PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   XBMC aka KODI (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120024)

tux-scooby 15.02.2016. 21:52

Citiraj:

Autor WraGG (Post 2891227)
Moram sam sebe quotati jer vidim da nitko ne trza, a ja sam odusevljen :D
Svi koji su bili "navuceni" na Genesis, Exodus je must have. Niti jedan multiscraper od zlatnog doba Genesisa nije ovako dobro radio. Definitivno preporuka za instaliranje. Nema library-a, ali HD streamovi rade jako lijepo i promptno. Nadam se samo da nece zavrsiti na milionima boxova preinstaliran kao Genesis koji je upravo radi toga propao.

Otisao sam nekoliko stranica nazad i lijepo trazio tvoje postove i citao redom. Koristim RPi2 i OpenElec 6.0.1 i KODI 15.1 (isengard). LAN prikljucak na router i opleti. Tut koji sam koristio je sljedeci :

http://tutorial-iptv-xbmc.blogspot.h...ad-exodus.html

Nakon istrazivanja po stranici nailazim i na Velocity i potom i njega instaliram. Fusion sam vec imao instaliran te radio po ovo tut-u:

https://seo-michael.co.uk/tutorial-h...velocity-kodi/

Sve fercera bez problema, samo jos trebam rijesiti da izgleda malo bolje. Opis serija/filmova ili nesto cist da je vizalno malo zanimljivije. Osim toga sve fercera bez problema i sljedece je istraziti Trak.tv, Real-Debrid i neki dobar VPN :D

RPi2 je spojen na CRT tako da se malo borim kako sve to postimati. Ukoliko netko ima ideju kako to najbolje napraviti slobodno neka nabaci tu ili na PM.

Wragg :chears: Na konto jednog tvog posta dobio sam tocno ono sto sam trazio(a i malo vise od toga za istrazivanje). Samo to jos malo postimati i bude sve ok :D

Veki-os 15.02.2016. 22:34

Citiraj:

Autor WraGG (Post 2891227)
Moram sam sebe quotati jer vidim da nitko ne trza, a ja sam odusevljen :D
Svi koji su bili "navuceni" na Genesis, Exodus je must have. Niti jedan multiscraper od zlatnog doba Genesisa nije ovako dobro radio. Definitivno preporuka za instaliranje. Nema library-a, ali HD streamovi rade jako lijepo i promptno. Nadam se samo da nece zavrsiti na milionima boxova preinstaliran kao Genesis koji je upravo radi toga propao.

Je,radi jako dobro dok se ne "spoji" sa smečem od Trakta,onda mu treba minuta da otvori Favorites TV-s dok u Genesisu/Spectu to traje max 2 sekunde jer naravno nisu spojeni sa smečem od Trakta i imaju svoje favorite-My Genesis i My Specto.

Iz tog razloga ne koristim ni Salts koji nekad uopče neče otvoriti TV sekciju jer ga Trakt nešt hebe.

Nadam se da če ubaciti "My Exodus" jer ga ne planiram koristiti dok mu treba minuta da otvori Favorite TV.

WraGG 16.02.2016. 08:38

Citiraj:

Autor Veki-os (Post 2891314)
Je,radi jako dobro dok se ne "spoji" sa smečem od Trakta,onda mu treba minuta da otvori Favorites TV-s dok u Genesisu/Spectu to traje max 2 sekunde jer naravno nisu spojeni sa smečem od Trakta i imaju svoje favorite-My Genesis i My Specto.

Iz tog razloga ne koristim ni Salts koji nekad uopče neče otvoriti TV sekciju jer ga Trakt nešt hebe.

Nadam se da če ubaciti "My Exodus" jer ga ne planiram koristiti dok mu treba minuta da otvori Favorite TV.

Nisam jos uvijek integrirao trakt pa ne bih znao reci, ali sam poprilicno siguran da nece praviti nikakav library integration jer Lambda od pocetka developmenta naglasava da je to dio koji ce definitivno biti izbacen. Ne znam zasto, jer to sigurno nije bilo nesto sto su koristili ljudi koji su kupili Kodi predinstaliran na nekom boxu. Nadati se da ce netko napraviti neku 3rd party skriptu koja ce raditi neku vrstu library-a za Exodus.
Edit: Evo upravo integrirao Trakt i ubacio 30-ak serija. Meni to radi super i bez problema. Nema nikakvog cekanja od minute ili slicno. Nema razlike između ovoga i favoritesa u Genesisu sto se tice funkcionalnosti. Mislim da bi kod tebe problem mogao biti negdje drugo.
@tux-scooby: moram i ja istraziti RD jer bi to moglo biti vise nego dobro.

Ziiky 16.02.2016. 10:03

http://kodi.tv/the-piracy-box-seller...-killing-kodi/

ivanr 16.02.2016. 11:24

Citiraj:

Autor grabber (Post 2891143)
Ove sa Rojadirecta imaš i u Acestream i Sopcast, a ove hebačke ruske samo u Acestream. Tako da ti ovi hebački ruski neće radit ako si na OpenElecu jer pod njim radi samo Sopcast. Ako si na PC ili Android onda ti svaka opcija igra :kafa:

Znači samo p2p valja od free opcija. Imam stari p2pstreams addon i još uvijek mi rade ruski streamovi sa torrenttv.ru, isprobao sam jučer. Jedino mi ne radi parser za Rojadirecta ali zato radi neki za Arenavision.in gdje su Sopcast streamovi.
Inače, meni na Openelecu radi Acestream u p2pstreams addonu. A Openelec je verzija 3.x :lol2: na AMD E-350 boxu, nije mi se dalo update-ati kad mi je sve radilo do sad.

grabber 16.02.2016. 11:59

Tebi na OpenElecu rade Acestream linkovi ?!!

Ti si biće jedini na svijetu :lol2:

Razor 17.02.2016. 09:10

Citiraj:

Autor WraGG (Post 2891227)
...Nadam se samo da nece zavrsiti na milionima boxova preinstaliran kao Genesis koji je upravo radi toga propao.

Ako iole valja, hoce, zavrsit c ena velikoj kolicini box-ova. Server streaming moze tesko izdrzati potraznju koja je iz dana u dan sve veca. Postoji samo jedan pravi put (lol sad kad procitam sto sam napisao, osjecam se kao neki vjerski fanatik koji vice na cesti da dolazi sudnji dan :D )

Ziiky 17.02.2016. 09:20

HD sadrzaji (mada to nije bilo ni H od HD-a) nisu nestali sa servisa vec je genesis ( i slicni mu) blokiran sa par kilobajta koda.
Nazalost, ista sudbina ceka i ostale. Samo je pitanje vremena kada ce onaj koji odrzava addon posustati.

Ista stvar se desila i sa nasim kanalima. Svi bi se šlepali, a nitko ku*cem da bi mrdnuo i pomogao u odrzavanju.

ivanr 17.02.2016. 10:39

Citiraj:

Autor grabber (Post 2891452)
Tebi na OpenElecu rade Acestream linkovi ?!!

Ti si biće jedini na svijetu :lol2:

Sinoć sam gledao PSG - Chelsea preko Acestreama na Openelecu, stream je bio super ako zanemarim 2-3 puta kad je zaštekalo na nekoliko sekundi.
Ne znam zašto Acestream ne bi radio na Openelecu? Instalirao sam ga davno prema ovim uputama: https://www.youtube.com/watch?v=iutIwY78GII
Možda ne radi na novijim verzijama?

grabber 17.02.2016. 16:53

Citiraj:

Autor Razor (Post 2891807)
Ako iole valja, hoce, zavrsit c ena velikoj kolicini box-ova. Server streaming moze tesko izdrzati potraznju koja je iz dana u dan sve veca. Postoji samo jedan pravi put (lol sad kad procitam sto sam napisao, osjecam se kao neki vjerski fanatik koji vice na cesti da dolazi sudnji dan :D )

Hehehe al u pravu si, P2P je jedini pravi put :)

Citiraj:

Autor ivanr (Post 2891838)
Sinoć sam gledao PSG - Chelsea preko Acestreama na Openelecu, stream je bio super ako zanemarim 2-3 puta kad je zaštekalo na nekoliko sekundi.
Ne znam zašto Acestream ne bi radio na Openelecu? Instalirao sam ga davno prema ovim uputama: https://www.youtube.com/watch?v=iutIwY78GII
Možda ne radi na novijim verzijama?

Jok, ni na RPI2 ni na Weteku, samo sopcast . Kako tebi acestream radi neman pojma, možda jer je starija verzija nebih znao.

Ziiky 18.02.2016. 11:16

Quasar jutros ne radi
Bice red ugasiti autoUpdate dok koderi to ne posloze

WraGG 18.02.2016. 15:07

Sta ti koknretno ne radi? Ne koristim ga previse od kada je Exodus izasao, ali evo sad sam probao i sve radi. Samo sam sada morao odrediti download path. Quasar v0.9.21.

Ekipa, koji plugin koristite za Live TV sa PCI tunera pod KODI-em? Nisam to do sada koristio, a slozio bih prijatelju.

grabber 18.02.2016. 15:22

Meni isto Quasar radi izvrsno, još se svakodnevno updejta i on sam, kao i svi instalirani MC Provideri :goood:

Wraggo koristi DVBLink ili DVBViewer Client Plugin, ovisno o softweru kojeg koristiš na PC.

Kruno M 18.02.2016. 16:26

Ima li tko problema sa mp4 fajlovima i KODI-jem?

Jednostavno ga pokrenem, a ide samo audio od slike ni traga. Pokrenem u mxplayeru ili vlcu sve radi bez problema.

WraGG 18.02.2016. 16:30

Citiraj:

Autor grabber (Post 2892337)
Meni isto Quasar radi izvrsno, još se svakodnevno updejta i on sam, kao i svi instalirani MC Provideri :goood:

Wraggo koristi DVBLink ili DVBViewer Client Plugin, ovisno o softweru kojeg koristiš na PC.

Izgleda da ipak necu jer ima neku stariju PCI tuner karticu za koju ne mogu naci drivere za W7 x64. :D

grabber 18.02.2016. 16:43

Pametno :D , još najbolje da redikulima okolo sređuješ DVB Cliente, a oni ni drajvera nemaju :lol2:

WraGG 18.02.2016. 16:52

Citiraj:

Autor grabber (Post 2892359)
Pametno :D , još najbolje da redikulima okolo sređuješ DVB Cliente, a oni ni drajvera nemaju :lol2:

A jos uvijek me entuzijazam "puca", pa evo trazim driver, ali mislim da nema od toga nista. Inace, radi se o Asus p7131 fm/p/a, pa ako tko ima sto pametno, tu sam :D

sibica 18.02.2016. 16:58

Pitanje za one koji koriste Titan skin na kodiju. Ja koristim Titan i kad u postavka skina radim neke promjene, neke mi se promijene dok mi neke ostanu nepromijenjene. Npr. na početnom ekranu (meniju) mogu bez problema mijenjati iteme, spuštati gore-dole, brisati-nadodavati i sl. Problem mi je ako npr. želim staviti neku drugu pozadinu pod Live tv onda mi je u postavkama skina vidljivo kako sam je promijenio i to sve mi "izdrži" dok ne izađem iz kodija. Kad se ponovno kodi upali, sve ostaje kao po defaultu, odnosno pozadinske slike nemam, ali mi oni start up items ostaju svi onakvi kakve sam si napravio.
Također mi ne mijenja ni one weather fanart teme iako stavim nek mi ih mijenja i sl..Imam osjećaj kao da mi negdje u skinu fali tipka "Apply" kojom bi mi se promjene usnimile.

Mikeyy 18.02.2016. 17:24

Nema apply, samo se treba vratiti na početni ekran i on krene generirati nove postavke. Kada završi, sve bi trebalo ostati tako, ali nisam nikada ručno namjestio pozadinu tako da taj dio nisam probao.

sibica 18.02.2016. 17:39

Da,to sam i probao.Mislim kako je stvar u tome sto imam na kodi 16 rc stavljen obican Titan,a ne Titan beta skin.Probam s ovom beta verzijom.

Ziiky 18.02.2016. 17:56

Citiraj:

Autor WraGG (Post 2892330)
Sta ti koknretno ne radi? Ne koristim ga previse od kada je Exodus izasao, ali evo sad sam probao i sve radi. Samo sam sada morao odrediti download path. Quasar v0.9.21.

Ekipa, koji plugin koristite za Live TV sa PCI tunera pod KODI-em? Nisam to do sada koristio, a slozio bih prijatelju.

On se updata svako malo, ali provideri su zapeli.
Citiraj:

Autor grabber (Post 2892337)
Meni isto Quasar radi izvrsno, još se svakodnevno updejta i on sam, kao i svi instalirani MC Provideri :goood:

Wraggo koristi DVBLink ili DVBViewer Client Plugin, ovisno o softweru kojeg koristiš na PC.

Provideri se nisu updateali i sve je stalo.
Repoi isto, ne zele se updateati

WraGG 18.02.2016. 18:05

https://github.com/mancuniancol?tab=repositories

Stavi zadnje providere sa ovog linka.

Ziiky 18.02.2016. 18:12

Mislim da je problem u iChunck repou, on mi se nece updatati, a kad ga pokusam rucno dodati kao zip kroz fusion kodi se zamrzne :/

Znaci ti nemas originalne sa fusiona? Probati cu staviti te s linka.

WraGG 18.02.2016. 18:16

Ne, ja imam ove sa fusiona i sve mi radi kako treba. Ali kako si ti rekao da ti ne update-a providere, sjetio sam se da nismo instalirali repoe na isti nacin, pa sam mislio da se ovako pomognes dok ne rjesis problem.
icanuck repo v3.1.0
Unofficial Quasar Repo 1.0.3
EZTV, TPB i Torrentz su 1.2.1 a RARBG i Kickass 1.2.0.

grabber 18.02.2016. 18:43

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 2892378)
On se updata svako malo, ali provideri su zapeli.

Provideri se nisu updateali i sve je stalo.
Repoi isto, ne zele se updateati

Meni bome jesu, i radi mi quasar i provajderi sa kojih pretrazuje. Radi sve savrseno :goood:

Problem je u tebi negdje...

Ziiky 18.02.2016. 18:45

Nisam jos nista stavljao sa githuba, ali Koliko vidim izgubio sam integraciju sa library :( quasar radi kad idem kroz njega, mada provideri nisu update-ani

grabber 18.02.2016. 18:53

Ja uvik radim instalaciju preko Fusiona pa onda i MC Providera iz Repoa...i svaki dan, ali bas svaki dan mi kupi update Quasara i MC provajdera.

Evo sad provjerio, sve stima i na PC i na Eleku i na Androidu. Savrseno :goood:

sibica 18.02.2016. 19:41

Citiraj:

Autor Mikeyy (Post 2892368)
Nema apply, samo se treba vratiti na početni ekran i on krene generirati nove postavke. Kada završi, sve bi trebalo ostati tako, ali nisam nikada ručno namjestio pozadinu tako da taj dio nisam probao.

Mislim kako sam sredio stvar. Nakon što sam instalirao Titan beta verziju skina sve mi radi najnormalnije.
Ukratko:
Kodi 15.2 + Titan 3.5 verzija = radi sve
Kodi 16 RC + Titan 3.5 = neke opcije ne rade
Kodi 16 RC + Titan 3.6 beta = radi sve.

Ziiky 18.02.2016. 20:00

@graber & wragg
Isto to radim i ja.
Moja quasar instalacija je poprilicno stara, jos iz doba pulsara. Mozda je tu problem jer dosta se toga izmjenilo?! Dok vama ono jednom repo nije radio, tada je meni sve radilo :) tako da ocito je rijec o nekim novim izvorima, putanjama ili sta vec, ali nebitno.
Bitno mi je spasiti library inegraciju da ne moram sve ponovo kvackati :(

Kad bi pobrisao sve sto se tice quasara ... repoe, providere i quasar; da li bi nakon insalacije svega nazad i upisivanja putanje unutar quasar addona za quasar TVshow foldera (koji je integriran i u kodi library) ... da li ce ti stari .strm-ovi biti poezani sa addonom?

Znam da QuasarDB.json file ima popis svih serija koje su u integrirane. Aj nek netko pregleda jel jos uvijek koriste taj .json.
Nalazi se u quasar library folderu

WraGG 18.02.2016. 20:13

Citiraj:

Autor Ziiky (Post 2892448)
@graber & wragg
Isto to radim i ja.
Moja quasar instalacija je poprilicno stara, jos iz doba pulsara. Mozda je tu problem jer dosta se toga izmjenilo?! Dok vama ono jednom repo nije radio, tada je meni sve radilo :) tako da ocito je rijec o nekim novim izvorima, putanjama ili sta vec, ali nebitno.
Bitno mi je spasiti library inegraciju da ne moram sve ponovo kvackati :(

Kad bi pobrisao sve sto se tice quasara ... repoe, providere i quasar; da li bi nakon insalacije svega nazad i upisivanja putanje unutar quasar addona za quasar TVshow foldera (koji je integriran i u kodi library) ... da li ce ti stari .strm-ovi biti poezani sa addonom?

Znam da QuasarDB.json file ima popis svih serija koje su u integrirane. Aj nek netko pregleda jel jos uvijek koriste taj .json.
Nalazi se u quasar library folderu

Ja koristim isti quasar library na vise uređaja i nalazi se na NAS-u. Nedavno sam deinstalirao kodi, pobrisao appdata folder i ponovo instalirao, Quasar opet uputio na putanju na NAS-u i sve je radilo kako treba. .json je i dalje tu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger