PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   A1 (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=81)
-   -   A1 - ex B.net (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=80697)

alen.s 30.04.2016. 17:26

to uključuje i kodirane i radio programe ?

Dr_faca 30.04.2016. 18:25

Jel tko koristi bnet za van na android boxu i da mu radi?
Meni izbacuje da uredaj nije podrzan, ima tko kakvu ideju?

Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk

Stipest 30.04.2016. 18:48

Citiraj:

Autor alen.s (Post 2920633)
to uključuje i kodirane i radio programe ?

Uključuje sve TV programe. Radio ne. Njih ima još 96.

bertone 30.04.2016. 18:55

Citiraj:

Autor alen.s (Post 2920633)
to uključuje i kodirane i radio programe ?

To uključuje digitalne TV programe (otključane i zaključane), radio programi su posebno i ima ih 96 kao što ima i xy ponovljenih programa iz osnovnog paketa koji idu analogno (no to sam zaključao u TV-u)

Koliko točno imam otključanih programa nemam pojma jer me TV doista ne zanima no radi žene i djece sam uzeo nekakve dodatne pakete prije xy godina.

E da, u TV-u imam Conax modul i onu staru B-Net karticu no mislim da to nema veze s brojem pronađenih programa.

Stipest 01.05.2016. 12:20

Otključanih je samo domaćih 8 i njihov info. To se može gledati preko dvb-c tunera u tv-u. Ostali su zaključani. Za njihovo gledanja treba STB ( Albis , Kaon) ili kartica i Conax.Svejedno, kod pretraživanja tv nađe sve programe ( tv i radio). Neke tv imaju u sebi mogučnost da pretražuju samo otvorene kanale, pa to treba ugasiti. Analogija je nešto drugo i u njoj ide osnovni paket od 42 programa i gleda se preko antenskog tunera u tv-u.

Sonim 01.05.2016. 12:33

Ima možda netko inside info kada će ponovno akcija 6 mj. za 1kn?

Sent from my SGP321 using Tapatalk

alen.s 01.05.2016. 13:16

Citiraj:

Autor Stipest (Post 2920774)
Otključanih je samo domaćih 8 i njihov info. To se može gledati preko dvb-c tunera u tv-u. Ostali su zaključani. Za njihovo gledanja treba STB ( Albis , Kaon) ili kartica i Conax.Svejedno, kod pretraživanja tv nađe sve programe ( tv i radio). Neke tv imaju u sebi mogučnost da pretražuju samo otvorene kanale, pa to treba ugasiti. Analogija je nešto drugo i u njoj ide osnovni paket od 42 programa i gleda se preko antenskog tunera u tv-u.

kod mene ih je vise...
Brava HD
Classica HD
D Jazz HD
Kiss TV
Kerrang!
Smash Hits
Magic
...na prvo pretrazivanje sam stavio da mi ne pretražuje kodirane kanale (tv je prilicno nov...par mjeseci star)

Cilim 01.05.2016. 13:34

HD programi koje navodis pusteni su prije cca 9 mjeseci, a isto tako i ovi glazbeni programi.
@bertone: kod mene isto Conax modul i B.net kartica, TV pronasao ukupno 332 programa (zajedno sa radio programima) + 42 analogna TV programa.

Stipest 01.05.2016. 15:55

Citiraj:

Autor Sonim (Post 2920779)
Ima možda netko inside info kada će ponovno akcija 6 mj. za 1kn?

Sent from my SGP321 using Tapatalk

Ova sada traje do 31.05., tako da do onda sigurno ništa . Nakon toga treba vidjeti hoče li ovu produžiti ili staviti nešto novo.

bertone 01.05.2016. 15:58

Citiraj:

Autor Cilim (Post 2920792)
HD programi koje navodis pusteni su prije cca 9 mjeseci, a isto tako i ovi glazbeni programi.
@bertone: kod mene isto Conax modul i B.net kartica, TV pronasao ukupno 332 programa (zajedno sa radio programima) + 42 analogna TV programa.

Koju zemlju si stavio kod pretraživanja kanala?
Prije sam imao jezik: Hrvatski - zemlja: Švedska, a sad sam stavio jezik: Hrvatski - zemlja: Norveška.

Cilim 01.05.2016. 19:48

Belgija.

bertone 01.05.2016. 20:10

Citiraj:

Autor Cilim (Post 2920897)
Belgija.

Hvala, probam kod sebe (ali ne odmah, za par dana kad se oporavim od preslagivanja programa od nekidan :D)

Cilim 01.05.2016. 21:42

Citiraj:

Autor Cilim (Post 2920897)
Belgija.

Citiraj:

Autor bertone (Post 2920906)
Hvala, probam kod sebe (ali ne odmah, za par dana kad se oporavim od preslagivanja programa od nekidan :D)

Oprosti ali mali ispravak, prije cca 12 mjeseci kad sam nabavio Conax modul eksperimentirao sam sa zemljama prijema, uz one koje si ti naveo probavao sam i sa Belgijom (ona mi ostala u uhu) ali u stvari prava zemlja prijema sa kojom sam i u cetvrtak pretrazivao kabelski prijem B.net-a je Hrvatska, znaci jezik Hrvatski i zemlja prijema Hrvatska. :kafa:

Stipest 01.05.2016. 21:56

Citiraj:

Autor bertone (Post 2920830)
Koju zemlju si stavio kod pretraživanja kanala?
Prije sam imao jezik: Hrvatski - zemlja: Švedska, a sad sam stavio jezik: Hrvatski - zemlja: Norveška.

Mislim da ti to nema više potrebe raditi. To je prije trebalo zbog nekih blokiranih frekvencija. Sada toga više nema. Ako ti fale neki kanali, problem je u načinu pretraživanja. Novi tv imaju masu mogučnosti po tome pitanju,pa treba naći pravi. Po mom iskustvu treba izabrati da pretražuje sve kanale(otvorene,zatvorene,radio i tv) u antena sistemu (ne kabel). U tom slučaju bi trebao dobiti sve kanale u digitali (tv i radio) i analogiji (tv).

bertone 01.05.2016. 23:24

Hvala za info, obojici... budem se onda malo igrao TV-om samo da se nagovorim na to jer me TV skoro uopće ne zanima... osim kao uređaj koji služi za prikaz slike s PS4 :roller:

Ag008 04.05.2016. 20:51

Ako netko produžuje ugovor, potpisuje novi i želi bolje ponude od one s weba (tipa 12mjeseci u pola cijene) neka mi pošalje pm pa mu dam kontakt kako da to sredi. :D

JuiceBox 04.05.2016. 22:46

Imali tko u zadnje vrijeme problema s pingom ? svakih par min (10ak) mi ping pocne divljat i unormali se? mislio sam da me dota zayebava ali krene mi i TS pucat tak da je ipak do neta.

tomislav_sb 05.05.2016. 15:08

Znači, 12.4. sam potpisao produljenje ugovora (dignuo brzinu sa 10 na 20 Mbit/s), bez da mi mijenjaju router, znači samo promjena paketa.

Dan danas čekam da se to dogodi. Mislim, znam da imaju rok od 40 ili 50 dana da to naprave ali sam htio podijeliti s vama koji je to cirkus od firme.

JuiceBox 05.05.2016. 15:16

Zasto cirkus ? Koristim bnet vec 4,5 godine i 2 put sam samo imao potrebu zvati SZK. To sto ti cekas 25 dana nesto sto se ceka 40 ili 50 kako si naveo, gdje je problem ? Imas telefon i zovi.

tomislav_sb 05.05.2016. 15:24

Zato što je jedina stvar koju trebaju napraviti promjeniti paket koji koristim. Ne mora dolaziti tehničar i instalirati router. Ja sam isto na bnetu već 4 godine i smatram ovo smijuriom. Zvao sam ih prošli tjedan da pitam gdje je zapelo jer ponavljam još jednom, nitko ne mora fizički doći kod mene.

Što tebi nije jasno?

EDIT:
zaboravio sam napisati u prvom postu, bili su odlični dok ih VIP nije preuzeo.

JuiceBox 05.05.2016. 15:28

Ja cekam 2 godine da mi tcom prebaci paricu, dok jedan dan ne uzmem pajser i sam ju promjenim... Zovi svaki dan. Zbog jednog kiksa sumnjam da su cirkus od firme :) cisto ovako, i ja bas imam problem s pingom tako da :D

tomislav_sb 05.05.2016. 15:31

Ma od kad ih je VIP preuzeo, kiksevi su sve češći, mislim, koliki problem mora biti prebaciti profil s 10 na 20 :) ping je standardni problem ali se ne igram pa mi ne znači previše... digao sam brzinu jer me njihov "fair usage" seksao :D

JuiceBox 05.05.2016. 15:45

Zato ja za velike fajlove imam super susjeda :D Ja sam bas maloprije zvao za ping on kaze ne vidi nis sad al kad budem za pcem i kad me bude zajebavalo da bas taj tren zovem, ja reko dbr.

HrvojeJ 05.05.2016. 15:55

Citiraj:

Autor tomislav_sb (Post 2922552)
Zvao sam ih prošli tjedan da pitam gdje je zapelo jer ponavljam još jednom, nitko ne mora fizički doći kod mene.

I sta su rekli gdje je zapelo?

tomislav_sb 05.05.2016. 15:59

"Gužva im je" :D

ali evo, moj zahtjev je zaprimljen. To je bilo prije tjedan dana.

Froxie24 05.05.2016. 16:34

Hakom:
Citiraj:

Vezano uz kvarove, HAKOM je uočio mnoge slučajeve u kojima je uklanjanje kvara predugo trajalo, pogotovo kada je u domeni odgovornosti operatora koji korisniku pruža uslugu. Stoga je donesena sljedeća obveza operatora i korisničko pravo: svi kvarovi na opremi koju je operator ustupio korisniku na korištenje ili iznajmio za vrijeme trajanja ugovora (npr. modem) moraju biti uklonjeni za najviše 5 dana. U suprotnom korisnik ima pravo raskinuti ugovor bez plaćanja naknade za prijevremeni raskid, uz umanjenje računa za taj mjesec, jer nije razumno biti bez pristupa Internetu ili ne moći pratiti TV programe samo zato što operator nije u stanju u razumnom roku korisniku dostaviti ispravnu opremu i zamijeniti neispravnu. Navedeni propisi se ne odnose na kvarove na liniji i njima će HAKOM pristupiti na drugi način, a korisnicima će se uvijek umanjiti račun razmjerno trajanju kvara.
Izmjena pravilnika stupa na snagu dva mjeseca nakon objave.

ODO 05.05.2016. 18:24

Citiraj:

Autor tomislav_sb (Post 2922544)
Znači, 12.4. sam potpisao produljenje ugovora (dignuo brzinu sa 10 na 20 Mbit/s), bez da mi mijenjaju router, znači samo promjena paketa.

Dan danas čekam da se to dogodi. Mislim, znam da imaju rok od 40 ili 50 dana da to naprave ali sam htio podijeliti s vama koji je to cirkus od firme.

Meni su na pisani prigovor odgovorili nakon skoro 2 mjeseca, a rok je 15 dana.

tomislav_sb 05.05.2016. 18:41

Genijalnan mi je i odgovor što će se dogoditi ako ne uvedu/prebace ono što su se obvezali u dogovorenom roku: "Ma bit će" :D

JuiceBox 06.05.2016. 08:07

Nista, trazis, raskid ugovora zbog nepostivanja istog kao i ja s H1 i bog te veseli.

Nova regulativa : https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7860

Dr_faca 07.05.2016. 11:06

Citiraj:

Autor tomislav_sb (Post 2922557)
Ma od kad ih je VIP preuzeo, kiksevi su sve češći, mislim, koliki problem mora biti prebaciti profil s 10 na 20 :) ping je standardni problem ali se ne igram pa mi ne znači previše... digao sam brzinu jer me njihov "fair usage" seksao :D

Pa vip ih je preuzeo prije 6 godina...




Sent from my HTC Desire 500 dual sim using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger