PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   XBMC aka KODI (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120024)

Ziiky 08.12.2010. 23:24

Meni je slika savrsena, bolja ne moze biti.
Kad usporedjujem playere, razlike su minimalne, skoro neprimjetne.
Ali zeru bolju daje mi daje KM player, pa XBMC, MPC mi je najgori.
Nabaci koji SS od nekog popularnog filma pa da usporedimo.
A zaboravih napomenuti, 16-235 -> 0-255 kao i sharpening mozes podesiti u catalystima.

Mad_Duke 08.12.2010. 23:55

MPC + Core AVC mi daje bolju sliku.

Idem probat u catlystima, samo se bojim. Ako promjenim sa jednog na drugo, onda mi neće ostatak kak spada biti prikazan.

fre@k 09.12.2010. 19:08

evo upravo pisem malo detaljniji tutorijal sto se tice xbmc-a i the renamer-a kasnije ce doci i druge stvari...prva faza ce biti u PDF-u a onda kasnije cu napraviti youtube chanel pa za svaki skin posebno sloziti video ;)

Pupo 09.12.2010. 19:13

Citiraj:

Autor fre@k (Post 1797200)
evo upravo pisem malo detaljniji tutorijal sto se tice xbmc-a i the renamer-a kasnije ce doci i druge stvari...prva faza ce biti u PDF-u a onda kasnije cu napraviti youtube chanel pa za svaki skin posebno sloziti video ;)


rinejmer sam skužio, iako ga mrzim :D Prevede mi oceanovih 11, sa Oceans 11, a 12 i 13 mi napiše Oceanovih dvanaest i trinaest jer na glupom IMDB tako piše.

Što se tiče tutoriala, svaka čast, samo nemoj napravit grešku ko u onom postu, prvo napisat da se prebaci cbmc na HRV pa onda pisat putanje na ENG :D

fre@k 09.12.2010. 19:17

hehe a ono je bilo slagano nabrzinu tako da je ispalo dobro za 30 min tipkanja...sad ce biti malo sire obuhavaceno

Ziiky 09.12.2010. 20:08

Zasto se doticati renamera kad uopce nije potreban ! Scraperi su unaprijedjeni do savrsenstva.
Nemoj komplicirati i izmisljati toplu vodu :flyingey:

fre@k 09.12.2010. 20:29

lako je meni i tebi koji smo usli u taj program 100 puta i pomagali jedan drugome...a neko nije cuo za nesto slicno i pomoci ce mu

Pupo 09.12.2010. 20:49

Da li je moguće podesit neke manje gradove da mi pokazuje vrijme i temperaturu? Il složit nešto da ručno upišem negdje kordinate i ime grada?

Ziiky 09.12.2010. 21:01

Citiraj:

Autor Pupo (Post 1797271)
Da li je moguće podesit neke manje gradove da mi pokazuje vrijme i temperaturu? Il složit nešto da ručno upišem negdje kordinate i ime grada?

Mozes upisati do tri grada unutar vremenskih prognoza ! Ako grad prepoznaje http://www.weather.com/ imati ces ga i u XBMCu posto sav info vuce sa te stranice.

Pupo 09.12.2010. 21:03

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1797279)
Mozes upisati do tri grada unutar vremenskih prognoza ! Ako grad prepoznaje http://www.weather.com/ imati ces ga i u XBMCu posto sav info vuce sa te stranice.

Ma neprepoznaje, zato i pitam :(

Ziiky 09.12.2010. 21:09

Citiraj:

Autor Pupo (Post 1797280)
Ma neprepoznaje, zato i pitam :(

Sta bi ti, prognozu za svoj sljivik :D

Pupo 09.12.2010. 21:45

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1797286)
Sta bi ti, prognozu za svoj sljivik :D


Da, za 3 šljivu u 5 redu :) Ono da mogu tupnit koordinate i upisat ime lokacije, bilo bi idealno :)


EDIT: Eo da se zahvalim fre@ku jer mi je složio brzinski xbmc i pokazao mi masu stvari preko teamviewera, sad dalje mi ide puno lakše.

tonyx 10.12.2010. 03:24

Može jedno brzinsko pitanje vezano za XBMC, zašto se kad kliknem na ono Shut down ne ugasi komp nego samo program? Čemu onda služi ono Exit XBMC?

Ziiky 10.12.2010. 08:23

Citiraj:

Autor tonyx (Post 1797561)
Može jedno brzinsko pitanje vezano za XBMC, zašto se kad kliknem na ono Shut down ne ugasi komp nego samo program? Čemu onda služi ono Exit XBMC?

EXIT XBMC - nema dodatnih funkcija i sluzi jedino za to da bi ugasio XBMC :goood:
SHUTDOWN - je konfigurabilan i radi ono sta mu zadas kroz power saving opciju, a na izboru ti je sljedece: quit, shutdown, minimize, suspend, hibernate

Settings / system / power saving

Znaci ako zelis da XBMC gasi komp u power saving opcijama podesi na Shutdown
Od ostalih stalih Power saving opcija Quit=ugasi XBMC, Suspend=PC sleep, ostale su jasne.

amet 10.12.2010. 08:29

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1796351)
Opaaaaa Dobro nam dosao u nas mali raj :)

Isprva mi je poslao PM (nick Bruno=admin) iz kojeg se vidi da je spreman na sve ustupke koji su ti potrebni glede API-ja, a nedavno kada mu je AMD (kolega s foruma) ponovo postavio upit, izjasnio se kako nije zainteresiran jer mu je u interesu da dodjemo na njegov sajt, a ne da skidamo automatski preko addona :(

Moj PM (11 mjesec 2009)



Njegov odgovor



Upit od AMD-a (11. mjesec 2010) hehe, ravno godinu dana kasnije :D


videcu da li moze da se skida bez logovanja, ako moze onda cem napraviti da scrapujemo njihov sajt. jedina negativna u tome je sto ako se promeni layout sajta prestace da radi servis :(

daj mi par dana da pretresem to pa se javim

pozz
amet

Ziiky 10.12.2010. 08:45

Pa to bi bilo slajno! Nedavno su promjenili izgled, a ovaj sadasnji je pokupio sve pozitivne komentare tako da ce ga sigurno zadrzati dulji vremenski period.
Mozda jos promjene misljenje i stav, vidicemo sta vrijeme nosi!

amet 10.12.2010. 08:53

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1797601)
Pa to bi bilo slajno! Nedavno su promjenili izgled, a ovaj sadasnji je pokupio sve pozitivne komentare tako da ce ga sigurno zadrzati dulji vremenski period.
Mozda jos promjene misljenje i stav, vidicemo sta vrijeme nosi!

videcu sta mogu pa ti javljam

tutlavi 10.12.2010. 17:32

Dečki imam problema.
Po prvi put pokušavam pokrenuti i postaviti XBMC i imam problem u tome da nigdje u settings ne vidim "Add-on".
Čitao sam ovu temu i vidio sam da su i neki drugi imali tih problema, ali ne vidim kako su ga riješili
Odinstalirao sam XBMC, izbrisao XBMC folder iz roaming foldera, sve ponovno čisto instalirao i i dalje ništa.

http://www.pohrani.com/t/3W/Kg/3Pruu...ez-add-ons.jpg

može li mi tko pomoći ili je ovo možda prečudan problem?

fre@k 10.12.2010. 17:45

odes na homr screen settings, desna strijelica i tamo pise

tutlavi 10.12.2010. 17:57

Citiraj:

Autor fre@k (Post 1798106)
odes na homr screen settings, desna strijelica i tamo pise

Sory, valjda sam pre blesav... :)
Home Screen Settings?

Niti vidim taj HS pod settinzima, niti vidim nekus trijelicu :) Trenutno nemam transparency, jer da njega instaliram prvo trebam nekako doći do Add-Ona...

ovak - dođem do System, odem na desnu strijelicu i onda vidim sljedeće izbore:
Settings
File Manager
Profiles
System Info

I dalje nema Add On-a

Ziiky 10.12.2010. 18:02

Citiraj:

Autor tutlavi (Post 1798111)
Sory, valjda sam pre blesav... :)
Home Screen Settings?

Niti vidim taj HS pod settinzima, niti vidim nekus trijelicu :) Trenutno nemam transparency, jer da njega instaliram prvo trebam nekako doći do Add-Ona...

Ako pod SETTINGS nemas izbornik addon onda si skinuo staru verziju XBMC-a kodnog imena Camelot.
Zna se to desiti kad su postavili ikone 5x5cm :D
Tebi treba NOVA VERZIJA codnog imena DHARMA ... link ispod/win32 verzija/dharma rc2
Current Testing Release: Dharma Release Candidate 2

Instaliraj to nanovo ... prije toga ponovo pobrisi sve od Camelot-a, roaming/XBMC takodjer!

tutlavi 10.12.2010. 18:10

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1798118)
Ako pod SETTINGS nemas izbornik addon onda si skinuo staru verziju XBMC-a kodnog imena Camelot.
Zna se to desiti kad su postavili ikone 5x5cm :D
Tebi treba NOVA VERZIJA codnog imena DHARMA ... link ispod/win32 verzija/dharma rc2
Current Testing Release: Dharma Release Candidate 2

Instaliraj to nanovo ... prije toga ponovo pobrisi sve od Camelot-a, roaming/XBMC takodjer!

Da, moguće :)

izgleda da sam skinuo neku verziju 9.*, a add-ons se u bii nalaze pod programs, pa scripts etc...
probat ću sad sa RC2

hvala na pomoći

Pupo 10.12.2010. 20:59

Opet ja :) Da li je moguće ispod filmovi u glavnom izborniku dodati gumb Dokumentarci da mi oni budu odvojeni od filmova? I kako se to napravi, ako je moguće.



Neradi mi više RSS, išao sam zamjenit, i obrišem onaj izvor od xbmca, i stavim od net.hra za probu al mi neradi. Upisao sam njihov link na oba ona mjesta, pretpostavljam da sam trebao nešto drugo upisat il?

tonyx 10.12.2010. 21:10

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1797590)
EXIT XBMC - nema dodatnih funkcija i sluzi jedino za to da bi ugasio XBMC :goood:
SHUTDOWN - je konfigurabilan i radi ono sta mu zadas kroz power saving opciju, a na izboru ti je sljedece: quit, shutdown, minimize, suspend, hibernate

Settings / system / power saving

Znaci ako zelis da XBMC gasi komp u power saving opcijama podesi na Shutdown
Od ostalih stalih Power saving opcija Quit=ugasi XBMC, Suspend=PC sleep, ostale su jasne.

Hvala puno :)

tonyx 10.12.2010. 21:13

Citiraj:

Autor Pupo (Post 1798241)
Opet ja :) Da li je moguće ispod filmovi u glavnom izborniku dodati gumb Dokumentarci da mi oni budu odvojeni od filmova? I kako se to napravi, ako je moguće.



Neradi mi više RSS, išao sam zamjenit, i obrišem onaj izvor od xbmca, i stavim od net.hra za probu al mi neradi. Upisao sam njihov link na oba ona mjesta, pretpostavljam da sam trebao nešto drugo upisat il?

Ja sam to ovako uradio:
Pod VIDEO odabereš FILES zatim pronađeš folder sa dokumentarcima te napraviš desni klik i SET CONTENT. Tu te pita jesu li u folderu Filmovi, muzika ili srije. Ti odaberi TV SHOWS (serije) i staviš OK.

Pupo 10.12.2010. 21:20

RSS rješen, nešto neradi od net.hr-a, normalno mi vuče od PCE :)

Citiraj:

Autor tonyx (Post 1798253)
Ja sam to ovako uradio:
Pod VIDEO odabereš FILES zatim pronađeš folder sa dokumentarcima te napraviš desni klik i SET CONTENT. Tu te pita jesu li u folderu Filmovi, muzika ili srije. Ti odaberi TV SHOWS (serije) i staviš OK.

Pa imam ja serije, al mi treba dodatno za dokumentarce :D

Ziiky 10.12.2010. 21:28

Citiraj:

Autor Pupo (Post 1798241)
Opet ja :) Da li je moguće ispod filmovi u glavnom izborniku dodati gumb Dokumentarci da mi oni budu odvojeni od filmova? I kako se to napravi, ako je moguće.



Neradi mi više RSS, išao sam zamjenit, i obrišem onaj izvor od xbmca, i stavim od net.hra za probu al mi neradi. Upisao sam njihov link na oba ona mjesta, pretpostavljam da sam trebao nešto drugo upisat il?

Moguce je dodati svoj izbornik, mozes ga dodati di god hoces. U podizbornike glavnih izbornika ili kreirati glavni izbornik imenom dokumentarac.

Imas dva nacina. I opisati cu ti postupak kod Transparency! skina

1.
Sada cu pretpostaviti da znas BAREM neke OSNOVE pa cu ti brzinski opisati proceduru. Ako nebude islo sacekati ces dok ne slozimo tutorijale. Znaci udjes u VIDEO izbornik (ako ga ne vidis, enejblaj ga u postavkama) i tamo dodas novi folder u kojem su tvoji DOKUMENTARCI/add source. Samo dodaj folder, nemoj mu pridruzivati scraper. Posto ti se taj folder pojavi unutar liste, desni klik na foder, i dodaj ga u favorite. Sad izadji iz svega van iidi u postavke settings/skin settings, nanesi mis na lijevi bocni rub/menu.
Ovdje kreiras sve svoje costum izbornike i svi se kreiraju na isti nacin.

Omoguci CUSTOM 1, BUTTON LABEL-dodaj ime koje zelis, pod favorite otvoriti ce ti se favorite izbornik u kojem bi, ako si prijasnje korake sve tocno odradio, trebao vidjeti onaj svoj folder sa dokumentarcima. Dodaj ba i to je to. Tu ga mozes dodati da ti se diraktno otvara iz tog izbornika ili mozes kreirati neki svoj izbornik pa sve ostalo dodavati u podizbornike. Skontati ces cim ugledas liste. Isto tako dodajes sve addone u favorite ili custom menije.

2.
Drugi nacin je u sustini veoma slican prvome. Razlika je jedino u tome sto folder ne dodajes unutar VIDEO izbornika nego unutar FILE MANAGERA.
Znaci, udjes u FILE MANAGER na nacin da pomocu kursor tipki/strelica naneses izbornik na SETTINGS pa desna strelica da ti se otvori podizbornik.
Na popisu bi trebao imati FILE MANAGER, udjes u njega. To ti je klasican browser. Koristi lijevi ekran, imas ADD SOURCE na popisu .... dalje je sve isto kao kod prvog prikaza. SAd ovisi, ako zelis dokumentarni folder imati na popisu pod video izbornikom koristi prvu opciju, ako ga ne zelis onda koristi drugu opciju dodavanja costum izbornika.

Mozda zvuci komplicirano, ali je u sustini krajnje jednostavno.

Pupo 10.12.2010. 22:04

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1798261)
Moguce je dodati svoj izbornik, mozes ga dodati di god hoces. U podizbornike glavnih izbornika ili kreirati glavni izbornik imenom dokumentarac.

Imas dva nacina. I opisati cu ti postupak kod Transparency! skina

1.
Sada cu pretpostaviti da znas BAREM neke OSNOVE pa cu ti brzinski opisati proceduru. Ako nebude islo sacekati ces dok ne slozimo tutorijale. Znaci udjes u VIDEO izbornik (ako ga ne vidis, enejblaj ga u postavkama) i tamo dodas novi folder u kojem su tvoji DOKUMENTARCI/add source. Samo dodaj folder, nemoj mu pridruzivati scraper. Posto ti se taj folder pojavi unutar liste, desni klik na foder, i dodaj ga u favorite. Sad izadji iz svega van iidi u postavke settings/skin settings, nanesi mis na lijevi bocni rub/menu.
Ovdje kreiras sve svoje costum izbornike i svi se kreiraju na isti nacin.

Omoguci CUSTOM 1, BUTTON LABEL-dodaj ime koje zelis, pod favorite otvoriti ce ti se favorite izbornik u kojem bi, ako si prijasnje korake sve tocno odradio, trebao vidjeti onaj svoj folder sa dokumentarcima. Dodaj ba i to je to. Tu ga mozes dodati da ti se diraktno otvara iz tog izbornika ili mozes kreirati neki svoj izbornik pa sve ostalo dodavati u podizbornike. Skontati ces cim ugledas liste. Isto tako dodajes sve addone u favorite ili custom menije.

2.
Drugi nacin je u sustini veoma slican prvome. Razlika je jedino u tome sto folder ne dodajes unutar VIDEO izbornika nego unutar FILE MANAGERA.
Znaci, udjes u FILE MANAGER na nacin da pomocu kursor tipki/strelica naneses izbornik na SETTINGS pa desna strelica da ti se otvori podizbornik.
Na popisu bi trebao imati FILE MANAGER, udjes u njega. To ti je klasican browser. Koristi lijevi ekran, imas ADD SOURCE na popisu .... dalje je sve isto kao kod prvog prikaza. SAd ovisi, ako zelis dokumentarni folder imati na popisu pod video izbornikom koristi prvu opciju, ako ga ne zelis onda koristi drugu opciju dodavanja costum izbornika.

Mozda zvuci komplicirano, ali je u sustini krajnje jednostavno.


Napravio sam ovim prvim načinom, jedino što kad mi otvori playlistu, vidi mi sve datoteke, i dokumentarac i imdb link u tom folderu. Moram još to udesiti da mi se vide samo video datoteke :)


I u međuvremenu sam uspio skršit RSS :D

http://www.pohrani.com/t/2a/Ni/iRM4y...eenshot005.jpg

probao sam maknut taj RssFeeds.xml iz user data, al nije pomoglo. Kasnije sam ga vratio, tj, nanovo napiso al nula bodova opet.

Ziiky 10.12.2010. 22:16

Citiraj:

Autor Pupo (Post 1798280)
Napravio sam ovim prvim načinom, jedino što kad mi otvori playlistu, vidi mi sve datoteke, i dokumentarac i imdb link u tom folderu. Moram još to udesiti da mi se vide samo video datoteke :)

Tamo sam ti naglasio da ne dodajes scraper. Scraper je addon zaduzen za skidanje opisnog sadrzaja, fanarta, thumbova itd.
Playliste nebi smjelo biti. Sredi sadrzaj tog foldera, obrisi nepotrebno i to je to ...

Sto se tice RSS-a prosvrljaj XBMC forumom. Negdje imas puno napredniji RSS preglednik

Ziiky 11.12.2010. 05:05

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 1796498)
Meni je slika savrsena, bolja ne moze biti.
Kad usporedjujem playere, razlike su minimalne, skoro neprimjetne.
Ali zeru bolju daje mi daje KM player, pa XBMC, MPC mi je najgori.
Nabaci koji SS od nekog popularnog filma pa da usporedimo.
A zaboravih napomenuti, 16-235 -> 0-255 kao i sharpening mozes podesiti u catalystima.

Citiraj:

Autor Mad_Duke (Post 1796527)
MPC + Core AVC mi daje bolju sliku.

Idem probat u catlystima, samo se bojim. Ako promjenim sa jednog na drugo, onda mi neće ostatak kak spada biti prikazan.

Jesi uspio sta napraviti sa crnom, tj 16-235 -> 0-255? NAsao sam masu rasprava gdje savjetuju da se prebaci u RBG4:4:4 full range fixel format koji je ekvivalent 0-255 :stoopid: Slika postane doista dublja i jace izrazenih tamnih nijansi i kad je usporedim sa Splayer video lvls 16-235 -> 0-255, to bi trebalo biti to.

Trebalo bi malo istestirati da se uoci koliki je gubitak detalja u tamnim scenama.

Nakoji si ti nacin podesio 16-235 -> 0-255 unutar catalysta?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger