PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   XBMC aka KODI (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120024)

fanATIk 27.02.2016. 20:20

Ma znam, al ono, ako se kužiš u to i ako si voljan, pomozi čovjeku. Ak je ilegala, pomozi mu na PM. A ako ti se neda, onda nemoj ni komentirat, čemu posrat nekoga?

WraGG 27.02.2016. 20:46

Mislim da se vecina na ovom podforumu trudi pomoci i da to dobro funkcionira.
Naravno, ima izuzetaka koji misle da su Boga uhvatili za neku stvar ako znaju instalirati Kodi i par addona, ali takve se ignorira ili lagano pod*ebava, cisto za zabavu :D
Naravno, ima i onih kojima hoces pomoci ali oni samo plaču i čekaju da se stvar rješi sama od sebe. I takvi odu na gore navedeni tretman prije ili kasnije :D

Vopizg 28.02.2016. 13:05

vidim da ste prije par stranica spominjali neke skinove... pa bi molio pomoc oko toga...
posto se exodus ne moze spojiti s library, htio bi iz njaga moje liste koje su povezane s trakt-om staviti na glavni meni kodija, znaci kreirati shortcut... Jel zna netko s kojim skinom bi to mogao? Ako se uopce moze...

9800pro 28.02.2016. 14:05

Citiraj:

Autor Gabre (Post 2896353)
Nemas potrebe objasnjavati. Mozda je ekipi koja to ima u malom prstu glupo pitanje, ali za vecinu nije

Ovdje moras sve znati o svemu. Ja isto o mrezama blage veze nemam jer mi nikad nije trebalo u zivotu ni doma.

Pročitaj njegovu prvu poruku pa razmisli.
Drugo za mrežu smo se pretrgali tu da ti pomognemo, ja sam ti se nudio da ti vidim preko teamviewera šta mogu ali ne. Ti samo "probao sam sve" a ni ne kažeš šta si to probao sve pa da vidimo kako dalje. I onda kažeš prodajem ga, pa na kraju rootao sam ga, šta da sad radim s njime...

Gabre 28.02.2016. 17:41

Pa probao sam sve savjete, a teamviewer je neizvediv zbog vremenske razlike

drakic 28.02.2016. 19:25

kakva je situacija sa novim kodiem 16, netko je negdje prije rekao da se cesto rusi?

Veki-os 28.02.2016. 19:31

Meni se (da ne ureknem) ne ruši.
Davno mi se bio Kodi malo malo rušio,mislim da je bila verzija 15.0 i onda se najednom prestao rušiti,vjerojatno se neki addon updateao i "popravio" tako da ako se nekome ruši može biti i zbog nekog addona.

9800pro 28.02.2016. 20:03

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 2893650)
Nemoj jos nista uograde-ati.
Random crash malo-malo

Evo Ziiky je rekao :)
Ja ga stavio doma na komp, kod stranke na android box i Sony android tv i svugdje radi ok, nema rušenja. Jedino kad se gasi na kompu hanga zbog Quasara, zakaj nemam pojma, na 16 rc3 mi je bilo isto...

Gabre 28.02.2016. 20:21

Jel bolji quasar ili exodus ovaj novi? Prednosti/mane?
Exodus je ko nova verzija genesisa

Veki-os 28.02.2016. 20:28

Jedan streama a drugi skida torrent,dobra su oba jedino za Quasar treba malo vise vremena da se sve instalira i postela.

Ziiky 28.02.2016. 20:28

Quasar mi se u par navrata rusio, nekad na kodi homescreen, nekad na android homescreen. Najvise na rarbg provideru.
Od tad je bilo jedno 2-3 upgrade-a, ali neda mi se zayebavati i probavati
Na windows verziji sve 5.



Citiraj:

Autor Gabre (Post 2896881)
Jel bolji quasar ili exodus ovaj novi? Prednosti/mane?
Exodus je ko nova verzija genesisa


Kod quasara je recimo lakse odabirati "stream" glede same kvalitete HD sadrzaja i visekanalnog zvuka (ako ti je to bitno, a znamo da je :) ) jer dobijes ponudu torenata gdje vidis sta je sta, dok je na exodusu kao i na genesisu ... "Sta ubodes-ubodes" sa šturom podjelom na hd, 1080 i sl

Gabre 28.02.2016. 21:48

Ma budem se fokusirao ipak na pc, jer mi je na androidu slika daleko nekako ispranija, losija, manjeg kontrasta.
Iako se stabilizirao u zadnje vrijeme, kako mu se sprdne. Ali me zivcira ocajan IR receiver, pa mi harmony jedva uspjeva slati komande na njega.

Budem probao malo quasar, exodus mi se cini ok ovako za neke obicne serije
Filmove ionako samo iso ili remux

9800pro 28.02.2016. 23:11

U Quasaru možeš podesiti da ti recimo filmove gleda samo 1080p preko 15 giga ali samo ako imaš dobru brzinu. Sa optikom možeš i remuxeve gledat i još ti i ostanu na disku.

Gabre 28.02.2016. 23:21

Ma imam optiku 25/25 a mogu na 50/50 za dodatnih 10$
Sad sam imao promo 300/100 ono mogao bi stremati bluraye direktno bez problema

Ziiky 28.02.2016. 23:22

Onda quasar definitivno

Razor 29.02.2016. 01:47

Citiraj:

Autor drakic (Post 2896851)
kakva je situacija sa novim kodiem 16, netko je negdje prije rekao da se cesto rusi?

Win 10 i OSMC, bez ijednog rusenja.

Sto se tice Quasar-a i Exodusa/Genesisa/njima slicni, to su dvije sasvim razlicite zvijeri, koje rade zajedno bez ikakvog problema.
Quasar je bolji za novije stvari visoke kvalitete, dok je Exodus/Genesis/njima slicni bolji za starije stvari koje izumru na torrentu sto se peerova i seedova tice.
Super kombinacija za mlado i staro :chears:

Vopizg 29.02.2016. 15:57

Citiraj:

Autor Vopizg (Post 2896690)
vidim da ste prije par stranica spominjali neke skinove... pa bi molio pomoc oko toga...
posto se exodus ne moze spojiti s library, htio bi iz njaga moje liste koje su povezane s trakt-om staviti na glavni meni kodija, znaci kreirati shortcut... Jel zna netko s kojim skinom bi to mogao? Ako se uopce moze...

da sam sebe citiram... možda me sada netko primjeti :D:D

Razor 29.02.2016. 16:14

Na zalost nemogu ti pomoci oko toga. Ja jos uvjek koristim Genesis posto je postotak starih serija koje pogledam naspram novih 1/100 tako da je i on dovoljan, a on se bez ikakvih problema integrira u lib.
Cak stovise mislim da nisam upalio Genesis od kad se unutar Quasara mogu ucitati torrenti koji sadrze cijele sezone.

WraGG 29.02.2016. 18:53

Citiraj:

Autor Vopizg (Post 2897196)
da sam sebe citiram... možda me sada netko primjeti :D:D

Titan skin, bilo je prije par stranica. Mozes staviti bilo sto za shortcut.

siloman 29.02.2016. 19:40

imam problem s kodijem
imam ga na nekom android pcu, i dodao sam fileove s NAS-a da mogu gledat filmove...
i svi filmovi uredno rade, kad idem muziku slusat, prvo dugo traje ucitavanje librarya, onda kad pjesma krene, svakih 2 sekunde zastane pa krene..
koji bi mogao bit uzrok tome?
ako za hd filmove ima dosta brzine, kako za muziku nema..

WraGG 29.02.2016. 20:26

Hajde probaj ovo staviti u advancedsettings.xml:

http://pastebin.com/raw/j1vmXc4j

Ziiky 01.03.2016. 09:32

Citiraj:

Autor Vopizg (Post 2896690)
vidim da ste prije par stranica spominjali neke skinove... pa bi molio pomoc oko toga...
posto se exodus ne moze spojiti s library, htio bi iz njaga moje liste koje su povezane s trakt-om staviti na glavni meni kodija, znaci kreirati shortcut... Jel zna netko s kojim skinom bi to mogao? Ako se uopce moze...

Da, exodus ne podrzava klasicni library integration. Ako je rijec tv show library, ono sto mozes je syncati exodus sa trakt.tv racunom (pod uvjetom da na trakt.tv servisu stvoris svoju bazu serija) pa onda recimo bas tu trakt.tv stavku iz exodusa izvuci na kodi homescreen.
Aeon skin podrzava napredna prekrajanja izbornika uzduz i popreko pa se lako izvuce stavka addona vanka na homescreen. Transparency! Mq6 i 7, a vjerujem i ostali.

Quasar addon recimo podrzava bas to sto trazis, full integraciju u kodi library i sve radi "podmazano" uz auto update friskih serija.
Od ostalih addona library integraciju podrzava Salt addon i genesis/specto. Jedino sto ne znam da li ih razvijaju jos uvijek jer to su addoni "kratkog vijeka" pa ih ne pratim

Vopizg 01.03.2016. 15:30

hvala ekipa... budem probao Titan i Aeon... kada ste ih spomenuli malo sam ih guglao pa vidim da bi to moglo biti točno ono što tražim... :goood:

Gabre 01.03.2016. 15:51

Ovaj exodus radi pristojno
Nisam jos stigao quasar probati. Moram nac negdje neke dobre upute kako ga sloziti. Mene muci sada taj blesavi vidon na 14.2 verziji kodija pa se razlikuju meniji u odnosu na ver 15 i 16
Nije puno ali dovoljno da moram lutati po menijima da nadjem gdje je sto u odnosu na upute po youtubeu.

E da, kako deinstalirati neki addon, slucajno sinoc stisao neku glupost i sad imam hrpetinu nekih gluposti pod addons

RimtuTiTuki 01.03.2016. 15:57

Citiraj:

Autor Gabre (Post 2897662)
E da, kako deinstalirati neki addon, slucajno sinoc stisao neku glupost i sad imam hrpetinu nekih gluposti pod addons

Ovako...

drakic 02.03.2016. 08:35

Citiraj:

Autor RimtuTiTuki (Post 2897665)


:lol2::care:

panoramix 02.03.2016. 12:03

Pomoć molim ( al' nemojte mi davati savjet iz prethodnog posta jer probah s gugletom al neide)

U trenucima magnovenja instalirah nekakvu IPTV listu imena Hasbahca ( Turska) koja je obećavala brdo regionalnih tv kanala međutim niš ne radi a apdejta se svaki puta kad kresnem Kodi.
Dajte mi savjet kako to deinstalirati jer se više uopće ne sjećam kako sam uspio to instalirati.
Pod video addonsima nema ništa vezanog uz to.

RimtuTiTuki 02.03.2016. 13:12

Citiraj:

Autor panoramix (Post 2898010)
Pomoć molim ( al' nemojte mi davati savjet iz prethodnog posta jer probah s gugletom al neide)

U trenucima magnovenja instalirah nekakvu IPTV listu imena Hasbahca ( Turska) koja je obećavala brdo regionalnih tv kanala međutim niš ne radi a apdejta se svaki puta kad kresnem Kodi.
Dajte mi savjet kako to deinstalirati jer se više uopće ne sjećam kako sam uspio to instalirati.
Pod video addonsima nema ništa vezanog uz to.

U postavkama IPTV addon-a pogledaj od kud vuče listu kanala...

pretpostavljam da imaš pvr iptv simple client.
Dakle System -> Settings -> Add-ons -> Enabled add-ons -> PVR Clients -> klik na iptv client ->configure -> i vidi od kuda vuče listu

Ziiky 02.03.2016. 15:35

Ako ciljas na nase regionalne kanale stavi "croatia on demand" addon sa fusiona

panoramix 02.03.2016. 15:59

Citiraj:

Autor RimtuTiTuki (Post 2898036)
U postavkama IPTV addon-a pogledaj od kud vuče listu kanala...

pretpostavljam da imaš pvr iptv simple client.
Dakle System -> Settings -> Add-ons -> Enabled add-ons -> PVR Clients -> klik na iptv client ->configure -> i vidi od kuda vuče listu

Eto, disejblao sam iptv client i riješio se vraga. Hvala za savjet :goood:

@ Ziiky : Croatia on demand imam instaliran već od prije međutoa, zadnjih 3-4 dana mi uopće ne rade programi pod stavkom dokumentarni već ih moram gledati na Bikerslisti gdje rade bez greške. No, kanali iz tzv. regiona mi uopće ne rade npr. Pink i njegovi derivati.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger