uploudanim slikama lako pristupačan kao na dropu

xlr 12.08.2020. 20:28

Mogao bi to dobiti nekim sync alatima tipa FolderSync.

tor 13.08.2020. 07:57

Citiraj:

Autor Matoje (Post 3428935)
ima li google drive opciju kao i dropbox da mi slike uslikane mobitelom uplouda, a da nejdu na google photos? uglavnom htio bih da imam folder sa uploudanim slikama lako pristupačan kao na dropu

Neki pametnjakovići iz googlea su to disejblali, prije godinu ili tako nešto. Potpuno nerazuman potez, odvojili su photose od drivea, pojma nemam zašto. Do tad je to bilo integrirano, i bez problema se sincalo, dok eto, netko gore nije odlučio da je to bolje odvojiti. Ostaje samo nekakve ručne radnje i dodatni programi, umjesto da to bude jednostavno :(

xlr 13.08.2020. 10:17

Da, i meni je trebalo jedno 10min da shvatim kako te kvacice vise nema. Nisam koristio tu opciju, ali se sjecam gdje je bila prije silnih redizajnova.

https://www.cnet.com/how-to/google-h...photos-synced/

ALiEN17 13.12.2021. 12:31

nemudro sam uključio opciju da se sve slike automatski prebacuju na google photos, i naravno da mi je u tjedan dana to popunilo svih 15GB free prostora na google-u... kako imam važnih stvari na drive-u, da bi bilo što radio, morao sam osloboditi prostor, oslobio sam prostor tako što sam izbrisao sve fotke s google picture i došao ponovno na nekih 9GB slobodnog prostora pohrane... kada sam u google.picture.com to je lijepo vidljivo i naznačeno, međutim, kada sam na google.drive.com - jednostavno mi izbacuje da je storage FULL i da nemam pravo nikakve izmjene raditi dok ne oslobodim prostor/kupim više prostora... google-ao sam, ali nisam ništa našao, osim jednog posta na nekom forumu di je lik napisao da treba some time da se free space recover-a :D je li imao itko od vas sličnih problema, u čemu je fora?

xlr 13.12.2021. 12:59

Ispraznio si bin na Photosu? Provjeri bin i u Driveu. Mozda jednostavno treba malo vremena da se stvari "slegnu".

ALiEN17 13.12.2021. 16:15

Citiraj:

Autor xlr (Post 3568515)
Ispraznio si bin na Photosu? Provjeri bin i u Driveu. Mozda jednostavno treba malo vremena da se stvari "slegnu".


da, tako je, prošlo je dva-tri sata i sada imam praznog prostora

Matoje 26.02.2023. 13:54

Imam problem oko Google Drivea. Nanovo sam instalirao windowse i instalirao aplikaciju od drive za sync. Odaberem folder ali mi ne želi skinuti datoteke koje su na driveu iako sam stavio mirror opciju. U folderu vidim samo other computer i kada uđem unutra vidim sve datoteke koje bi trebao ali ništa nije skinuto nego je u oblaku. Aplikacija baš nije intuitivna i ne mogu je podesiti da mi skine sve te datoteke. Zna li netko kako bi to mogao riješiti?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger