PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Sunglasses (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=284909)

srale7 30.03.2017. 12:44

Citiraj:

Autor Gabre (Post 3042908)

RayBan su naocale koje su se prodavale po $30 prije nego ih je preuzela Luxotica. Tipa onaj jeftikaner sto kupis u DM-u.

Pišeš gluposti, RayBan se prije preuzimanja Talijana je bio isključivo "Made in USA" i kao takav nije bilo jeftin. Ili se prodavao po 30$.

Ali su pametnim vođenjem firme, doveli do toga da je firma propala i prodana Talijanima za kikiriki od par milijuna dolara i on danas s tim istim brandom vrte na desetke milijuna $ profita.

Juice 30.03.2017. 12:53

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3043181)
Pišeš gluposti, RayBan se prije preuzimanja Talijana je bio isključivo "Made in USA" i kao takav nije bilo jeftin. Ili se prodavao po 30$.

Ali su pametnim vođenjem firme, doveli do toga da je firma propala i prodana Talijanima za kikiriki od par milijuna dolara i on danas s tim istim brandom vrte na desetke milijuna $ profita.

Ray Ban je 80ih, pocetak 90ih kostao do max 50-60 dolara, toliko su Wayfarerice kostale, ostali modeli i manje.

Sto se tice prodaje tvrtke, prodana je za 640 milijuna dolara. To je kiriki od par milijuna?

Get your facts straight before you post ;)

panda505 30.03.2017. 13:50

Citiraj:

Autor srale7 (Post 3043181)
Pišeš gluposti, RayBan se prije preuzimanja Talijana je bio isključivo "Made in USA" i kao takav nije bilo jeftin. Ili se prodavao po 30$.

Ali su pametnim vođenjem firme, doveli do toga da je firma propala i prodana Talijanima za kikiriki od par milijuna dolara i on danas s tim istim brandom vrte na desetke milijuna $ profita.


I call bullshit.

Citiraj:

But not that long ago, in 1999, the brand was in a shambles, with its once-pioneering wares on sale for $19 at countless gas stations and convenience stores.

srale7 30.03.2017. 15:52

Citiraj:

Autor Juice (Post 3043183)
Ray Ban je 80ih, pocetak 90ih kostao do max 50-60 dolara, toliko su Wayfarerice kostale, ostali modeli i manje.

Sto se tice prodaje tvrtke, prodana je za 640 milijuna dolara. To je kiriki od par milijuna?

Get your facts straight before you post ;)

Đus, razocarao si me.:D

Ako si naočale 1989. platio 60$, one danas kostaju cca 120$, jer eto, kumulativna inflacija je 96,5%. A vidi vraga, ja danas za 120 baksa mogu kupit postene raybanP naočale. Znači cijena je tu negdje. Poskupjele su u rangu sa svim ostalim (odjećom, biciklima, satovima, hranom, dalje sam nastavi niz.)
Tim vise jer su talijani bili svjesni koju snagu imaju u tom imenu i naravno da cu to počeli naplaćivat.

Ovaj drugi dio sam napisao onako po sjećanju starom 6-7 godina, pa sam neke stvari krivo napisao, jer eto, nije mi se dalo googlat. My bad:D


RB je bio pred propasti te 1999., tj prije nego je kupljen od Talijana, koji su od njega napravili ovo sto je Rayban bio prije tj ono sto je danas. I visestruko vratili ulozeno, plus sto sad između ostalog imaju rudnik:fiju:

Gabre 30.03.2017. 16:51

pa daj pogledaj dokumentarac najprije.

30$ 2000-e godine nije bilo puno isto kako nije ni danas.

pa nije to bilo 1950-e kada se radilo za 5 dolara na dan.

na kraju krajeva, kazu da su po preuzimanju na godinu dana povukli rayban iz prodaje, i onda su i vratili u prodaju sa 4 puta vecom cijenom :) nikakve inflacije nisu u igri.

Luxxotica drzi 80% trzista i diktiraju cijene kako god hoce, nema konkurencije, nema nicega sto bi ih sprijecilo.

Tvrdi 06.04.2017. 15:38

Neznam o čem pričate. Svoje prve Ray Ban original aviatorice sam kupio prije 20 ak godina. Platio sam ih tu negdje kao i danas. Oko 800 kn. Danas su nešto više al sam ove danas uhvatio na akciji. Ista je cijena. I definitivno nemaju loše leće. Niti su nekvalitetne. Imao sam i imam hrpu naočala i najzadovoljniji sam bio sa Oakley i RayBan modelima.

Fatal 07.04.2017. 11:14

jeli ko probao Hawkers cvikere?

prileee 15.04.2017. 18:44

Brat i prijatelj. Za te pare gg, nema velike razlike od mojih raybanki s plasticnim lecama.

X-Plosiv 15.04.2017. 20:10

Ja imam Ray-ban RB8305 | 082/9A. Polarizirane iz razloga što sam u autu prosječno barem 5h dnevno, pa mi više pašu.

Platio sam ih na nekoj akciji kada sam bio u Trstu, cca 150e ako se ne varam. Imam ih već godinu i nešto, meni su izvrsne. Jedini problem je bilo kada mi je jedno staklo napuklo malo, mislim da je moja krivica, pa sam naručio druga. Naravno, dok sam čekao da dođu sam zaboravio naočale na krovu pa ih je drugi auto pregazio, pa sam naručio opet, ali štaš. Isplati se, dosta dobre.

Drvoje 15.04.2017. 20:14

Sviđa mi se okvir i oblik stakala, minimalistički sexizam, a ne ovi današnji moderni retro bapski okviri sumnjivih boja i plastičnih materijala :p

X-Plosiv 15.04.2017. 20:43

Ma da, stakla lijepa zelenkasta, okvir karbonski, jer dosta radim i u dostavama pa mi padnu itd. :D Drže se dobro, točno ovakva, vide se bolje ovdje

Mommistake 15.04.2017. 20:44

Citiraj:

Autor Fatal (Post 3046164)
jeli ko probao Hawkers cvikere?

Ja.

Nisu loše, ali ni blizu nekim ozbiljnijim naočalama. Meni ovi mali nosači koji idu na nos bili svinuti, plastična krila, dosta loše odrađena. Ali daleko od nekih bjednih kineskih ili tako dalje.

Koliko para, toliko muŽike!

MeanBoss 15.04.2017. 21:30

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3049333)
Ja.

Nisu loše, ali ni blizu nekim ozbiljnijim naočalama. Meni ovi mali nosači koji idu na nos bili svinuti, plastična krila, dosta loše odrađena. Ali daleko od nekih bjednih kineskih ili tako dalje.

Koliko para, toliko muŽike!

Ma imam ih i ja.. Al brate zaboli me glava nakon sat dva.. Vjerojatno mi ne pasu lece... Plastika jeftina, usporedivat ih cak I s najplasticnijim Ray ban je nemoguće.. Jer nisu ni blizu!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

vedran031 15.04.2017. 23:11

Ja imam Hawkers, nit najbolje niti najlosije, zlatna sredina samo sam uzeo zelene trebao sam obicne crne lece. Najveci problem je sto imaju plasticni spoj za ona krilca pa nije bas pametno sklapati naocale, tako da ih ja uvijek ostavim otvorene

doky 16.04.2017. 11:16

Kome je niska cijena bitna slobodno nek si uzme te Hawkers cvike, okviri su ok, stakla za tu cijenu nemaju konkurencije, a prve poštene sunčane za koje se može reći da su klasa iznad se nalaze tek za duplo para.

okarm 16.04.2017. 12:38

decahtlon

159kn, polarizirane lece (polikarbonat)

http://www.decathlon.hr/p/8382486_su...t3-plave.html#

ovo se cini odlicna cijena

syss 16.04.2017. 22:06

čak i oke zgledaju.

vedo 16.04.2017. 22:14

American Optical.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...aef863fcde.jpg

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Problem 24.04.2017. 19:23

kupio Oakley Catalyst P na 40% popusta. Meni su ok. Nije da sam neki super pažljiv lik pa mi je bitan izdržljiv okvir.

Tvrdi 26.04.2017. 16:16

Citiraj:

Autor Problem (Post 3052959)
kupio Oakley Catalyst P na 40% popusta. Meni su ok. Nije da sam neki super pažljiv lik pa mi je bitan izdržljiv okvir.

To si na webu našao s tim popustom ili?

Elven 26.04.2017. 16:27

Citiraj:

Autor syss (Post 3040158)
polaroid - jeftine, polarizirane, funkcionalne.

Meni već druoge, otkrio ih prije par godina. Fora je da imaju isti dizajn ko Ray-Ban jer oni Ray-Banu daju polarizirajuca stakla, a Ray-Ban njima dizajn.

Tako da ljudi koji kupe polarizirajuci Ray-Ban nemaju nista bolja stakla od mog Polaroida.

Jedino imaju račun na 1500+ i dobar brand na glavi.

Ali naravno da se vidi ogromna razlika izmedju RB / Polaroid stakala i ostalih i mene jako pocnu boliti oci / glava kad koristim neke jeftinjare.

Tvrdi 26.04.2017. 16:31

Citiraj:

Autor Elven (Post 3053741)
Meni već druoge, otkrio ih prije par godina. Fora je da imaju isti dizajn ko Ray-Ban jer oni Ray-Banu daju polarizirajuca stakla, a Ray-Ban njima dizajn.

Tako da ljudi koji kupe polarizirajuci Ray-Ban nemaju nista bolja stakla od mog Polaroida.

Jedino imaju račun na 1500+ i dobar brand na glavi.

Ali naravno da se vidi ogromna razlika izmedju RB / Polaroid stakala i ostalih i mene jako pocnu boliti oci / glava kad koristim neke jeftinjare.

Upravo netočno. Imao sam polaroid i veće smeće nisam nikad nosio. Nisam mogao gledati niti pokraj sunca niti voziti u njima. Dok u ray bankama mogu gledati direkt u sunce. Fora je i u tome kaj u te Polaroid trpaju filter 2 umjesto 3 pa nema dovoljno dobru zaštitu od sunca. Mogu proći samo za šminku po plaži ili kvartu ali nikako kao prve cvike, za vožnju i sl. I btw, ray banke su često na akciji po nekim optikama. Ja sam uzeo ovu moderniju verziju aviatorica (dijelom plastične ručice) za 750kn na akciji. Imam dobar vid pa sad taman posla da sjebem oči i zdravlje radi sto eura.

Elven 26.04.2017. 16:50

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3053743)
Upravo netočno. Imao sam polaroid i veće smeće nisam nikad nosio. Nisam mogao gledati niti pokraj sunca niti voziti u njima. Dok u ray bankama mogu gledati direkt u sunce. Fora je i u tome kaj u te Polaroid trpaju filter 2 umjesto 3 pa nema dovoljno dobru zaštitu od sunca. Mogu proći samo za šminku po plaži ili kvartu ali nikako kao prve cvike, za vožnju i sl. I btw, ray banke su često na akciji po nekim optikama. Ja sam uzeo ovu moderniju verziju aviatorica (dijelom plastične ručice) za 750kn na akciji. Imam dobar vid pa sad taman posla da sjebem oči i zdravlje radi sto eura.

Ne znam kakve su to bile Polaroid-ke, kad sam ja inače osjetljiv, a sa njima nemam nikakvih problema (ako su čiste of kors!).

A RB za 750kn, to je super cijena, na žalost ja ih nikada nisam vidio po toj cijeni.

Problem 26.04.2017. 17:35

Citiraj:

Autor Tvrdi (Post 3053737)
To si na webu našao s tim popustom ili?

Nop, fizički dučan. Taj dan su imali 40% za keš ili mislim American. Vidim da se po webshopovima može naći po slićnim cijenama. Meni je ipak draže da to stavim na nos prije nego kupim :)

Dottore 26.04.2017. 18:18

Kakva je to firma Adrialeće? Prodaju li orginalne naočala?

rap_4_life 26.04.2017. 18:47

RB u andi bude na akciji ja sam svoje na 50% uhvatio inače model Justin 710/8G prezadovoljan sam s njima al uzet cu si i par hawkersa akcija je sad neka onaj osnovni klasicni crni model s dostavom 22eura

rak21 26.04.2017. 20:17

Citiraj:

Autor rap_4_life (Post 3053782)
RB u andi bude na akciji ja sam svoje na 50% uhvatio inače model Justin 710/8G prezadovoljan sam s njima al uzet cu si i par hawkersa akcija je sad neka onaj osnovni klasicni crni model s dostavom 22eura

koliko te izasao Justin? Inace bili je RB po akcijama cijelu zimu, trajalo do pred mjesec i sitno dana..

hooligan.no1 27.04.2017. 21:19

Citiraj:

Autor Halos (Post 3040634)
Nema kopiranja! :D

Ovaj komad plastike
http://www.dx.com/p/oreka-uv400-prot...2#.WNQOHNQrKHs

Prije 25 dana uzeja starom 3 komada - em što ih gubi isto tako ih i lomi.

Sebi za vožnju probe radi uzeja ove...

http://www.dx.com/p/oreka-uv-400-pro...ck-blue-143375

Ali paket još nije doša i sumljam da će doći :fiju: jer je FREE shiping i nema broja za praćenje.

vedran031 27.04.2017. 23:11

Citiraj:

Autor Dottore (Post 3053773)
Kakva je to firma Adrialeće? Prodaju li orginalne naočala?

To i mene zanima, meni su na pitanje zasto su tako povoljni odgovorili da uzimaju direktno od proizvodaca na veliko pa su zato cijene nize od trgovina a da trgovine uzimaju od njih naocale.

Iako mi se cini dosta ozbiljna firma tako da vjerujem da je original.

rap_4_life 27.04.2017. 23:28

Citiraj:

Autor rak21 (Post 3053819)
koliko te izasao Justin? Inace bili je RB po akcijama cijelu zimu, trajalo do pred mjesec i sitno dana..

600kn :goood:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger