PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Revolut (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299145)

ONeill 03.07.2019. 08:35

Ja sam fizičku karticu prvo ubacio u bankomat i tamo je aktivirao PIN-om te odmah gledao kako se ponaša kartica na bankomatu.
Nakon toga otišao u Konzum i platio karticom beskontaktno bez problema.

xlr 03.07.2019. 17:13

Citiraj:

Autor franzD (Post 3316046)
Fizička se za beskontaktno (pa vjerojatno i za Google Pay) mora aktivirati prvom transakcijom korištenjem pina. Virtualka bi ti morala proći za GPay bez problema.

Da, to mi je jasno.

Danas opet pokusao virtualnu u gpayu. Racun 14kn. Naslonim, fail. Otkljucam mob, naslonim, prodje. Izgleda da je sad to "pravilo" da moras otkljucati mob. Negdje citam da moras pr i put nasloniti, fail, pa drugi put nasloniti otkljucan mob.

https://www.reddit.com/r/googlepay/c...to_use_google/

Prosle godine sam uredno placao pbz visom preko gpaya sa ugasenim ekranom te male racune... Moram to jos malo testirati, tj naci postupak kako platiti isprve a ne da se natezem oko pos-a ko neki kreten :D

franzD 03.07.2019. 18:17

Pa jednostavno otključaj mob svaki puta kad plaćaš i nema problema, radi svaki put :)

GreenLife 03.07.2019. 20:05

Pa zar nije logicno da moras imati otkljucan mob, jer time potvrdjujes da bas ti, vlasnik uredjaja, placas na blagajni? Nista cudno nit neobicno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

xlr 03.07.2019. 21:13

Ne bi nista rekao da nisam prosle godine samo naslanjao mob+pbz visu bez paljenja ekrana/otkljucavanja ispod 100kn. Mob je u principu bio unlockan, tj smartlock zaobilazi pin/prst dok je u dometu bt sata.

Ukratko, i google kaze da ne mora biti otkljucan:
https://support.google.com/pay/answer/7644132?hl=en

Udugo, napravio danas 3-4 transakcije s "otkljucanim" mobom i sve ide bez beda. Cak i jedna veca transakcija, nije trazila fp unlock ili pin kao dodatnu verifikaciju. I dalje koristim smartlock koji zaobilazi zastitu. Mozda je onih par puta bilo bagova do pos-a jer se oba puta dogodilo u istoj trgovini.

All good, dosta sam davio o gpayu.

thunder11 03.07.2019. 21:20

Istina da vikendom uzimaju proviziju za konverzije ?

EDIT: @Facelessone - thx

Facelessone 03.07.2019. 22:06

At the weekend (Friday 00:00 - Sunday 23:59) we apply a small mark up on the spot rate as the Forex markets are closed. We take the rate from Friday 00:00 and apply a 0.5% mark up on major currencies and 1.0% on other currencies to protect the company from potential losses due to a large fluctuation in the rate. For illiquid currencies Russian Ruble and Thai Baht, there is 1.5% mark up on weekend.

The AC 03.07.2019. 22:39

Citiraj:

Autor Matta (Post 3315907)
Da li ste slali fotografije osobne da potvrdite da ste rezident RH ? Ako jeste, da li prekrivate šta prilikom slikanja ili šaljete punu sliku ?

Ovo i mene zanima, moze netko od vas koji koristite revolut dati svoj osvrt?

GreenLife 03.07.2019. 23:09

Citiraj:

Autor xlr (Post 3316262)
Ne bi nista rekao da nisam prosle godine samo naslanjao mob+pbz visu bez paljenja ekrana/otkljucavanja ispod 100kn. Mob je u principu bio unlockan, tj smartlock zaobilazi pin/prst dok je u dometu bt sata.

Ukratko, i google kaze da ne mora biti otkljucan:
https://support.google.com/pay/answer/7644132?hl=en

Udugo, napravio danas 3-4 transakcije s "otkljucanim" mobom i sve ide bez beda. Cak i jedna veca transakcija, nije trazila fp unlock ili pin kao dodatnu verifikaciju. I dalje koristim smartlock koji zaobilazi zastitu. Mozda je onih par puta bilo bagova do pos-a jer se oba puta dogodilo u istoj trgovini.

All good, dosta sam davio o gpayu.

E jbg, ne rece da je smartlock bio u igri, to mijenja pricu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

prileee 04.07.2019. 00:16

Citiraj:

Autor The AC (Post 3316304)
Ovo i mene zanima, moze netko od vas koji koristite revolut dati svoj osvrt?



Da, slika/scan osobne s obe strane.


Sent from my iPhone using Tapatalk

IcyTexx 04.07.2019. 00:57

Ako se ne varam, slao sam im vozačku. Registrirao sam se na sve dostupne servise, i svima sam slao vozačku.

The AC 04.07.2019. 06:45

Probao ja preko vozacke s obzirom da nudi tu opciju ali svejedno nakon što im slikaš vozačku te traži osobnu/putovnicu/radnu dozvolu. To mi se baš ne sviđa..

xlr 04.07.2019. 06:55

AC: potvrdjujem. Na kraju odustao i dao samo osobnu

tor 04.07.2019. 07:49

Citiraj:

Autor xlr (Post 3316262)
Ne bi nista rekao da nisam prosle godine samo naslanjao mob+pbz visu bez paljenja ekrana/otkljucavanja ispod 100kn. Mob je u principu bio unlockan, tj smartlock zaobilazi pin/prst dok je u dometu bt sata.

Ukratko, i google kaze da ne mora biti otkljucan:
https://support.google.com/pay/answer/7644132?hl=en

Udugo, napravio danas 3-4 transakcije s "otkljucanim" mobom i sve ide bez beda. Cak i jedna veca transakcija, nije trazila fp unlock ili pin kao dodatnu verifikaciju. I dalje koristim smartlock koji zaobilazi zastitu. Mozda je onih par puta bilo bagova do pos-a jer se oba puta dogodilo u istoj trgovini.

All good, dosta sam davio o gpayu.

pa na zabi recimo možeš birati obje opcije, hoćeš otključanim ili zaključanim mobom. Meni je skroz ok i logično da autoriziram tek kad otključam mob.

panda505 04.07.2019. 08:19

Meni GPay nikad nije ni dao da plaćam sa "mrtvim" mobom (ugašen ekran itd.) Čak niti sa PBZovom Visom.
Upaljen ekran, ali zaključan mob za transakcije do 100kn
Otkljucan mob za veće.



Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

schetz 04.07.2019. 08:34

NFC je "ugašen" dok je ekran off. Tako da i nije isključivo vezano uz Gpay.

tskarda 04.07.2019. 12:59

schetz, mislim da nisi naveo točnu tvrdnju. Ja plaćam sa isključenim ekranom mobitela i prolazi nfc

schetz 04.07.2019. 13:06

Hm, moguće. Ali opet mi je to čudno. Nisam doduše radio plaćanja do sada via mobitel, ali to sam vidio ranije kad sam čitao oko security na NFC-u.
Sad me živo zanima , će se bacim na gugling :D
EDIT površno guglanje mi baca da je NFC off kad je screen locked. Isprobao sad na NFC sa Njokom i Hvavejcem, niht šljaken. Ljudi većinom traže Xposed module kako enablati dok je screen off.

Koji je mobitel kod tebe u pitanju ? Sad me tek kopka sve skupa.


Btw, isprike svima na off-u.

xlr 04.07.2019. 16:27

Evo problema, a ocito je nesto promjenjeno ili u samom androidu ili gpayu (ili pos-ovima) i ne bih se kladio da je prosle godine bila ovakva procedura.

Znaci ugasen ekran, pos prepozna mob i kaze nepodrzana kartica (nfc valjda radi iako u jutrosnjim testovima s taskerom nisam stekao taj dojam). Oke, otkljucam mob, naslonim ga opet, nema errora na pos-u i vidim na mobu gpay animaciju i zelenu kvacicu - ali nema odobrenja od pos-a. Nema ni transakcije na gpayu.

Teta je resetirala request na pos-u, ovaj put naslonim otkljucan mob, sve prodje ok.

Meni se vise ne testira, budem otkljucavao mob :) Sori za off, mogli smo se komotno u gpay temu baciti da sam znao kako cu ovo pretvoriti u sapunicu.

Immortalis 04.07.2019. 16:32

Nisam jos probavao sa ugasenim ekranom, ali, ako mi je mobitel zakljucan i upaljen ekran, do 100 kn prolazi, preko 100 kn se na POS-u pojavi poruka - provjerite mobilni telefon te pokusajte ponovno, te ga onda otkljucam i probam ponovno i onda prolazi.
To s zakljucanim mobitelom mi se samo jednom dogodilo na ini, obicno ga uvijek nekako imam otkljucanog jer vecinom placam u konzumu, pa dok skeniram multiplus card, ostane mi otkljucan

franzD 04.07.2019. 16:54

Još jedna napomena vezano uz Revolut fizičku karticu, možete je dodati na Gpay čim se pojavi broj kartice u aplikaciji, ali vam neće raditi jer su sigurnosne opcije onemogućene nekoliko dana nakon slanja, a to uključuje i beskontaktno plaćanje.

Kod fizičkih vrijedi da je beskontaktno fizičkom karticom = beskontaktno preko Gpay, tj. ne prolazi dok je ne aktivirate pinom. Danas probao.

Ovo ograničenje ne vrijedi za virtualku, kao što je već rečeno, dakle čim vam izdaju virtualku ona se može dodati na GPay i radi beskontaktno.

thunder11 05.07.2019. 18:27

Je netko probao Paypal spojiti na revolut karticu?Ak da, ima neg step by step guide?

Pitam da li je to uopće moguće ako imam UK IBAN.

eDIT: ili radi ako samo idem pod "add bank acc" u paypal-u?

Libertus 05.07.2019. 18:48

Mislim da bank account radi samo za US. Jednostavno dodaš novu karticu u paypal, potvrdiš je.

prileee 05.07.2019. 23:11

Dodas novu karticu u paypal, potvrdis je s kodom i gg. Prije toga ukljuci "online transactions" u security opcijama svoje kartice. Radi provjereno.

cba 06.07.2019. 22:29

Nemojte mijenjati valute vikendom, jer tada imaju niži tečaj.

hash 06.07.2019. 23:57

Citiraj:

Autor acmevagabundo (Post 3315605)
Plaću ne možeš, postoji zakon koji to brani.

Moze link na zakon?
Ne pitam jer ne vjerujem nego me zanima kako je regulirano.
Thanks.

Pretpostavljam da svi imamo GB IBAN?

vedranzeman 07.07.2019. 00:45

Članak 92. Pravilnika o porezu na dohodak:

https://www.porezna-uprava.hr/hr_pro...spx#id=pro1657

coconut 07.07.2019. 08:54

Definicija je malo nejasna (full čudno u ovoj zemlji :fiju:): "...obavljaju isplate primitaka fizičkim osobama, na njihov žiroračun kod banke".

Ako na Revolutu dobiješ IBAN svog računa, a dobiješ, teoretski si zadovoljio zakonsku formu za isplatu plaće na taj račun. Nigdje ne piše da banka mora biti u HR. U vrijeme pisanja zakona internet banke nisu još ni postojale niti smo bili u EU.

Bilo bi dobro da se o tome uputi upit RRIF-u pa da budemo načisto s time.

Libertus 07.07.2019. 10:48

I ovdje: https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/Ma...?entityId=9961
Donose novi ovršni zakon, u kojem je "banka" definirana da mora imati sjedište u HR (čl. 2.).


Možda im još koji članak i zakon, ali mislim da je taj ovršni i još neki problem. Treba se buniti da izbace ta ograničenja i da su EU banke ravnopravne.

mamutarka 07.07.2019. 11:17

evo uskoro će revolut imat u hr ured, ak se ne varam


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger