PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   XBMC aka KODI (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120024)

Oggy_Hr 03.01.2011. 22:35

Novi sam sa ovime pa imam par pitanja:
1. Kako mu odrediti neki drugi RSS? Skinuo sam RSS manager, upisao recimo od Tportala lokaciju, ali i dalje ništa.
2. Kako da mu zadam neki drugi izvor informacija za prognozu vremena? www.accuweather.com npr
3. kako mu ručno upisati nek drugi scraper? Npr, hoću neki koji može prepoznati xxx movies :D
4. Skinuo sam addon za Internet radio, kako ga zadati da ga mogu odabrati sa glavnog menija? znači, ne da idem na glazbu pa onda tamo čačkam nego da kao što imam Filmovi, TV serije da tako mogu i radio?
5. U TV serijama me ljuti što u popisu sezona pvo mi ide opcija "sve sezone", a onda nabraja one prave. Ima tu šta da se da posetirati? Staviti sve sezone na kraj ili skroz ukinuti?

Skin mi je Transperancy

Ekipa fala fala fala EDIT: RSS riješio, ali sam skužio da mi nije pokupio sve filmove...kako mu ručno nadodati neki film?

fre@k 03.01.2011. 23:01

promjenis ime filma (rename) znaci zadas mu pravu vrijednost i sam ce povuci podatke filma, Scrapere koje imas to je to, imas u add-onsima dodatne koje mozes instlirati...za radio odes u glazba tamo bi se morale nalaziti aplikacije (pricam napamet)

Ziiky 03.01.2011. 23:27

Sto se tice internet radia, da bi napravio meni Radio na glavnom ekranu, napravi ovo:
Dodaj radio u favorite. Zatim idi u postavke skina, desno pod meni pa kvačkaj custom menu.
Nadalje kvackaj radio iz favorita, dodaj ime po zelji i to je to.

Takodjer pisem iz glavi posto nisam za svojim kompom.

Oggy_Hr 04.01.2011. 10:45

a el on obavezno gleda po nazivzu filea ili mu se može reći gledaj po nazivu foldera gdje je film? Naime složio sam si da folder nosi pravilan naziv, a file mi je onaj kakav ga skinem sa neta da mogu prepoznati tko ga je ripao zbog titlova...
Ovo za Radio probam kad dojdem doma pa javim...
Koji scraper bi mogao biti dosta "liberalan" glede zapamćenog sadržaja? :D

Ovo ostalo ima k'o kakvu ideju?

fre@k 04.01.2011. 16:29

http://img219.imageshack.us/i/screenshot00075.jpg/

pogledaj ovo, da si malo procitao prvi post sto smo zikky i ja slozili prohod, mozad bi neka pitanja i sam rijesio :)

Oggy_Hr 04.01.2011. 16:51

Jesam tak si složio i jesam čitao prije. Ne bi baš gnjavio...no i dalje ne nađe sve u glavnom folderu :(
Idem opet korak po korak pa javim...

Oggy_Hr 04.01.2011. 21:11

Išao korak po korak i kujac. Onda sam trebao promjeniti nazive fileova i prošlo je. Sredih i radio...Šteta što ne može sve iščitati iz naziva foldera Sad mi ostalo kako pošlihtati prognozu te može li se na serijama maknuti "All seasons"

tech 04.01.2011. 21:33

Ma kak nemre?Stavi use folder names for lookups. Ja imam propisno rinejmane foldere od filmova i sve radi u tri klika.

Meni to ovak stoji: Filmovi/Imefilma/imefilmagodina-nekagrupa.mkv. I nikad problema sa scraperima.

fre@k 04.01.2011. 21:41

oggy zato sam ti i stavio gore sliku :) treba samo staviti kvaicu da iscitava iz foldera

Oggy_Hr 04.01.2011. 22:05

Nije mi uspio tako za sve bez obzira na kvačicu...imao sam D:\Filmovi\Gran Torino\cgbg_grantorino1080.mkv i štanga. Tek kada sam sami file rename-o u Gran Torino.mkv ga je skužio...vjerojatno sam negdje nest fulao no glavno da mi se sada sve učitalo... osim švedskih akcionih...al to očito ne ide. Nego kad preko skina si skineš "postavke" kak ih vratit nazad? :) O "transparentnom" skinu se radi...

fre@k 04.01.2011. 22:50

ako si iskljucio postavke, trebao bi imati tamo di gasis XBMC (govorim napamet) 3-4 ikona s desne strane i pise postavke

Oggy_Hr 05.01.2011. 07:09

E problem što sam bio pametan pa sam i tamo isključio... :(
To s one sve ikone gdje moš restartati XBMC, ići u hibernate, sleep restart i sl?

fre@k 05.01.2011. 18:46

da da tamo se to nalazi

tech 05.01.2011. 22:25

Ziiky,

znaš li išta o instaliranju XBMC-a na Apple TV, konkretno ovaj zadnji(crni) kaj su izbacili?

Na XBMC forumu je sve zbrda zdola nabacano tak da nisam niš skužil.

fre@k 05.01.2011. 22:31

ovdje ja mislim imas najbitnije stvari :)

http://wiki.xbmc.org/?title=XBMC_for_Mac_on_Apple_TV

nadam se da ce ti pomoci

tech 05.01.2011. 22:40

Bedak sam, hvala.

Usput ako vas takvo što bude zanimalo...:D

Note: due to different hardware architecture XBMC does not run on the Apple TV generation 2

Oggy_Hr 06.01.2011. 11:31

Nisam našao kako vratiti nazad postavke pa sam reinstalirao XBMC. U drugom turnusu kreiranja librarya sam zadao odmah u startu da čekira po folderima i sada je sve našao. Ja sam zeznuo nešto prvi put...

Ziiky 06.01.2011. 12:32

XBMC Port From Sigma
 
Citiraj:

Today Sigma Designs announced(pdf) that they are working to bring XBMC to their popular line of system-on-a-chip models (their new SMP8670 in particular). For those not familiar with Sigma, they are a major player in the set-top box market and their SOCs are the heart of many products from Popcorn Hour and WDTV, as well as countless other consumer media devices

We believe this could lead to many interesting things for XBMC. Not only do we benefit from the source code from their port, but any company interested in developing hardware for XBMC now has another fine choice. Judging by the amount of times we’ve heard the question “does XBMC work on Sigma hardware?”, there is a great amount of interest.

A few of the XBMC developers, myself included, will be checking out their initial port first-hand at CES this week, as well as meeting with some of their developers and project managers. We will keep you updated as details emerge.
Posto je Sigma cipset koji koriste Popcorn, Wdtv i dr. da li to znaci da bi u skoroj buducnosti mogli vrtiti na njima XBMClive :D
Ako portanje ikada zaživi to ce biti uzlet za XBMC kakav niti jedan front end do sada nije imao.
Jos kada bi i realtek shvatio poruke i uhvatio se posla port bi se desio vrlo brzo.

Citiraj:

“The TV has become a platform through which consumers desire to access a wider variety of
entertainment and media, including videos, games, user-generated content, music, and social
networking content,” said Kurt Scherf, vice president and principal analyst at Parks Associates.
“New development environments such as Adobe AIR for TV, and XBMC will enable consumers to
download applications, play games, watch HDTV and visit TV-optimized sites – all from the
comfort of their couch. A flexible and easy-to-use interface is a critical factor in how
consumers will enjoy these new experiences, and Sigma Designs is smart to provide OEMs such
a complete tool chest of rich user interface options.”
At CES 2011, Sigma Designs will showcase four state-of-the-art environments:
· Adobe AIR for TV running media-rich music and video applications
· A preview of Adobe Flash Player 10.1 for the latest Espial TV web browser
· XBMC with its rich user interface and ability to download applications onto the
platform
· A rich 3D graphics framework for next generation hybrid platforms
“The XBMC team welcomes Sigma Designs, a leading provider in the embedded player market,
to our list of working hardware platforms,” said Cory Fields, XBMC Business Relations Manager.
“Together we will give manufacturers a robust solution for development and innovation, which
will in turn bring our highly acclaimed user experience to a new audience of media
enthusiasts.”
:care:

Mad_Duke 06.01.2011. 12:40

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1818066)
Posto je Sigma cipset koji koriste Popcorn, Wdtv i dr. da li to znaci da bi u skoroj buducnosti mogli vrtiti na njima XBMClive :D
Ako portanje ikada zaživi to ce biti uzlet za XBMC kakav niti jedan front end do sada nije imao.

Da i ne.

To znači da će XBMC biti podržan na njihovom hardwareu, ali ne znači da će firme koje koriste isti (WD, Popcorn il kak se zove sama firma...) dopustiti korisniku da promjeni ili još manje početi sami stavljati XBMC gore.

Naravno, postoji realna šansa da neka nova firma počne stavljati XBMC gore, a to bi bilo jako jeftino rješenje (ne moraju from scratch raditi na svom softwareu)

Ono što se ja nadam da u ovom drugom slučaju ekipa svoje stalno zaposlene ljude ubaci u XBMC tim, te time skrati developement time mnogih featurea. Za to je jako mala šansa, ali, I can hope :P

Ziiky 06.01.2011. 12:59

Citiraj:

Ono što se ja nadam da u ovom drugom slučaju ekipa svoje stalno zaposlene ljude ubaci u XBMC tim, te time skrati developement time mnogih featurea. Za to je jako mala šansa, ali, I can hope :P
Dokle god je rijec o entuzijazmu nekolicine kreativaca-volontera treba biti sretan da se stvari koliko-toliko kotrljaju. Za ozbiljniji i brzi razvoj ipak treba lova.
Po mome fjučre treba ograniciti i srezati na najosnovnije koji ce se razvijati pod okriljem oficijelnih buildova, tu ubrajam i neizbjezne skinove. Mada i njih treba dobro procesljati i probrati. Ostalo bi sve šibnuo vanka uz nightly unofficial bildove.

Mad_Duke 06.01.2011. 17:38

Oj ekipa. Nisam sada na HTPCu pa da pitam prije nego dodjem na njega.

Da li ima neki jednostavan način (ne ručni) da izvadim iz media baze XBMC-a popis filmova koje imama. Po mogućnosti da je po kvaliteti (1080P, 720P, 576P, 480P)

Ziiky 06.01.2011. 17:46

Settings->Video->Library->Export Library

Export as single file obavezno

tutlavi 08.01.2011. 22:32

Još uvijek se zabavljam sa XBMC-om i intteresira me jedna stvar sa skinovima - trenutno koristim Transparency, a volio bi se poigrati i sa drugima samo da vidim u čemu je razlika i dali mi nešto drugo možda i više odgovara.

Interesira me dali će mi svi fanartovi i osnovne postavke ostati sačuvane ukoliko zamijenim skin? Tj. možda bolje pitanje - što gubim mijenjanjem skina, na što moram paziti?
I također - koji je skin ok za korištenje sa mišem, tj. ako upravljam samo sa mišem a ne sa daljinskim? Sa transparency sam u tom smislu skroz zadovoljan, dali su i drugi ok, ili su neki možda preferiraju daljinski?
Kakva su vaša iskustva sa skinovima i koji koristite/preferirate?

fre@k 08.01.2011. 23:31

koristim samo confluence i T! a vidim da je na xbmc forumu Scarfa poceo raditi na novoj verziji Rapier skina, kojeg nikako da docekam jel mi je jos od prije bio najdrazi skin. Svi podaci koje trebas ce ti ostati i mozes slobodno prebacivat skinove jedini koji mi je onak ok bio je Alaska ostali su me samo zivcirali, probaj svaki skin pa ces vidjeti kakvi su ;)

Ziiky 08.01.2011. 23:42

Aeon je jedao među najboljim skinovima ikada.
Mnogi drugi Media Front End-ovi su ga kopirali.
Media portal, medioo. Medjutim, izvorni original je potekao iz xbmc komune

tutlavi 09.01.2011. 00:13

Dečki hvala!

Ziiky 09.01.2011. 00:54

Transparency Gray theme

Kome je dosadio plavi T! evo sivo osvjezenje :D

http://www.pohrani.com/t/40/iA/2edIyzk8/grey-theme.jpg

Instalacija:
Zip se sastoji od 2 fajla
- kopirati sadrzaj 'colors' foldera u 'addons/skin.transparency/colors' folder
- kopirati sadrzaj 'media' foldera u 'addons/skin.transparency/media' folder
- restart xbmc
- odaberite grey color temu: Settings > Appearance > Skin > Theme


Download: link

tutlavi 09.01.2011. 04:55

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1820007)
Transparency Gray theme

Kome je dosadio plavi T! evo sivo osvjezenje :D

http://www.pohrani.com/t/40/iA/2edIyzk8/grey-theme.jpg

Instalacija:
Zip se sastoji od 2 fajla
- kopirati sadrzaj 'colors' foldera u 'addons/skin.transparency/colors' folder
- kopirati sadrzaj 'media' foldera u 'addons/skin.transparency/media' folder
- restart xbmc
- odaberite grey color temu: Settings > Appearance > Skin > Theme


Download: link

Imam problema sa ovim grayem - naime u addons nalazim samo skin od confluence, a imam instalirano bar 7-8 skinova...
gledam u prog files/xbmc/addons etc...
Imate li ideju što bi mogao biti problem?

Ziiky 09.01.2011. 07:34

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1820007)
Transparency Gray theme

Kome je dosadio plavi T! evo sivo osvjezenje :D

http://www.pohrani.com/t/40/iA/2edIyzk8/grey-theme.jpg

Instalacija:
Zip se sastoji od 2 fajla
- kopirati sadrzaj 'colors' foldera u 'addons/skin.transparency/colors' folder
- kopirati sadrzaj 'media' foldera u 'addons/skin.transparency/media' folder
- restart xbmc
- odaberite grey color temu: Settings > Appearance > Skin > Theme


Download: link

Citiraj:

Autor tutlavi (Post 1820054)
Imam problema sa ovim grayem - naime u addons nalazim samo skin od confluence, a imam instalirano bar 7-8 skinova...
gledam u prog files/xbmc/addons etc...
Imate li ideju što bi mogao biti problem?


Hebemu misa kolega :stoopid::D ne taj addon folder vec onaj koji se nalazu u:

C:\Users\korisnik\AppData\Roaming\XBMC

tutlavi 09.01.2011. 14:15

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1820063)
Hebemu misa kolega :stoopid::D ne taj addon folder vec onaj koji se nalazu u:

C:\Users\korisnik\AppData\Roaming\XBMC


:(

:fala:

A zaboravio sam da mi je appdata hidden na kompu pa zato nisam ni mogao naći folder ni sa trražilisom...
koja početnička greška :)

hvala još jednom


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger