PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Operativni sustavi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Windows 8 - info, pitanja, novosti, savjeti... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=244520)

spawn 28.04.2014. 13:26

Ma mislio sam da ne ponistim restore particiju ali nema mi druge

Baja 001 28.04.2014. 21:58

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 2586484)
Ma mislio sam da ne ponistim restore particiju ali nema mi druge

Napravi image hdda pa se igraj...

smirnoff 15.11.2014. 20:11

kako uć u BIOS kod w8...lap je samsung al gore su W8 sa admin pass pa bi to sve izbrisao i stavio W7.

Cuky 15.11.2014. 20:38

DEL, F1, F2, F10, neka od tih tipki prilikom paljenja/post screena?

The Exiled 15.11.2014. 20:43

Citiraj:

Autor smirnoff (Post 2691552)
kako uć u BIOS kod w8...lap je samsung al gore su W8 sa admin pass pa bi to sve izbrisao i stavio W7.

Nađi PC Settings i onda Advanced Startup. Nakon toga budeš se već snašel.:)

smirnoff 15.11.2014. 20:58

issati koja jebada!!! kako glupi W8...
naravno da sam nekak ušo u BIOS ali nemrem isključit fuckin UEFI dadobijem čisti boot from USB!!!
kako?

The Exiled 15.11.2014. 21:03

U slučaju da stvarno nema nikakve disable UEFI/Secure Boot opcije, iskoristi Rufus i složi UEFI bootabilni USB

smirnoff 15.11.2014. 21:11

uspjelo sa ovom prvom opcijom diselbanja... (koja idotarija sa tim UEFI)

The Exiled 15.11.2014. 23:16

Imaš ranije spomenuti Rufus.:)

VedranO 15.11.2014. 23:20

bootsect.exe /NT60 J: /force

smirnoff 16.11.2014. 09:14

evo uspjelo čak i bez te opcije "force" - jerdnostavno sam ignorirao tu naredbu i skopirao W7 na stik i uspio je krenuti boot...

no, jel stik mora bit NTFS il može FAT32?
nisam obraćao pažnju na to već išao procedurom sa format stika.

kasko 16.11.2014. 11:59

Citiraj:

Autor smirnoff (Post 2691661)
evo uspjelo čak i bez te opcije "force" - jerdnostavno sam ignorirao tu naredbu i skopirao W7 na stik i uspio je krenuti boot...

no, jel stik mora bit NTFS il može FAT32?
nisam obraćao pažnju na to već išao procedurom sa format stika.

To je nebitno kakav mora biti FS, bitno je da ti gore idu fileovi potrebne velicine.

OuttaControl 21.02.2015. 08:35

Windows 8 i WEP shared key
 
Pozz, dakle prija iz ZG-a je kupila laptop sa Windows 8 na sebi. No posto živi ko podstanar, Internet dobiva od gazdarice, a router je postavljen na WEP Shared key, a Microsoft je izbacio podršku za shared key :clap: ... A ona bi htjela da se po mogućnosti spoji bez da se dira router. Zasad sam joj dao upute kako da preko netsh ubaci profil sa win 7 al sumnjam da ce to radit, pa me zanimaju alternative, jer sljedeci tj dolazim u zg pa da i napravim nesto, a ja 8. nemam pa nemogu provjerit.

Moze li se se na 8. instalirati neki drugi wireless manager pomocu kojeg se moze spoji na wep shared mrezu? ili postoji neki trik nešto da to rjesimo? Google mi nije puno pomogao

u laptopu se nalazi intel mrezna kartica, ako to ista znaci

golfw12 23.02.2015. 18:10

sestrin laptop toshiba satellite c870-1hr koji ima orginal windows 8 updatean na 8.1 sa svim dostupnim updetovima, kupljen u švicarskoj prošle godine u 3-4mjesecu

ovih dana je friško napravljen recovery windowsa i kroz uputstva sustava postavljen je engleski jezik prikaza i hrvatska tipkovnica, pošto je orginal njemački,a i pun je toshiba i nekih dosadnih popup programčiča, al neki živciraju tipa klikni i omoguči ovo da ti prati temperaturu laptopa

no mene zanima ovo sa slike zašto ima toliko recovery particija? i koju, i s kojim alatom da prekopiram na eks.hard za backup, znači da bude kao tvornički da se pokreče isti setup/recovery mode, jer sumnjam da hdd neradi najbolje jer proizvodi čudne zvukove al zlu netrebalo da se riješim krokodilskih suza sestre kad bude trebalo popravit laptop, nisam siguran kako če se vratit sa servisa al da napravim još jedan beckup dok još radi disk čisto radi reda :D

i još bi podjelio hard na 2 particije da stvari sprema na d, a windowsi ostanu sami na c sa programima, to mogu napravit bez sekiracije da ču nešto poremetit recovery particije, tj neki redosljed ili ?

http://i.imgur.com/9QOyuvF.jpg

:chears:

Cuky 25.02.2015. 01:12

Vise manje trebao bi sve ako se ne varam. Inako ti backup software nece uzeti previse prostora ako su neke od njih prazne.

Prva, druga i zadnja su sigurno vazne. Za ove ostale ne znam.

Najsigurniji si ako sve backupiras, tj. napravis image od svih particija.

Nebi bilo lose i da si ovaj screenshot spremis, u slucaju kad ces trebat na novi disk vracat image, tako da znas redoslijed/strukturu.

SaleFFS 25.02.2015. 16:50

Da ne otvaram novu temu pitati ću ovdje.

Zanima me da li se ovo isplati uzeti?

https://www.g2a.com/microsoft-window...ey-global.html

Prvenstveno me zanima ima li kakvih caka na koje treba pripaziti i da li se da nabaviti bootabilni iso za clean instalaciju?

santos 25.02.2015. 17:04

prvo... ne vidim cijenu nigdje... sta se tice sajta, provjeren je, keyevi su dobri, zadnje uzeo za sc2 WoL i HotS.

p.s. pozdrav sale, dugo se nismo vidjeli ;)

partwish 25.02.2015. 17:57

Trebam ideju kako zaustaviti laptop da ulazi u safe mode. Laptopu ne radi ekran, a kada se spoji na vanjski nema slike jer je u safe modu. Ajmo, da čujem kreativce. :D

edit: Zanemarite, ja sam bio kreativan i riješio.

SaleFFS 25.02.2015. 19:55

ola santos, navrati do Rijeke malo :goood:

Da li je istina da se sa ovom Standard verzijom ne može upgrejdati na win 10?

santos 25.02.2015. 20:32

daleko mi , Sale. kad ides u slatinu mi javi, ja sam ti sad usput (Djurdjevac) ;)

ne znam dal ce se moc apgrejdat na 10-tku il ne.. ja nisam svoju osmicu ni na 8.1 apgrejdao. imam osmicu pro na netbooku i na gaming kompu. na netbooku radi besprijekorno vec godinu i pol, na kompu mi jednom u 2 mjeseca zna crashat zbog nekih memory dumpova (komp mi radi 24/7) :D

sve u svemu ne mislim odma na desetku prelazit jer ce bit opet tone preinaka, zakrpa... znas i sam vec kak to ide....

santos 04.11.2015. 18:24

da li se ikom desava na osimici ovo:

svchost.exe (netsvcs) pocne zderat memoriju brutalno, skoro do maksimuma (dodje mi do 3.8 od 4 gige used, inace je max 2.0-2.5 used), i ne moze dumpat onu koju vise ne koristi... pocelo mi se dogadjat u zadnjih tjedan dana, vidim na googlu da se nekima cak i na sedmici dogadja isto... problem imam samo na netbooku, na kompu zasad jos nisam primjetio...
netbook mi se tolko uspori da se chrome pocne blesirat (not responding), za task manager moram cekat pol minute da ga otvori.
ako probam vise taksmanagera otvorit, onda nekad zna izbacit eror:
taskmgr.exe the stub received bad data

izvrtio malwarebytes za svaki slucaj, i sve je cisto.

Bono 05.11.2015. 00:26

Na sedmici je bio problem s windows updatom i evo tek prije par mjeseci su izdali patch za to. Teski amaterizam. Probaj iskljuciti wu i vidi kako ce se ponasati.

santos 05.11.2015. 00:46

windows update sam odavno postavio da mi moze samo notifikaciju dati o apdejtovima, ne i automatizirano skidat i instaliravat, jer je to obicno radio u vrijeme kad je meni bilo najnepovoljnije.

santos 13.11.2015. 17:16

bump, niko? prca me zesce taj netscvcs, zna mi "drzat" i po 2,5 giga rama, zablokira mi cijeli chrome, dok minimiziram chrome, umjesto desktopa na 2-3 sekunde vidim screenshot zadnjeg youtube videa kojeg sam zadnje gledal... i nema nikakve solucije osim killat proces, onda se odblesira. nekad se pojavi opet za pol sata, nekad za pola dana...

kolko je sigurno igrati se s ovim:

http://www.wintips.org/how-to-fix-sv...sage-problems/

mla_den 17.11.2015. 19:22

Win 8, frend je deaktivirao "ADMINA", sad bi ga trebalo ponovno aktivirati ali neda mi ući u "cmd as admin" ( dobijem poruku da unesem pass pa stisnem yes ) frend veli da nikad nigdje nije nikakav pass upisivao niti su ga prozori tražili da ga unosi ... ima li tko ideju ?

Hvala

santos 23.12.2015. 19:55

imam problem sa win8.... naime na stranicama od lenova nema NIJEDNOG drivera za win8 za lenovo ideapad 100... za win 8.1 ima SVE. probao skinut al veli da ne pasu driveri. help?

Nevaljala 13.01.2016. 16:34

Citiraj:

Autor santos (Post 2870016)
imam problem sa win8.... naime na stranicama od lenova nema NIJEDNOG drivera za win8 za lenovo ideapad 100... za win 8.1 ima SVE. probao skinut al veli da ne pasu driveri. help?

Nadogradi OS, besplatno je. Ionako je Microsoft neki dan prestao pružat podršku za Windows 8, tako da će svakim danom situacija biti sve gora.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger