PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hlađenje (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Koje vodeno hlađenje odabrati? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270038)

syss 20.05.2015. 13:39

impresivno izgleda kuler, ali brate 1.3kg na mbo... ne znam baš.

ravkan 20.05.2015. 13:46

Dobar izbor :chears::goood:

Perestrojka 20.05.2015. 13:49

Citiraj:

Autor syss (Post 2781509)
impresivno izgleda kuler, ali brate 1.3kg na mbo... ne znam baš.

Nema brige, imao sam CNPS14X na Black Ops x48 i nije bilo nikakvih problema, ploca se nije savijala niti je dolazilo do kakvih deformacija.

Vjerovatno postoji neki normativ do kojeg mogu ici ( proizvodjaci coolera ) sa tezinom objekta koji se montira oko socketa bez da se ploca deformira, odnosno proizvodjaci maticnih ploca moraju zadovoljiti kriterije o nosivosti (?)

Pupo 20.05.2015. 14:03

Treba nać negdje ona sajt kuke za vješanje mesa tj hladnjaka :)

ravkan 20.05.2015. 14:06

Ma oko toga se radi pre velika strka, nebi oni to proizvodili da se ploce savijaju. To se vjerovatno svine ploca onome ko ju zaserafi sa 1 seraficem u kuciste tek tolko da stoji :)

Kak neke grafe vise, jer su teske ko sam vrag pa ne potrgaju slot :)

alengrosevic 20.05.2015. 14:26

godinama sam koristio high end zračne hladnjake koji su redovito bili preko 1Kg. Niti jedna ploča se nije povinula niti milimetar. Sa Cryorigom će biti ziher zadovoljan, em će mu komp biti tiši, em neće imati preoblema sa pokvarenim pumpama, ispucalim crijevima itd. Ovo jednom namontira i miran je dugi niz godina. Samo povremeno ispuše ventove od prašine :D

syss 20.05.2015. 14:27

ma dobro za savijanje, to mi je jasno... ali imam prozor na boku, pa šta će susjedi reć kada se ne vidi pol kompa od hrge hladnjaka? :D

alengrosevic 20.05.2015. 14:29

Citiraj:

Autor syss (Post 2781539)
ma dobro za savijanje, to mi je jasno... ali imam prozor na boku, pa šta će susjedi reć kada se ne vidi pol kompa od hrge hladnjaka? :D

Bolje da sakrije čim veći dio prozora, da ne vide Điđabajt unutra... :D

Perestrojka 20.05.2015. 14:31

Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 2781540)
Bolje da sakrije čim veći dio prozora, da ne vide Điđabajt unutra... :D

I AMD grafulja :D :no2drug:

syss 20.05.2015. 14:32

nemoj tako, taj điđabajt mi je ponos i dika :D

edit: pokopa me perestrojka :D :D :D

kopija 20.05.2015. 15:16

Sve je to divno i krasno, al moraš bit u dobroj formi za dignut komp i odnjet ga na balkon na propuhivanje.
Ili progutat ponos i zvat upomoć.
Pa ovaj moj ima intelv stock kuler i nema niti grafu a težak je ko oni 72cm CRT televizori iz prošlog stoljeća!
Jadna majka onom ko ga ispusti, ne gine totalka plus šteta na nekretnini i ekstremitetima donjim.

alengrosevic 20.05.2015. 15:25

ma to je već pretjerivanje. tih 1,28 kg (970 gr bez ventova) ne čini toliku razliku da ne bi mogao nositi računalo ili morao zvati nekog u pomoć. Ove špekulacije za padanje ne bih previše kmentirao, no recimo da prilikom montaže ti ispadne procesor i otkineš par SMD-ova? Koja je tu tek šteta? Svašta se može desiti ali nećemo o tome, jel :D

Drvoje 20.05.2015. 15:48

Citiraj:

Autor kopija (Post 2781562)
Sve je to divno i krasno, al moraš bit u dobroj formi za dignut komp i odnjet ga na balkon na propuhivanje.
Ili progutat ponos i zvat upomoć.
Pa ovaj moj ima intelv stock kuler i nema niti grafu a težak je ko oni 72cm CRT televizori iz prošlog stoljeća!
Jadna majka onom ko ga ispusti, ne gine totalka plus šteta na nekretnini i ekstremitetima donjim.

A ništa ti po peti put riješi vodeno :D
Citiraj:

Autor kopija (Post 2779247)
Crkla pumpa na H80i. Probao je spojiti na drugi SATA power kabel. I dalje ne radi. Jel ima ko kakvu ideju kaj probat napravit prije RMA? Corsair Link je više uopće ne vidi, dok ventilatore očitava. Hvala na sugestijama.
BTW. to mi je već četvrti h80 u četri godine kaj ide na servis. Prije sam mislio da je problem u Corsairu, al ovo je ipak previše, očito sam baksuz.

Ili se posveti ovoj temi ispod da ugradiš "teški" NH-D14 :p
http://forum.pcekspert.com/showthrea...ighlight=utezi

kopija 20.05.2015. 18:41

Pa i ide Noctua unutra, Corsair na tržnicu.
Samo sam izrazio neke svoje strepnje i bojazni.

zhaccc 21.05.2015. 21:50

Eto nabavio sam Cryorig R1 Ultimate i temperature su fenomenalne (testirao sam i load sa OCCT i nejde iznad 65 stupnjeva na silent modu).

Jedino što mi je malo čudno je da cooler malo visi dolje. Dakle ne stoji potpuno vodoravno na matičnu nego malo "pada" za par milimetara. Provjerio sam duplo i skroz je fiksan i učvrščen je kako spada. Pa me interesira jeli to normalna pojava ili?

JuiceBox 21.05.2015. 22:40

Slika kako si namontirao?

ravkan 21.05.2015. 23:13

Btw gdje si ga kupio? Ne znam jesam ja ostario pa ne vidim ali ga ne mogu nac ni u jednom ducanu?

Drvoje 21.05.2015. 23:28

Uzi vjerojatno - on demand :D

Hawker 21.05.2015. 23:40

Citiraj:

Autor zhaccc (Post 2782131)
Eto nabavio sam Cryorig R1 Ultimate i temperature su fenomenalne (testirao sam i load sa OCCT i nejde iznad 65 stupnjeva na silent modu).

Jedino što mi je malo čudno je da cooler malo visi dolje. Dakle ne stoji potpuno vodoravno na matičnu nego malo "pada" za par milimetara. Provjerio sam duplo i skroz je fiksan i učvrščen je kako spada. Pa me interesira jeli to normalna pojava ili?

Nista cudno sto se nakrivilo par mm.
To ti se ploca uvija pod teretom tih tornjeva uzasa.

Kad vec kupujete te uzase onda pomognite bar ploci da se ne uvija,uzmi vezice ili nesto tako i pricvrsti dodatno vanjski dio tornja smrti za strop kucista.

Dovedi u ravninu i tako ostavi.

EDIT: Danas mi je bio jedan prika i tuzio se da mu GTX 980 uvija plocu i ne stoji ravno.
Rjeseno vezicama za par minuta.

ravkan 22.05.2015. 00:24

Nije nest dobro zaserafio, mora stajat ravno ko puska :) Nikakve vezice i sranja :D Kaj ti hawkeru stvarno mislis da bi oni godinama prozivodili nesto sto bi trgalo ploce? Isto ko i sa curenjem vodenih? Da svaki cooler svija plocu, ili da svako vodeno curi po ploci, ko bi to koristio? Onak onaj frajer na silu iscupa crijevo i onda kaze always go for air cooler, glupost isto ko ova sa svijanjem ploca. Ako plocu zaserafis u case kak spada i lijepo namontiras cooler kak spada sve stoji ravno ko puska.

Hawker 22.05.2015. 00:36

Citiraj:

Autor ravkan (Post 2782196)
Nije nest dobro zaserafio, mora stajat ravno ko puska :) Nikakve vezice i sranja :D Kaj ti hawkeru stvarno mislis da bi oni godinama prozivodili nesto sto bi trgalo ploce? Isto ko i sa curenjem vodenih? Da svaki cooler svija plocu, ili da svako vodeno curi po ploci, ko bi to koristio? Onak onaj frajer na silu iscupa crijevo i onda kaze always go for air cooler, glupost isto ko ova sa svijanjem ploca. Ako plocu zaserafis u case kak spada i lijepo namontiras cooler kak spada sve stoji ravno ko puska.

Meni je sve bilo zavezano,bolje bit siguran.:D

A ova 980ica je stvarno uvijala prema dolje.

Zika21 22.05.2015. 09:56

Citiraj:

Autor Hawker (Post 2782199)
Meni je sve bilo zavezano,bolje bit siguran.:D

A ova 980ica je stvarno uvijala prema dolje.

Trebala bi sva kućišta početi dolaziti s GPU držačima kao Z3+.

http://i.imgur.com/Iue1Nd0.png

Što se tiče visećeg Cryorig-a, nadam se da nije kolega prvo zašerafio donji pa onda gornji šeraf, to zna dovesti do disbalansa.

JuiceBox 22.05.2015. 12:06

Citiraj:

Autor Hawker (Post 2782184)
Nista cudno sto se nakrivilo par mm.
To ti se ploca uvija pod teretom tih tornjeva uzasa.

Kad vec kupujete te uzase onda pomognite bar ploci da se ne uvija,uzmi vezice ili nesto tako i pricvrsti dodatno vanjski dio tornja smrti za strop kucista.

Dovedi u ravninu i tako ostavi.

EDIT: Danas mi je bio jedan prika i tuzio se da mu GTX 980 uvija plocu i ne stoji ravno.
Rjeseno vezicama za par minuta.


Daj ne lupaj gluposti, MBO drzi 9 sarafa zasarafljenih u kejs od tog je 6 oko socketa. Pa nije vreca za boks od 80 kila nego JEDNA kila...

jed2i 22.05.2015. 13:38

Možda je kod njega gravitacija malo veća..... :)

Zika21 25.05.2015. 13:31

Citiraj:

Autor zhaccc (Post 2782131)
Eto nabavio sam Cryorig R1 Ultimate i temperature su fenomenalne (testirao sam i load sa OCCT i nejde iznad 65 stupnjeva na silent modu).

Jedino što mi je malo čudno je da cooler malo visi dolje. Dakle ne stoji potpuno vodoravno na matičnu nego malo "pada" za par milimetara. Provjerio sam duplo i skroz je fiksan i učvrščen je kako spada. Pa me interesira jeli to normalna pojava ili?

Jesi li to bio uzeo ovaj s njuškala pa ga vratio?

gunther 25.05.2015. 16:22

je, to je taj, ja ga prodajem

RaneZ 25.08.2015. 22:37

Neeego, imal tko ovo ?

Dok cekamo predatora :)

http://predator.ekwb.com/wp-content/...ider_240_1.jpg

Romano.Cule 26.08.2015. 00:02

Citiraj:

Autor RaneZ (Post 2819813)

Sta je to jebo te led ?!!? Me lajki! Oce bit kod nas il se mora izvana narucivati? Vidi se odma da je kvalitetno 'lađenje. Ta gumena crijeva i izrada.Baš sam se napalila :D

Drvoje 26.08.2015. 00:25

Ma briga te, ako dobro utopiš onaj svoj hardwer možeš i iz tvornice direkt naručit :p

fler 26.08.2015. 15:00

Citiraj:

Autor Romano.Cule (Post 2819845)
Oce bit kod nas il se mora izvana narucivati? Vidi se odma da je kvalitetno 'lađenje. Ta gumena crijeva i izrada.Baš sam se napalila :D

Ne znam jel itko kod nas drži EKWB, ali nikakav problem nije od njih direktno uzeti - stigne doslovno drugi dan, a poštarina je nekih 8-9E.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 05:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger