PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Sam svoj majstor - razni radovi po kući/stanu (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=310816)

Nikky 02.05.2022. 12:58

+ pogledaš kakvo napajanje / drajver je unutra + provjeriti voltmetrom ...

blackshtef 02.05.2022. 13:10

Ispod feroterma na črnomercu, 100m tam prema plivi, imaš trgovinu Ledison - odi s trakom (ili cijelom lampom) do njih, teta unutra će ti sve riješiti :)

panoramix 02.05.2022. 16:11

Citiraj:

Autor blackshtef (Post 3598155)
Ispod feroterma na črnomercu, 100m tam prema plivi, imaš trgovinu Ledison - odi s trakom (ili cijelom lampom) do njih, teta unutra će ti sve riješiti :)

Ovo mi se čini kao najbolje rješenje, hvala svima za savjete. :goood:

Pupo 02.05.2022. 16:20

Samo pogledaj radno vrijeme, imaju neko bezvezno tipa 8-16

panoramix 03.05.2022. 15:55

Bio sam u Zagrebačkoj kod "tete" i kupio novu led traku no spojivši je na izvor napajanja led traka blinka tj. ne svijetli kontinuirano.
Što bi mogao biti razlog ?

Originalno je traka duga 80 cm te odrezah potrebnih 60 cm, za probu sam spojio i ovaj kratki dio no i on isto blinka

podaci o napajanju:

https://i.postimg.cc/rmydjWLc/IMG-20220503-084349.jpg

Pupo 03.05.2022. 17:05

Kakvu traku si uzeo? Da ti ne se pali overload il nesto? S druge strane, mozda je driver prdnuo u rosu

Nikky 03.05.2022. 17:31

Dobro ti je kolega savjetovao da odneseš cijelu lampu kod tete.
Nebitno sad jesi / nisi :fiju:

Odnesi komplet pa neka odmah na licu mjesta skompletiraju da radi.
Ovo napajanje sa slike je current limitirano na 0.3 A i prilično visokim naponom a sad treba vidjeti šta traži Led traka šta si je uzeo :kafa:

panoramix 03.05.2022. 18:28

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3598462)
Dobro ti je kolega savjetovao da odneseš cijelu lampu kod tete.
Nebitno sad jesi / nisi :fiju:

Odnesi komplet pa neka odmah na licu mjesta skompletiraju da radi.
Ovo napajanje sa slike je current limitirano na 0.3 A i prilično visokim naponom a sad treba vidjeti šta traži Led traka šta si je uzeo :kafa:

Odnesel sam sve tamo i teta je pogledala vrijednosti napajanja sa fotke i prodala mi led traku za 50 kuna i nek si to doma prikratim i zmontiram.
Uopće nisam stekao dojam da joj je bilo stalo da sve ostavim u servisu ( ako on uopće postoji ) i da mi to uredno naplati, što bi za mene bilo najbolje rješenje.

S obzirom da sam traku nepromišljeno prikratio prije probe sad mi ostaje za uspomenu, a sutra idem na Zavrtnicu u neku trgovinu kupiti kopmplet led lampu za 90 kn.

Nikky 03.05.2022. 20:33

Pa nije problem ponovo spojiti šta si precvikao / skratio.
Rekao bih da nešto ne paše i zato treperi.
Ako ti je lakše i odgovara ta komplet nova lampa idi na to.

Cuky 03.05.2022. 22:49

Citiraj:

Autor panoramix (Post 3598449)
Bio sam u Zagrebačkoj kod "tete" i kupio novu led traku no spojivši je na izvor napajanja led traka blinka tj. ne svijetli kontinuirano.
Što bi mogao biti razlog ?

Originalno je traka duga 80 cm te odrezah potrebnih 60 cm, za probu sam spojio i ovaj kratki dio no i on isto blinka

podaci o napajanju:

https://i.postimg.cc/rmydjWLc/IMG-20220503-084349.jpg

Bit ce da je kod tebe strujni LED driver (constant current LED driver, gdje je struja fiksna), a prodavacica ti je dala obicnu LED traku koja ocekuje naponski LED driver (constant voltage, gdje je napon fiksan (12 ili 24 V)) pa u tom slucaju dobro da se nije izdimila.

Strujni LED driveri su dosta rijetki na trakama, iako su bolji opcenito za LED rasvjetu jer daju ujednaceniju kolicinu svjetla.

Rjesenje bi ti bilo promijenit LED driver, kupit naponski, ali trebas pazit na snagu (pogotovo ako je dimabilna traka) tako da imas finu regulaciju (u suprotnom sa prejakim trafom ces imat stepenicasto dimanje).

panoramix 04.05.2022. 11:51

Citiraj:

Autor Cuky (Post 3598511)
Bit ce da je kod tebe strujni LED driver (constant current LED driver, gdje je struja fiksna), a prodavacica ti je dala obicnu LED traku koja ocekuje naponski LED driver (constant voltage, gdje je napon fiksan (12 ili 24 V)) pa u tom slucaju dobro da se nije izdimila.

Strujni LED driveri su dosta rijetki na trakama, iako su bolji opcenito za LED rasvjetu jer daju ujednaceniju kolicinu svjetla.

Rjesenje bi ti bilo promijenit LED driver, kupit naponski, ali trebas pazit na snagu (pogotovo ako je dimabilna traka) tako da imas finu regulaciju (u suprotnom sa prejakim trafom ces imat stepenicasto dimanje).

Hvala na trudu no odustao sam definitivno od led traka kao rasvjete u kupaonici.
Krećem u potragu za nečim što dođe iznad ogledala u kupaonici i pogoni se običnim led žaruljama.
Kad pregori, deset kuna i deri dalje.
Ovo s trakama je prevara, moja ( Feroterm) je trajala taman 3 mjeseca nakon garancije i kaj sad ? Upitah i njih, te mi je rečeno da odšrafim sve sa zida i donesem u njihov servis..."pa budeju videli kaj se da napraviti"...iskrcal 360,00 kn za komplet s ogledalom, neš ti špigla...

Cuky 04.05.2022. 12:42

Jbg. Najveci problem s trakama je hladenje. Zato obicno i budu u aluminijskim U profilima postavljene jer u suprotnom bi pregorile za cas.

Pupo 04.05.2022. 12:56

Citiraj:

Autor panoramix (Post 3598581)
Hvala na trudu no odustao sam definitivno od led traka kao rasvjete u kupaonici.
Krećem u potragu za nečim što dođe iznad ogledala u kupaonici i pogoni se običnim led žaruljama.
Kad pregori, deset kuna i deri dalje.
Ovo s trakama je prevara, moja ( Feroterm) je trajala taman 3 mjeseca nakon garancije i kaj sad ? Upitah i njih, te mi je rečeno da odšrafim sve sa zida i donesem u njihov servis..."pa budeju videli kaj se da napraviti"...iskrcal 360,00 kn za komplet s ogledalom, neš ti špigla...

To je problem čajniz robe. Led kao takav traje beskonačno, ako je sve kako treba. MeanWell napajanje, neka bolja traka i deri :)

Pomo 06.05.2022. 07:24

Jel ima netko preporuku što naljepit na noge od kuhinjskih stolica?
Filc otpada a ljepilo ostane, sa Alije sam uzeo nekakve silikonske "čarapice", to se poderalo, a i nemoš stolicu privuć ko čovjek.
Fala

fanATIk 06.05.2022. 07:46

https://webshop.elgrad.hr/hrvatski/d...em-15-mm_2687/

hash 07.05.2022. 23:42

Imam veliki ormar s jednom vertikalnom pregradom.

Ovako nekako:
xxxxxxxxxxxxxxxx
x.........x............x
x.........x............x
x.........x............x
x.........x............x
x.........x............x
x.........x............x
xxxxxxxxxxxxxxxx

Sve tri vertikalne stranice imaju rupe za nosace polica i sad bi ja htio ugraditi jedno 3, 4 horiznotalne police.

Recimo ovako nekako:
xxxxxxxxxxxxxxxx
x..........x...........x
x..........x...........x
x..........x...........x
xxxxxxxxxxxxxxxx
x..........x...........x
xxxxxxxxxxxxxxxx
x..........x...........x
xxxxxxxxxxxxxxxx

Zanima me gdje bi mogao kupiti te nosace za police i same police?
Rupe su one male, valjda standardne ako me oko ne vara.
Dimenizje polica su 97cm u sirinu i, ako se ne varam dubina bi bila ok od 57 do 55. To jos moram provjeriti.
Jel to neka standardna velicina pa da samo dodjem i kupim ili cu morati preciznije izmjeriti i dati rezati i kantirati?

Vidim Elgrad i Iverpan se spominju?
Koji materijal bi trebao traziti i koju debljinu? Gledam kod sebe doma ovo sto imam iz IKEAe i to je sve neka iverica po cm, dva?
Pretpostavljam isto tako?

RainZG 07.05.2022. 23:46

Iverica 18 ili 19mm je standard za to, sve imas u Iverpanu i u Elgradu, s time da ti je minimum za kupnju pola ploce, pa je nekada jeftinije to uzeti u Bauhausu, tamo nema minimuma, ali je zato cijena po m2 iverice veca nego u Iverpanu/Elgradu

hash 07.05.2022. 23:49

Izvrsno, to mi je trebalo. Puno hvala!

fanATIk 08.05.2022. 00:47

U sigma plus je četvrt ploče minimum.

domina 09.05.2022. 10:02

ako imas ikeine ormare onda sigurno imas gotove police za kupit.

buljo 01.07.2022. 10:52

Kako cistite ugradbeni kotlic (geberit) od kamenca?
Naravno mjesta je malo za nekakve normalne pothvate :)

Nikky 01.07.2022. 11:38

Jednako kao i LIV - ov, zahebano jer je ugradbeni :fiju:
Rastaviš, zatvoriš vodu, malo se sex - aš jer sve izlazi kroz rupu od "panela se botunima", na drugom mjestu sa vodom sve ispereš da odstraniš kamenac i šporkicu ... obrnutim redom sve sastaviš.
Ako nema viška djelova onda popiješ pivo :D

mamutarka 01.07.2022. 11:41

Citiraj:

Autor buljo (Post 3609218)
Kako cistite ugradbeni kotlic (geberit) od kamenca?
Naravno mjesta je malo za nekakve normalne pothvate :)

ja evo tako da čekam već par dana majstora da mi zamjeni neki kurec unutra jer se prelijeva voda zbog kamenca

probo sam skvakakve tekućine ali valjda je pre tvrdo, neznam

Alister 01.07.2022. 11:48

A one tablete za vodokotliće koje postepeno otpuštaju svoju kemiju i tako čiste kamenac

mamutarka 01.07.2022. 11:53

probao, meni nije pomoglo

dodušte jedno 15 godina je radilo kao urica, nemogu reć da me iznenadilo

spawn 01.07.2022. 11:56

U ugradbene bi trebalo svakih par godina ubaciti one tabletenda se ne nakupi previse. Svejedno,15 godina je svakako dosta vremena. Mene se geberit pokazao najboljim i najdugotrajnijim

mamutarka 01.07.2022. 11:58

je, i ako mi zamjeni samo taj neki dio, i nastavi sve radit kak spada, nemam zamjerke

Nikky 01.07.2022. 14:16

@mamutarka
Ako nije ništa crklo / puklo onda ne treba ništa mijenjati,
treba izvaditi vani "blok" sa plovkom / ventilom i dobro ga očistiti,
onamo gdje ne možeš doći zalijevaj / potopi u kvasinu ...
kasnije kod sastavljanja provjeri nivo punjenja i ako je previsok onda ga na odr. "vijak" smanjiš pa sigurno neće prelijevati,
obično kroz sredinu dijela koji se diže kada puštaš vodu.

Renesis 01.07.2022. 15:32

Ja na Tece vodokotlicu maknem panel s tipkama, zatvorim ventil za vodu, izvucem van cijeli blok sa plovkom, potopim to u limunskoj kiselini, pocistim i vratim sve natrag.

Tu u ZG je voda komatozno tvrda i nakuplja se kamenac da mogu kucu sagradit s tim...

2 die 4 01.07.2022. 15:56

Citiraj:

Autor mamutarka (Post 3609227)
ja evo tako da čekam već par dana majstora da mi zamjeni neki kurec unutra jer se prelijeva voda zbog kamenca

probo sam skvakakve tekućine ali valjda je pre tvrdo, neznam

Slična situacija se i meni dogodila prije par godina.
Ali ja sam uspio detektirati gdje je problem, ali nisam uspio počistiti, odnosno, nije bilo moguće obnoviti jer se jedna dio odlomio skupa sa kamencem.
Fino nazvao servis, dao broj sa dijela, veli imam, došao, kupio, montirao i evo, dela i dalje normalno :D

Što se tiče čišćenja iznutra, probao sam svime i svačime, ali najbolje bi bilo povremeno izvaditi vanka, ali kome se to da :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger