PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   A1 (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=81)
-   -   A1 - ex B.net (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=80697)

Stipest 23.06.2015. 00:25

Citiraj:

Autor Lak (Post 2795296)
Nije problem za sad, najnormalnije se surfa, ali eto samo sam htio napomentuti da više nisu u stanju pružiti uslugu kao prije.
Ovo i je novi ruter od prije nekoliko tjedana, no dobro, kad istekne ugovor krajem godine, doviđenja bnet.

Pa kako nije problem kad ne dobivaš uslugu koju plačaš.Prijavi kvar i traži da to riješe.
Prije je bilo puno više prigovora na nestabilnost neta,ali zadnjih par godina je već više manje svima ok.

alen.s 23.06.2015. 10:26

yep, tel u ruke i zovi tehničku...ja san trenutno prilično zadovoljan sa uslugom iako je prije bilo znat problema sa brzinom pogotovo u večernjim satima.
Tel, tv i 50/10 net za 269kn je skroz ok usluga ako se mene pita...

Lak 23.06.2015. 10:44

Sad sam provjerio ponovo i ok je, 11.60 mb/s.
Dobio sam novi ruter Tehnicolor prije par tjedana, ne čini mi se baš pouzdano, a i dosta je vruć na dodir.

alen.s 23.06.2015. 10:46

imam ga i ja i da....solidno se grije :)

pretpostavljam da i ti imas 3D uslugu sa osnovnom brzinom 12mbit ?
znas da mozes to apgrejdat na 50mbita za par kn vecu cjenu mjesecno nego sad placas 12mbita ?

Lak 23.06.2015. 10:59

Nemam 3D, imam Superbrzi 2D internet+telefon iz prijašnje ponude, mjesečno 190 max 200 kn.
Vidio sam te nove usluge i pakete, ali onda bi se opet vezao na 24 mjeseca, a iskreno tih 30 mb/s za 2D mi ne treba, rjetko skidam, a i kad skidam ovih 12 mb/s je super brzo :)
Jedino mi je žao što nisam uzeo samo internet u to vrijeme dok sam potpisivao, jer tada je koštao 96 kn plus 29 kn ruter, kojem se prepolovi cijena nakon isteka ugovora (tako nešto), pa ispadne 110 kn...a za usporedbu ovaj novi 1D internet je 149 kn fiksno zauvijek (veća brzina, ali eto 40 kn više)...vipnet ima izvrsnu strategiju oko planiranja paketa i cijena :)

A prijašnji ruter, dosta manji u širinu i dužinu sa antenom je bio hladan, no dobro, ako ovaj prdne zbog vrućine, zvat ćemo da donesu novi :)

alen.s 23.06.2015. 11:16

naravno

JuiceBox 23.06.2015. 12:20

Citiraj:

Autor Lak (Post 2795486)
Sad sam provjerio ponovo i ok je, 11.60 mb/s.
Dobio sam novi ruter Tehnicolor prije par tjedana, ne čini mi se baš pouzdano, a i dosta je vruć na dodir.

Ako mozes stavi ga okomito a ne vodoravno, otkad mi tako stoji na dodir je samo mlak. :chears:

Zaggy111 25.06.2015. 10:49

Selim u novi stan i više mi ne treba B.net internet linija (6/0,5), ugovor je do 20.11.2015., dakle još manje od 5 mjeseci. Da li nekome treba priključak, a ne želi ugovor na 2 godine i ne želi dati 1.000 kn za ugovor na godinu dana?

Ako ne nađem nekoga tko želi preuzeti tih 5 mj. ugovora, kako mogu raskinuti bez penala?
Imam prebivalište gdje B.net usluga nije dostupna, cura iz B.neta je ponudila da umjesto B.neta tamo uzmem VIP satelitsku televiziju, i to mi je ok, ali ne ostatak od tih 5 mj. već novi ugovor na DVIJE GODINE

Ag008 25.06.2015. 11:46

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=356
Citiraj:

Poštovani,

prava i obveze između operatora i pretplatnika uređuju se njihovim pretplatničkim ugovorom koji čini zahtjev za zasnivanje pretplatničkog ugovora, opći uvjeti poslovanja, cjenik i posebni uvjeti korištenja ugovorene usluge. Stoga je i rok u kojem je operator obvezan odgovoriti na zahtjev za prijenos priključka, kao i izvršiti isti, propisan općim uvjetima poslovanja.
Neovisno o navedenom, ukoliko do preseljenja priključka ne može doći zbog nepostojanja tehničkih mogućnosti, koristimo priliku upozoriti Vas na mogući problem oko eventualne naplate naknade zbog prijevremenog raskida ugovora, a kada korisnici istu nisu dužni podmiriti. Svrha odredbe, kojom se u slučaju prijevremenog raskida pretplatničkog ugovora (dakle, prije isteka ugovorne obveze), od strane samog pretplatnika, naplaćuje odgovarajuća naknada zbog raskida, zaštita je operatora od samovoljnih raskida ugovora uzrokovanih krivnjom pretplatnika. U konkretnom slučaju, ukoliko ne postoji tehnička mogućnost za preseljenje, do raskida ugovora ne bi došlo krivnjom pretplatnika, već zbog nemogućnosti pružanja usluge od strane operatora. U slučajevima traženja preseljenja priključka potrebno je izbjeći eventualne zlouporabe od strane samih pretplatnika, koje bi bile usmjerene na izbjegavanje ugovorne obveze kao rezultat traženja priključenja na nedostupnim mjestima. S tim u vezi je potrebno naglasiti kako činjenicu opravdanog preseljenja priključka pretplatnik može dokazivati preslikom potvrde o novom prebivalištu/boravištu.

S poštovanjem,
HAKOM

_saiko 27.06.2015. 12:35

Citiraj:

Autor petar0 (Post 2795302)
wan ip u ruteru/modemu mi je neki cudni 100.124.abc.def za sto sam guglajuci saznao da pripada privatnim mrezama.
public ip koji mi pokaze http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ je normalni 212.150.ghi.jkl
Prije su oni uvijek bili isti i mogao sam mjenjati ip, sada nema sanse.
Wan ip ostaje isti 100.124.abc.def , public ip ostaje isti 212.150.ghi.jkl prilikom release/renew wan lease.

Sta su oni to promjenili i zasto ?

i ima li smisla da ovome ne radi remote desktop radi toga:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3636

mene zeza mrezna snimalica zadnjih mjesec dana, ne prikazuje sadrzaj ( niti mogu pogledati niti obrisati).

Stavili su te na CGN (carrier-grade NAT), iliti kad izlazis na net duplu translaciju imas - jednom na svom routeru i jednom kod njih.
Naravno u toj situaciji pa-pa port forwardingu.
Taj CGN je nesto najodurnije sto su smislili u zadnjih nekoliko godina..

Zovi SZK i trazi skidanje sa CGNa.

Stipest 07.07.2015. 21:44

Samo da javim da sam uspio iskoristiti popust od 50 kn samo sa njihovim mailom.Odbio sam tih 50 kn od prošlog računa,a ovaj je danas došao ok. Iako su me oni uvjeravali da je to tako(ne odbijaju oni na računu,nego treba sam obiti od računa) sad sam tek siguran.

henri_007 08.07.2015. 14:08

Ima netko da bi se riješio ugovora? Ja bih uzeo bnet ali ne bih pod ugovor 2 godine....

Thermaltake 08.07.2015. 14:44

Citiraj:

Autor Stipest (Post 2801014)
Samo da javim da sam uspio iskoristiti popust od 50 kn samo sa njihovim mailom.Odbio sam tih 50 kn od prošlog računa,a ovaj je danas došao ok. Iako su me oni uvjeravali da je to tako(ne odbijaju oni na računu,nego treba sam obiti od računa) sad sam tek siguran.

To su i meni radili pa nakon par mjeseci došlo da nisam od tog mjeseca platio još tolko kolko sam oduzeo, đubrad točno sam si mislio sad kad mi to naprave i ko za peh jesu i naravno opet zvanja i kontaktiranja njih itd. katastrofa. Srećom otišo sam od njih pa više nemam te probleme no otišo sam kod amisa da bi ih ovi sad kupili i bit će mi isti drek nadam se da neće bit tolko debilni oko tih stvari kao šta su bili dok sam bio na b.netu i nesposobni.

Thiniad 08.07.2015. 19:48

Imam pitanje u vezi najma wireless modema od Bneta. Naime mi smo s Bnetom već nekih 6-7 godina, ali i dalje se naplaćuje najam modema. Meni je nekak u sjećanju da sam ja negdje pročitao da se najam plaća dok se ne otplati puna cifra modema???

Jel si ja to umišljam ili?

Stipest 08.07.2015. 20:04

Plačaš cijenu wirelessa tri godine,a nakon toga stalno cijenu žičnog.Tako je bilo prije,pa kako imaš stari ugovor to ti i dalje vrijedi.
Već odavno je najam modema ''ukinut'' tj. ubacili su ga u cijenu paketa.

Thiniad 08.07.2015. 20:36

Ok, hvala. Skužio sam da su ubacili najam u paket kad sam gledao ponude.

Kuzo 08.07.2015. 21:05

Dragi kolege molio bih vas za savjet.

Story goes:

Nedavno sam se preselio u stan (najam) koji vec ima potpisan ugovor s B netom. Kada sam prvi put upalio pc isao sam izmjetiti brzinu (30,16 down i 7,56 up) malo sam prošvrjalo po netu promjenio ssid i pass za wireless i nastavio sa selidbom. Drugi dan palim komp i nekako mi je internet spor. speedtest kaže 3,56 down i 0,99 up. Dakle nikakva skidanja ni torrenti. U medjuvremenu spojio jos 2 andorid moba. I evo vec par dana mi je net zalockan na tu magicnu brojku od 3,56. Zvao sam par puta službu za korisnike i napokon sam dobio objašnjenje da sam pod nazodrom i da su mi limitrali net jer imam otvorenih 379 konekcija. hm? portova?

Da li je moguce da sam si sav kriv jer sam si ubacio mac adresu u

Citiraj:

Port-base Passthrough : This page allows the configuration of each Ethernet Port. Per default, each Ethernet port is routed. If you enable the Passthrough, the Ethernet Port will have a direct connection to the Network. Note that access to this web access can be denied by your Cable operator.
Sad sam maknuo mac adr od tamo.
Šta mi je dalje činiti? Kad mi oni mogu maknuti taj limit?
I ne znam jesam li čorav ali ne vidim nigje opciju da technicolora TC7200.20 bacim u bridge mod.

Stipest 08.07.2015. 21:19

Kad je nastao taj veliki broj konekcija? Moguče da je bivši stanar ostavio otvoren modem i da je netko(ili više njih) u zgradi vidio i spajao se na njega i skidao,pa si prešao limit tj. pravilo fer-use. Ako je taj limit onda moraš čekati do kraja mjeseca,ali bi ti po danu trebala biti normalana brzina(ograničenje je od 18-24). Ako nije to moraš pitati njih(zašto ih odmah nisi pitao).
Netko je ovdje već pisao da Technicolor nema mogučnost bridge mode.

Kuzo 08.07.2015. 22:04

bio je isključen modem još prije kraja 6.mj jer se stan krečio. A i zato sam odmah išao mjenjati ssid i wireless pass da mi se netko ne nakači. Doduše kakva je jačina signala jedva se ja spajam :)

nekako sve više mislim da sam sje* s ovim port-base passthroughom kad su mi rekli za tih 379 otvornih konekcija.

jedino kad okinem netstat -a ne izbaci toliko. možda to oni kumulativno gledaju. odnosno izbaci im nekakav spike da odjednom mnogo konekcija pa to zbrajaju? :dunno:

Stipest 09.07.2015. 00:26

Zovi njih i traži da naprave novi log on.Znaći da ga oni pometu i dodijele ti skroz nove podatke. To mi izgleda kao jedino riješenje.

Ag008 13.07.2015. 08:42

Zna tko informaciju kakvo je širenje bneta trenutno, koliko je vremena potrebno ako i odluče doći do zgrade itd...
Naime prije godinu dana su zgradu u sredini ulice spojili, našu i još neke nisu ali nemamo kabelsku kanalizaciju i nemaju kroz što provlačiti svoj koaksijalac.
Jer nekih 40m do gornje ulice su svim zgradama samo kabeli zakopani u travu pa je tako sada i bnet svoj zakopao (ne znam je li to nužno složenije pa bnet odustaje od radova).
Ima li neki broj stanara koji bi trebao biti minimalan za uvođenje, ja toliko i nisam zainteresiran već mene susjedi zamaraju da ja kontaktiram bnet a trenutno ih želi 4 od 30 stanova. Predsjednik se slaže i odobrava da se uvede.
Dobio sam ovakav odgovor koji ne znam je li samo diplomatski te je li fulano vrijeme (napraviti će sve a ne napravili su sve)
Citiraj:

Poštovani,

Još jednom se zahvaljujemo na dostavljenim informacijama, a kolege su nam potvrdili kako je s njihove strane napravljeno sve kako bi usluge bile dostupne u najkraćem mogućem roku.

S poštovanjem,
...
Vaš B.net
Je li bnet usporio sa širenjem svojih usluga?

skalar 13.07.2015. 10:20

Citiraj:

Autor Kuzo (Post 2801395)

Sad sam maknuo mac adr od tamo.
Šta mi je dalje činiti? Kad mi oni mogu maknuti taj limit?
I ne znam jesam li čorav ali ne vidim nigje opciju da technicolora TC7200.20 bacim u bridge mod.

za prebacivanje (duboka preporuka)u bridge mod moraš pisat prigovor i to izričito tražiti, na sluzba.za.korisnike@bnet.hr, telefonski dogovori tu ne pomažu.bar kod mene je trajalo 3 dana.technicolor prebacit mogu samo oni.

Thermaltake 17.07.2015. 19:28

U naselju Trnsko su metnuli nove nodove, vidim kutije su blizu di se nalazi prsten

stavili su ove
http://www.cisco.com/c/en/us/product...c78-727133.pdf


a i počeli su mjenjat po ulazima amplifajere stavljaju jača kažu, meni ništa ne znači al eto čisto za informaciju ako nekom znači, vrlo vjerovatno ovo u svim kvartovima rade polako.

Cilim 17.07.2015. 19:42

Jesu kod tebe u ulazu to napravili (promjenili amplifajer) ili... na kojem kucnom broju u Trnskom su to napravili.
Dali to znaci da ce eventualno tim promjenama otkloniti smrzavanja i zastajkivanja na HD programima (konkretno HISTORY HD i par susjednih) ?

Ag008 17.07.2015. 19:58

Meni se jučer ispred zgrade došle dvije žene i jedan muški, svi u rukama imali neke blokove i papire.
Motali se oko PTT oznaka i komentirali "ovdje ukopati 1m, da, tu razdvojiti pa ćemo spojiti i susjednu zgradu..."
Bilo je previše toplo a ja se taman vratio s plaže da se spustim i idem ih pitati tko su i o čemu pričaju no čini se da ćemo i mi ili dobiti bnet ili optiku ht-a. Vjerojatno ćemo dobiti najnoviju tehnologiju pa se nadam da neće biti problema kao nekima.
Makar se nešto miče s mrtve točke.

bertone 17.07.2015. 20:16

Citiraj:

Autor Thermaltake (Post 2804482)
U naselju Trnsko su metnuli nove nodove, vidim kutije su blizu di se nalazi prsten

stavili su ove
http://www.cisco.com/c/en/us/product...c78-727133.pdf


a i počeli su mjenjat po ulazima amplifajere stavljaju jača kažu, meni ništa ne znači al eto čisto za informaciju ako nekom znači, vrlo vjerovatno ovo u svim kvartovima rade polako.

Citiraj:

Autor Cilim (Post 2804488)
Jesu kod tebe u ulazu to napravili (promjenili amplifajer) ili... na kojem kucnom broju u Trnskom su to napravili.
Dali to znaci da ce eventualno tim promjenama otkloniti smrzavanja i zastajkivanja na HD programima (konkretno HISTORY HD i par susjednih) ?

Kaj ste mi vas dvojica susjedi?? :D

Thermaltake 18.07.2015. 14:21

Citiraj:

Autor Cilim (Post 2804488)
Jesu kod tebe u ulazu to napravili (promjenili amplifajer) ili... na kojem kucnom broju u Trnskom su to napravili.
Dali to znaci da ce eventualno tim promjenama otkloniti smrzavanja i zastajkivanja na HD programima (konkretno HISTORY HD i par susjednih) ?

Jesu kod mene u ulazu su stavili novo i nešto su po mrežištu još isto drndali, jedino šta ne znam kakva su poboljšanja/pogoršanja jer nemam više b.net. Čini mi se jučer ili prekjučer da su izmjenili glavne nodove u kutiji između nebodera 26 i 27 jer su ostavili i njihove kutije kod plavog kontejnera pa sam usput čekiro kutiju vidio piše cisco i product broj sastrane mi bio poznat pa sam predpostavio ili amplifajer ili nod i pogodio bio je nod.

Na ovo pitanje dal će otklonit smrzavanje i zastajkivanje to ćeš vidit ako još uvijek šteka očito se nije ništa promjenilo i vrlo vjerovatno neće nikad ili će proć još dosta godina. A šta nisi reko da ti je prestalo štekat od kad su ti metnuli onaj TTmicro ?

Citiraj:

Autor bertone (Post 2804496)
Kaj ste mi vas dvojica susjedi?? :D

Možda, a možda smo u šumi ;)

Cilim 18.07.2015. 22:47

Na ovom starom TT-u problema sa zamrzavanjima HD programa nemam, radi OK, pitam opcenito dali ce sa tim zamjenama na razvodima rjesiti zamrzavanja HD programa na Albisu 9300.

A i nadam se da ce sa zamjenama i postavljanjem kvalitetnijih pojacala u razvodnom ormaricu u zgradi dici i malo nivoe signala na uticnicama u stanovima, jer su sada na visim frekvencijama (npr 800 MHz) ispod dozvoljenog nivoa.

Thermaltake 19.07.2015. 00:00

Citiraj:

Autor Cilim (Post 2804766)
Na ovom starom TT-u problema sa zamrzavanjima HD programa nemam, radi OK, pitam opcenito dali ce sa tim zamjenama na razvodima rjesiti zamrzavanja HD programa na Albisu 9300.

A i nadam se da ce sa zamjenama i postavljanjem kvalitetnijih pojacala u razvodnom ormaricu u zgradi dici i malo nivoe signala na uticnicama u stanovima, jer su sada na visim frekvencijama (npr 800 MHz) ispod dozvoljenog nivoa.

Ha čuj trebao bi nekog pitat ko ima albisa u naselju dal štucaju još uvijek. Kolko se sjećam meni je ženska rekla na telefonu kad sam se onda još žalio da ima nekih problema na glavnom vodu tj. da im je nešto potrgano tako nekakvim riječima ako se dobro sjećam baš mislim da je rekla potrgano i da se ne može to popravit, e sad da li je mislila na prstenu baš ili na nodu ko će ga znat.

Cilim 19.07.2015. 10:07

Citiraj:

Autor bertone (Post 2804496)
Kaj ste mi vas dvojica susjedi?? :D

Citiraj:

Autor Thermaltake (Post 2804638)
Možda, a možda smo u šumi ;)

bertone, ja sam iz tvojih prijasnjih postova skuzil da si ti s druge strane sume (Parka mladenaca) u Sigetu ili...

sale001 04.08.2015. 19:48

dakle.... ovi iz beneta su baš dosadni.... iz mog iskustva su im ovi što obilaze po stanovima/kućama, nekulturniji od kolega iz ostalih telekoma.... :)
naravno ne svi, ali... uglavnom, oni se ne mogu načuditi kako to netko ne želi uzeti njihove usluge... morali bi malo poraditi na kulturi i pristupu.... ako žele nove korisnike, jel.

skalar 07.08.2015. 23:50

Citiraj:

Autor sale001 (Post 2811389)
dakle.... ovi iz beneta su baš dosadni.... iz mog iskustva su im ovi što obilaze po stanovima/kućama, nekulturniji od kolega iz ostalih telekoma.... :)
naravno ne svi, ali... uglavnom, oni se ne mogu načuditi kako to netko ne želi uzeti njihove usluge... morali bi malo poraditi na kulturi i pristupu.... ako žele nove korisnike, jel.

...a stare tjeraju.


http://www.speedtest.net/result/4565511361.png

frulex 17.08.2015. 19:30

Pozdrav! Htio bih staviti Xiaomijev (mini) router umjesto postojećeg Linksysovog (povezanog na žičani modem) na Bnet/3D Carnet. Ima li tko savjet kako bi trebalo namjestiti postavke (DHCP i sl.) da to proradi?

athmo 21.08.2015. 18:23

Mislin se možda preć na B.Net nakon šta mi ode ugovor s Telekomom, pa me zanima koja je shemica s ovim stvarima ako neko zna:

* Bandwidth se na kabelu dijeli koliko ja znan. Je li to znači da ako iman nekog u zgradi/di već ko skida torrente nonstop cili dan da će meni net patit radi tog?
* Brzine su im "od, do". Na Telekomu nikad mi brzina nije pala ispod maksimalne, dapače, uvijek je par megabita iznad, bilo kad, bilo koje vrime. Je li se isto može reći i za B.Net, odnosno jesu li konstantni po pitanju toga? Sićan se prije kad bi pala kiša da bi net puca ka lud :)
* Kako stoji QoS ako netko zna? Je li smanjuju brzinu na nečem, tipa P2P protokolima kao torrentima?
* Je li netko koristi onu shemicu di se uzme onaj najjadniji router od njih (zapravo modem) i onda spojiš svoj? Sve išlo ok, triba ga stavit u bridge i onda mogu na njega bacit nešto tipa neki Mikrotik?
* Kakav je ping? Ovo mi je bitno, oni koriste HFC shemu? Znači amo reć da je server negdi u Splitu, isto na VIP/B.Net, triba bi očekivat u idealnim uvjetima vrlo nizak ping, pričamo o nekih 5-6ms? Inače kakav je, je li zastaje skakuče išta itd.? Kod mene uvik ravan i stabilan na DSL-u otkad ga iman (doduše najniži je 15ms zbog interleavinga i tih gluposti, nažalost)

alen.s 21.08.2015. 18:32

prije je znala brzina padat u vecernjim satima ali toga vise nema (meni bar)
http://www.speedtest.net/result/4600185516.png
nisan primjetija da smanjuju brzinu
ruter imam njihov tehnikolor - it works :)
ping je lošiji nego na dsl-u

Nikky 21.08.2015. 19:30

@frulex
Potraži po temi, sve već piše.

yaya 22.08.2015. 11:51

Isplati li se s amisa prec na benet? i da li cu imat stvarno 50 mbita ako tolko kazu

Juice 22.08.2015. 12:43

Rađe na Amis optiku ako ti je dostupna.

ludi48 22.08.2015. 14:13

Citiraj:

Autor athmo (Post 2818024)
Mislin se možda preć na B.Net nakon šta mi ode ugovor s Telekomom, pa me zanima koja je shemica s ovim stvarima ako neko zna:

* Bandwidth se na kabelu dijeli koliko ja znan. Je li to znači da ako iman nekog u zgradi/di već ko skida torrente nonstop cili dan da će meni net patit radi tog?
* Brzine su im "od, do". Na Telekomu nikad mi brzina nije pala ispod maksimalne, dapače, uvijek je par megabita iznad, bilo kad, bilo koje vrime. Je li se isto može reći i za B.Net, odnosno jesu li konstantni po pitanju toga? Sićan se prije kad bi pala kiša da bi net puca ka lud :)
* Kako stoji QoS ako netko zna? Je li smanjuju brzinu na nečem, tipa P2P protokolima kao torrentima?
* Je li netko koristi onu shemicu di se uzme onaj najjadniji router od njih (zapravo modem) i onda spojiš svoj? Sve išlo ok, triba ga stavit u bridge i onda mogu na njega bacit nešto tipa neki Mikrotik?
* Kakav je ping? Ovo mi je bitno, oni koriste HFC shemu? Znači amo reć da je server negdi u Splitu, isto na VIP/B.Net, triba bi očekivat u idealnim uvjetima vrlo nizak ping, pričamo o nekih 5-6ms? Inače kakav je, je li zastaje skakuče išta itd.? Kod mene uvik ravan i stabilan na DSL-u otkad ga iman (doduše najniži je 15ms zbog interleavinga i tih gluposti, nažalost)

Ja sam ti na vipu, ali to je isti par rukavica. Brzina mi je 12/1.3 Mbps a ping 17 (mjereno sa speedof.me), po meni ce ti ping samo rasti sto se odmices od hrvatske, sve ovisi kakav imaju dogovor sa vanjskim ISPovim i sto se desava na "drugoj" strani. Zna se desiti da brzina nije konstantna, ali to ti ovisi o dosta faktora, po hakomu moraju zajamciti neku minimalnu brzinu, a ako su dobro sprojektirali mrezu od tebe do centrale, nebi smjelo biti problema.

Vjerojatno dodajes mikrotik il sl. uredaje, sam ako ti nije dobar wifi signal na modemu ili za portforwarding, pretpostavljam. Ja za sada nisam imao potrebe za tim.

Zasigurno imaju slozena nekakav QoS, trebali bi se dati prioriteti paketima za telefon i tv.Ako i blokiraju koji protokol, nemozes to sa 100% sigurnoscu potvrditi, a da se time ne "pozabavis" duze vrijeme.

Meni je recimo veci idiotizam, da naletis na kooperanta da postavi/instalira sve kod tebe doma, i cim naide na neki veci problem, onda moras cekati tehnicara koji ce mozda otkloniti problem i onda to traje u nedogled, ali je to problem sa svakim ISPom.Ili imas flatrate, ali u uvijetima poslovanja pise koji ti je max promet, jel imam onda flatrate ili nemam.Ni sa jednim ISPom neces biti 100% zadovoljan, uvijek ces ti ili netko drugi imati onaj "ali".

yaya 22.08.2015. 17:40

Citiraj:

Autor Juice (Post 2818246)
Rađe na Amis optiku ako ti je dostupna.

Nije i nece bit uskoro


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger