PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   A1 (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=81)
-   -   A1 - ex B.net (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=80697)

Mario92 10.03.2016. 14:19

Cura trenutno ima TV sa proširenim paketom kod bneta, i telefon+internet kod Iskona.

Ugovor je istekao pa ju zanima koliko joj se isplati prebaciti sve na bnet.

Ponudili su joj sljedeće:

Prvih 12 mjeseci plaća 3D paket (TV+VoIP+net) 138kn, tj. cijenu TV paketa kojeg trenutno ima. Ostalih 12 mjeseci plaća 318kn, dakle punu cijenu paketa.

Telefon nude neograničeno prema fiksnim mrežama kao i prema vip/tomato mobilnim brojevima s uspostavom od 20 lipa.

TV nude osnovni i prošireni paket.

Internet nude od 35 do 50Mbit.

Kaj mislite, jel to dobro? Meni se čini jebeno ali me zanima postoji li možda nekaj bolje od te opcije? Hvala! :chears:

Ag008 10.03.2016. 14:47

Zašto ne običan 3D za 269kn bez proširenog tv-a?
Tada je prva godina 134,5kn. Pokušaj nažicati i 6 mjeseci gratis 120mbps

Master_Hrc 10.03.2016. 15:13

edit vezano za moj problem, ako netko zna nekoga ko radi u bnetu pa da ga mogu direktno pitati, to bi mi isto pomoglo....

Garro 10.03.2016. 15:45

Citiraj:

Autor Master_Hrc (Post 2901602)
edit vezano za moj problem, ako netko zna nekoga ko radi u bnetu pa da ga mogu direktno pitati, to bi mi isto pomoglo....

Ovako, utičnica za coax kabel je Bnetova, ovu koju sad imaš slobodno zaboravi. Serviser ti njihovu utičnicu ugradi kod postavljanja instalacije. Iz zida u nju ide jedan coax kabel, iz nje prema uređajima dva coax kabela. Jedan kabel ide u router (Technicolor), drugi u STB (Kaon).

Mario92 11.03.2016. 07:54

Citiraj:

Autor Ag008 (Post 2901593)
Zašto ne običan 3D za 269kn bez proširenog tv-a?
Tada je prva godina 134,5kn. Pokušaj nažicati i 6 mjeseci gratis 120mbps

Znači:

a) Prva godina mi je onda jeftinija 3 i pol kune. Tri. I pol. Kune.
b) Prošireni paket mora biti uključen.
c) Ne mislim žicati baš ništa na već dostupnu akciju, pa nije ovo sajam.

Master_Hrc 11.03.2016. 08:57

@Garro...ok..thx :cheers

Pepermint 11.03.2016. 09:46

Citiraj:

Autor Garro (Post 2901620)
Ovako, utičnica za coax kabel je Bnetova, ovu koju sad imaš slobodno zaboravi. Serviser ti njihovu utičnicu ugradi kod postavljanja instalacije. Iz zida u nju ide jedan coax kabel, iz nje prema uređajima dva coax kabela. Jedan kabel ide u router (Technicolor), drugi u STB (Kaon).

i ta njihova utičnica izgleda ovako:

http://www.3mzb.hr/joomla/components...eacb321225.jpg

u SAT izlaz ide internet, u TV ide TV. R je za radio, ali to rijetko ko koristi, ne znam ni dali funkcionira u b-netu

Garro 11.03.2016. 10:00

Iskreno, nisam je ni proučavao, znam samo ju je serviser donio, da ide jedan coax unutra i dva coaxa van i da stvar radi. :D

Cilim 11.03.2016. 22:15

Citiraj:

Autor Pepermint (Post 2901848)
u SAT izlaz ide internet, u TV ide TV. R je za radio, ali to rijetko ko koristi, ne znam ni dali funkcionira u b-netu

Normalno da radi, po tebi ja sam jedan od rijetkih koji koristi a sigurno ih ima jos jako puno.

Mileni 12.03.2016. 17:04

Preselio sam se na lokaciju u Zagrebu gdje je vec sve spremno za bnet. Tshrotu treba predugo da mi prebaci liniju, a ja vise sa njima nisam pod ugovorom. Sad razmisljam da jednostavno uzmem bnet, pa par pitanja za korisnike:

1) koliko dugo ste cekali da vam dodju i sve spoje? Planiram uzeti 2d paket (net+tv) sa prosirenim paketom.

2) Vidim da je trenutacno akcija od 0kn prva 3 mjeseca. A neki ovdje koliko sam skuzio cak i pregovaraju sa njima. Spreman sam pregovarati ako ce to pomoci, pa ukoliko netko ima iskustava neka se javi :D

3) Koliko je stabilna konekcija? Davno sam bio na bnetu i ping mi nije ni malo legao. No ping mi vise ne igra ulogu, vec cisto stabilnost i brzina downloada i posebno uploada.

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima :)

Ag008 12.03.2016. 17:11

1) čeka se oko mjesec dana prema nekim mojim saznanjima
2) Na bnet.hr zatraži prodajnog predstavnika
To su većinom mladi ljudi, studenti plaćeni po proviziji koji imaju puno šire ruke i lepezu popusta. Ako je ženska, ponudi kakvu slasticu, šarmiraj je a ako je muški daj mu nešto za piti.
Prvo će ti ponuditi ono na webu, pa kaži da ti je to preskupo i trebali biste se uz cjenkanje naći na 12mjeseci u pola cijene.
3) nisam korisnik ali se ljudi žale da je ping prema stranim serverima u popdnevnim vršnim satima puno sporiji,+

Cuky 13.03.2016. 22:59

1) poslao zahtjev za ugovorom (online) u srijedu, u cetvrtak me zvali da bi dosli u petak. Nisam mogao vjerovat da su tako brzi.

Iskon sam npr. Cekao cca 3,5 tjedna

2) nemam pojma

3) stabilna veza skroz. Imam paket 20/5, odlicno radi

Garro 14.03.2016. 06:50

1. Potpisao ugovor 23. ili 24.12., instalirali cijelu stvar 30.12.

2. Pregovaraj. Reci da imaš bolju ponudu drugog operatera da ostaneš kod njih, ali da te zanima da li Bnet može dati jos bolju ponudu od postojeće. Probaj doći do njihove službe za savjetovanje.

3. U tri mjeseca koliko koristim 50/10 vezu nisam imao apsolutno nikakvih problema sa vezom. TV svakih par dana trebam resetirati jer se titlovi na nekim kanalima desinkroniziraju, ali van toga, oduševljen sam.

vedran031 14.03.2016. 14:49

Dali imate problema sa spajanjem iphone na technocolor ruter? Nije cesto ali nije ni rijetko da mi se spoji na net ali nece nista otvoriti

Dali se moze na kaon risiveru gledati youtube?

Dali se moze na kaon risiveru namjestit kada palim risiver da se upali i TV?

Garro 14.03.2016. 15:05

1.) Samo kad je signal WiFi-a slab (jedna ili dvije crtice). Kad su sve tri crtice, nemam problema.
2.) Ne znam, nisam probao. Koristim youtube aplikaciju na iPhone-u i moja Panasonic telka uredno prihvaća naredbe da pokrene YT video.:)
3.) Ovisi da li tvoja telka podržava HDMI-CEC. Ovdje imaš malo više o tome: http://www.howtogeek.com/207186/how-...hy-you-should/

Stipest 14.03.2016. 15:16

Citiraj:

Autor Garro (Post 2902930)
1. Potpisao ugovor 23. ili 24.12., instalirali cijelu stvar 30.12.

2. Pregovaraj. Reci da imaš bolju ponudu drugog operatera da ostaneš kod njih, ali da te zanima da li Bnet može dati jos bolju ponudu od postojeće. Probaj doći do njihove službe za savjetovanje.

3. U tri mjeseca koliko koristim 50/10 vezu nisam imao apsolutno nikakvih problema sa vezom. TV svakih par dana trebam resetirati jer se titlovi na nekim kanalima desinkroniziraju, ali van toga, oduševljen sam.


Koji STB imaš?

Garro 14.03.2016. 15:19

Kaon. Sva sreća da mogu resetirati router softverski preko upravljača.

vedran031 14.03.2016. 17:00

Citiraj:

Autor Garro (Post 2903089)
3.) Ovisi da li tvoja telka podržava HDMI-CEC. Ovdje imaš malo više o tome: http://www.howtogeek.com/207186/how-...hy-you-should/

Podrzava, kada gasim onda se ugasi oba uredaja ali kad palim moram na tv tipku na daljinskom od risivera, al dobro sta je tu je

Cuky 14.03.2016. 18:26

Citiraj:

Autor vedran031 (Post 2903075)
Dali imate problema sa spajanjem iphone na technocolor ruter? Nije cesto ali nije ni rijetko da mi se spoji na net ali nece nista otvoriti

Dali se moze na kaon risiveru gledati youtube?

Dali se moze na kaon risiveru namjestit kada palim risiver da se upali i TV?

Probaj iskljucit wifi n mod.

vedran031 14.03.2016. 20:07

Citiraj:

Autor čuks (Post 2903180)
Probaj iskljucit wifi n mod.

802.11 N Support Required na to mislis? off je

Stipest 15.03.2016. 15:19

Citiraj:

Autor Garro (Post 2903099)
Kaon. Sva sreća da mogu resetirati router softverski preko upravljača.

Kakve veze ima router sa tim?Zar ne terba resetirati Kaona strujno?

Garro 15.03.2016. 15:28

Hebemu, Kaon je STB, Technicolor je router. Nemaju veze jedan s drugim. (zapravo nisam ziher da li ima LAN kabel između njih, provjerit ću).

Kaon se može resetirati preko upravljača, ne trebaš ga iskapčati iz struje.

Stipest 15.03.2016. 15:49

Citiraj:

Autor Garro (Post 2903573)
Hebemu, Kaon je STB, Technicolor je router. Nemaju veze jedan s drugim. (zapravo nisam ziher da li ima LAN kabel između njih, provjerit ću).

Kaon se može resetirati preko upravljača, ne trebaš ga iskapčati iz struje.

Znam šta je šta,ali ti si napisao:''Sva sreća da mogu resetirati router softverski preko upravljača''
STB ti ne može radit ako nije spojen LAN kabelom na router tj. ako nije na netu. Nisam znao da se može resetirati kompletni STB preko daljinskog.Albis to ne može,nego treba na uređaju pekidačem prekinuti struju.

Garro 15.03.2016. 20:06

Mea culpa, pišem router, mislim STB.:)

Da, STB se može resetirati putem daljinskog, unutar menija Podešavanje sustava ima opcija "ponovno pokretanje sustava".

I da, spojeni su LAN kabelom, sad sam provjerio.:)

Stipest 16.03.2016. 13:37

Sve OK.Bitno da smo se na kraju sporazumjeli :goood:.

Mileni 16.03.2016. 16:05

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2902363)
Preselio sam se na lokaciju u Zagrebu gdje je vec sve spremno za bnet. Tshrotu treba predugo da mi prebaci liniju, a ja vise sa njima nisam pod ugovorom. Sad razmisljam da jednostavno uzmem bnet, pa par pitanja za korisnike:

1) koliko dugo ste cekali da vam dodju i sve spoje? Planiram uzeti 2d paket (net+tv) sa prosirenim paketom.

2) Vidim da je trenutacno akcija od 0kn prva 3 mjeseca. A neki ovdje koliko sam skuzio cak i pregovaraju sa njima. Spreman sam pregovarati ako ce to pomoci, pa ukoliko netko ima iskustava neka se javi :D

3) Koliko je stabilna konekcija? Davno sam bio na bnetu i ping mi nije ni malo legao. No ping mi vise ne igra ulogu, vec cisto stabilnost i brzina downloada i posebno uploada.

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima :)

Da odgovorim sam sebi, mozda ce nekima i pomoci.

1) Nasao se danas sa agentom. Potpisali ugovor, kaze da ce doci pocetkom sljedeceg tjedna. Nekako sam skeptican da su toliko brzi, ali ajde, javim ovdje jos kad dodju.

2) Dobio 50% popusta na cijelu godinu. No trebalo je dosta pregovarati, pa oni koji tome nisu skloni mogu odmah odustati :D

3) no comment.

rayban 17.03.2016. 13:46

Pozdrav, imam B-net trio paket vec par godina i zadnjih mjesec dana sama mi se aktivirala opcija "prosirenih tv programa" i dobio sam ih desetak novih, a mi dalje placam osnovni tv paket. :D
E sad oni mene zovu i nude mi produzetak ugovora, i tu nude brzi internet i nekakvu digitalni prijemnik.
Zanima me da ako to uzmem i pustim njihovog tehnicara u stan da to montira dali cu izgubit ovaj "prosireni paket" koji ne placam ???.
I dali se uopce isplati uzimat taj digitalni prijemnik (oni kazu bolji zvuk i slika) ? Dali stvarno ima razlike jer je meni ovako skroz ok.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Conroe 18.03.2016. 01:21

e veli frend da je uštekao bnetov kabel direktno u tv, bez prijamnika između, i skenirajući našao 400 programa koje može gledat, bez obzira koje pakete ima :)

9800pro 18.03.2016. 09:41

Po kablu ide samo isnovni paket, ostali programi su zaključani, zato ti treba stb sa karticom. Isto tako, barem meni, slika je bolja preko stb-a nego preko antene direkt u tv.

lutherus 18.03.2016. 10:05

Citiraj:

Autor Mileni (Post 2904003)
Da odgovorim sam sebi, mozda ce nekima i pomoci.

1) Nasao se danas sa agentom. Potpisali ugovor, kaze da ce doci pocetkom sljedeceg tjedna. Nekako sam skeptican da su toliko brzi, ali ajde, javim ovdje jos kad dodju.

2) Dobio 50% popusta na cijelu godinu. No trebalo je dosta pregovarati, pa oni koji tome nisu skloni mogu odmah odustati :D

3) no comment.

Sori frende ali 50% cijene prvih 12 mjeseci je standarna ponuda. Ima 3 mj 0 kn i 12 mj 50% :P Tak da tu i nema puno pregovaranja. Spajanje ti ide od 10 do 20 dana


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger