PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Revolut (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299145)

the_ghost 12.08.2023. 13:02

ja sam bez problema podizao s onom koja svijetli u mraku ali sad nisam par mjeseci, posto trebam dic nes para, probam sutra vjerovatno pa javim

Mirkopoter 12.08.2023. 21:28

Imam pitanje, učlanio sam sina u fan klub jednog nogometnog kluba, ali su kod plaćanja tražili IBAN što mi nema nikakvog smisla, ali eto upisao sam IBAN od Revoluta i sve je prošlo. Kao plaćeno je i kartica je na putu. Meni na Revolutu ništa ne piše, ništa nije skinuto tako da nemam pojma što se događa, IBAN se daje isključivo za uplate, a ne za plaćanja tak da mi nije jasno kako će oni to naplatit.

Ima netko slično iskustvo?

franzD 13.08.2023. 10:37

Citiraj:

Autor Mirkopoter (Post 3691177)
Imam pitanje, učlanio sam sina u fan klub jednog nogometnog kluba, ali su kod plaćanja tražili IBAN što mi nema nikakvog smisla, ali eto upisao sam IBAN od Revoluta i sve je prošlo. Kao plaćeno je i kartica je na putu. Meni na Revolutu ništa ne piše, ništa nije skinuto tako da nemam pojma što se događa, IBAN se daje isključivo za uplate, a ne za plaćanja tak da mi nije jasno kako će oni to naplatit.

SEPA direct debit. Ono što je prije kod nas bio "trajni nalog" samo se njega ugovaralo u banci sa strane platitelja, a SEPA direct debit se ugovara od strane primatelja. Dao si im odobrenje da ti se naplaćuju s tog računa. Amazon ima istu opciju.

Mirkopoter 13.08.2023. 12:45

Citiraj:

Autor franzD (Post 3691209)
SEPA direct debit. Ono što je prije kod nas bio "trajni nalog" samo se njega ugovaralo u banci sa strane platitelja, a SEPA direct debit se ugovara od strane primatelja. Dao si im odobrenje da ti se naplaćuju s tog računa. Amazon ima istu opciju.

Aha kužim, tnx na objašnjenju.

mann 13.08.2023. 19:51

Vani je to skoro pa default način. Struja, voda, internet, 99% ti ide na sepa plaćanje.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

the_ghost 16.08.2023. 22:54

dignuo na RBA bankomatu pare prije par dana bez problema.

Matta 14.09.2023. 16:05

Da li većina ovdje koristi "Free" plan ili netko plaća mjesečno za Plus/Premium/Metal ?

Kakvi su realni benefiti za Hrvatsko područje ako se uzme neki od planova koji se plaćaju ?
Hvala

Feyd 14.09.2023. 16:10

Citiraj:

Autor Matta (Post 3697408)
Da li većina ovdje koristi "Free" plan ili netko plaća mjesečno za Plus/Premium/Metal ?

Kakvi su realni benefiti za Hrvatsko područje ako se uzme neki od planova koji se plaćaju ?
Hvala

Plaćam Plus jer imam dvoje klinaca kojima treba Junior.

Matta 14.09.2023. 16:16

Citiraj:

Autor Feyd (Post 3697409)
Plaćam Plus jer imam dvoje klinaca kojima treba Junior.

Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?

Feyd 15.09.2023. 09:47

Citiraj:

Autor Matta (Post 3697411)
Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?

Prednosti u odnosu na nešto drugo ili prednosti u odnosu na to da nemaju karticu?

Moji su puno mlađi, 11 i 9 godina, ali ih želim naučiti upravljanju novcem. Gotovina mi ne dolazi u obzir jer je nepraktična.

Ti im otvoriš account preko svojeg Revoluta, oni instaliraju aplikaciju na mobitel i onda se QR kodom ulogiraju, svatko dobije svoju karticu, u Plusu mi je čak kartica bila džabe, imaju karticu sa svojim imenom. Imaš uvid u sve njihove troškove, možeš blokirati karticu, dizanje gotovine, online plaćanja i slično. Ja svojima džeparac isplaćujem po zadacima, npr. slaganje kreveta, pražnjenje perilice ujutro i slično, ako zaboravim mogu sami zatražiti preko aplikacije.

Isto tako kad ih pošaljem u dućan, plate svojom karticom, ja im refundiram preko Revoluta, nema prljavog keša, ne pada mi napamet davati im moju karticu.

mann 15.09.2023. 14:36

Ja imam metal zbog osiguranja. Kako sam vani i često putujem bilo mi je jeftinije uzeti metal nego odvojeno svaki put putno osiguranje. Metal me godišnje došao 120eur a samo putno za duži rok preko Croatije nešto čak i više.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Fatal1ty Z77 15.09.2023. 22:34

Citiraj:

Autor mann (Post 3697628)
Ja imam metal zbog osiguranja. Kako sam vani i često putujem bilo mi je jeftinije uzeti metal nego odvojeno svaki put putno osiguranje. Metal me godišnje došao 120eur a samo putno za duži rok preko Croatije nešto čak i više.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Od 21/08/2023 Metal je 17.99 mjesecno ili 175 godisnje...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

goran1985 15.09.2023. 22:58

Citiraj:

Autor Matta (Post 3697411)
Evo i ja imam dvoje klinaca, od toga jedno krenulo u srednju školu u drugi grad.
Kako funckionira taj Junior account, koje su prednosti ?

Čak i u besplatnom računu možeš dodati jedno dijete na jednog roditelja. Ako želiš da oba roditelja imaju pristup onda se mora uzeti nešto od plaćenih ili ako je više djece.
S time da Junior račun ne može imati virtualnu karticu (bar ja nisam vidio tu mogućnost) nego treba naručiti fizičku (jednokratno 6€). Čim se plati ta kartica bude dostupna za dodavanje u Wallet, ne treba čekati da dođe poštom da se aktivira. Potrebno je u postavkama omogućiti korištenje fizičke za plaćanje na pos aparatima jer je po defaultu onemogućeno.

...Tihomir... 17.09.2023. 21:52

Citiraj:

Autor goran1985 (Post 3697743)
Čak i u besplatnom računu možeš dodati jedno dijete na jednog roditelja. Ako želiš da oba roditelja imaju pristup onda se mora uzeti nešto od plaćenih ili ako je više djece.
S time da Junior račun ne može imati virtualnu karticu (bar ja nisam vidio tu mogućnost) nego treba naručiti fizičku (jednokratno 6€). Čim se plati ta kartica bude dostupna za dodavanje u Wallet, ne treba čekati da dođe poštom da se aktivira. Potrebno je u postavkama omogućiti korištenje fizičke za plaćanje na pos aparatima jer je po defaultu onemogućeno.


Baš sam razmišljao o junior računu, da li bez problema mogu staviti svoju karticu u android wallet za plaćanje mobitelom, kao i redovni revolut korisnici?

goran1985 19.09.2023. 00:28

Da.

franzD 02.10.2023. 20:08

Ima još netko problema s auto top-upom sa HPB Vise? Sve radilo savršeno zadnje dvije godine, od subote ne prolazi, javlja da kontaktiram banku i provjerim jesu li omogućeni recurring transfers.

mann 02.10.2023. 20:52

Meni nešto kenja i Visa erste na top up. Počeo sam sa hpb-a instant transfer. Platim jednom mjesečno 0.30eur za transfer ali mi lakše tako. Nisam nikad imao visa od hpb u revo pa nemogu potvrditi hpb.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

franzD 02.10.2023. 21:25

Prekogranični SEPA instant je proradio na HPB-u? Good to know.

mann 03.10.2023. 06:11

Par mjeseci to koristim, 4-5 bi rekao, radi savršeno. Delay od sekundu dvije i revo zvoni da je stiglo. Samo treba biti oprezan i prebaciti na Instant, default je kod transakcija na regular stavljen.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

franzD 03.10.2023. 08:33

To je brža opcija od ručnog punjenja preko kartice jer ona 3Dsecure notifikacija mHPB-a uspije svaki 10 put, pa moram prepisivati ona sranja u token.
U međuvremenu sam pitao Revolut, kažu da banka odbija transakciju sa statusom "Soft declined by the issuer", dobio PDF podatke o jednoj neuspjeloj transakciji i proslijedio to HPB-u.

...Tihomir... 05.10.2023. 21:20

Citiraj:

Autor franzD (Post 3701391)
To je brža opcija od ručnog punjenja preko kartice jer ona 3Dsecure notifikacija mHPB-a uspije svaki 10 put, pa moram prepisivati ona sranja u token.
U međuvremenu sam pitao Revolut, kažu da banka odbija transakciju sa statusom "Soft declined by the issuer", dobio PDF podatke o jednoj neuspjeloj transakciji i proslijedio to HPB-u.


Probaj prije 3d secure autorizacije na mobitelu zatvoriti sve aplikacije. I pobrisati obavijesti mhpb ako ih imaš. Tako bi svaki put trebalo raditi. I puniš instant karticom bez provizije...

franzD 05.10.2023. 21:29

Da, skužio sam da faila ako mHPB slučajno ostane 'aktivan', obično pobijem aktivne aplikacije prije punjenja, ali opet se dogodi da faila u jako čudnim uvjetima, tipa prebrzo sam kliknuo tipku odobrenja i slično. Užasno nepouzdano.
Automatski top-up i dalje ne prolazi, moj je upit navodno u utorak proslijeđen nadležnom odjelu, ali još nema odgovora.

hash 05.10.2023. 21:47

Novi sam u hpb taboru i isto sam se malo gubio sto i kako s top-upom.

Ugl, kad se dodaje lova u revolutu i dobijete onaj ekran od HPBa s crvenim buttonom, onda ga ne klikajte nego cekate notifikaciju. Kad dodje notifikacija potvrdis i vratis se u revolut app. I ako se dobro sjecam, tu se vise nista ne klika nego se priceka koju sekundu i top-up prodje.

99% sam da sam tako dodao novce zadnjih dva, tri puta bez problema.

strikoo 05.10.2023. 22:00

Citiraj:

Autor hash (Post 3702164)
Novi sam u hpb taboru i isto sam se malo gubio sto i kako s top-upom.

Ugl, kad se dodaje lova u revolutu i dobijete onaj ekran od HPBa s crvenim buttonom, onda ga ne klikajte nego cekate notifikaciju. Kad dodje notifikacija potvrdis i vratis se u revolut app. I ako se dobro sjecam, tu se vise nista ne klika nego se priceka koju sekundu i top-up prodje.

99% sam da sam tako dodao novce zadnjih dva, tri puta bez problema.


tako je

franzD 05.10.2023. 22:02

Citiraj:

Autor hash (Post 3702164)
Kad dodje notifikacija potvrdis i vratis se u revolut app.

Ali ne smiješ prebrzo dotaknuti tipku potvrdi jer ako to napraviš prije nego se učitaju svi podatci (preostalo vrijeme i podatci o primatelju) opet će fejlati. Ili ako ti se mobitel zbrejka, pa sporo otvori biometriju, a ti greškom dotakneš "potvrdi transakciju" koja NE BI SMJELA BITI AKTIVNA U TOM TRENUTKU, opet ne prođe. U životu nisam naletio na bugovitiji 2FA push.

SPLiFF 06.10.2023. 06:23

Heh, ja sam nedavno obavio online kupnju Visa premium karticom tako da sam primio notifikaciju za potvrdu, odlučio da ću odustati i još nešto provjeriti i odbio sam autorizaciju, nije mi skeniralo facu ali je transakcija ipak obavljena.

domy_os 06.10.2023. 21:35

Citiraj:

Autor franzD (Post 3702172)
Ali ne smiješ prebrzo dotaknuti tipku potvrdi jer ako to napraviš prije nego se učitaju svi podatci (preostalo vrijeme i podatci o primatelju) opet će fejlati. Ili ako ti se mobitel zbrejka, pa sporo otvori biometriju, a ti greškom dotakneš "potvrdi transakciju" koja NE BI SMJELA BITI AKTIVNA U TOM TRENUTKU, opet ne prođe. U životu nisam naletio na bugovitiji 2FA push.

Potpuno isto je i sa mzabom, 9 od 10 top-upova nema push obavijesti, možeš čekati do sutra. S nekim updateom su to uprskali...

strikoo 07.10.2023. 08:08

na pbz mi svaka druga push obavijest za placanje ne bi došla . ne znam jesu ispravili do sada ili je bilo do mobitela, ali na hpbu je puno bolje

MerrySmiley 07.10.2023. 08:41

Citiraj:

Autor strikoo (Post 3702444)
na pbz mi svaka druga push obavijest za placanje ne bi došla . ne znam jesu ispravili do sada ili je bilo do mobitela, ali na hpbu je puno bolje

Prije sam imao problema s tim push obavijestima, ali izgleda da su to sredili s PBZom... već mi se sad jedno vrijeme nije događalo da ne bi obavijest stigla.

franzD 10.10.2023. 17:24

Citiraj:

Autor franzD (Post 3701312)
Ima još netko problema s auto top-upom sa HPB Vise? Sve radilo savršeno zadnje dvije godine, od subote ne prolazi, javlja da kontaktiram banku i provjerim jesu li omogućeni recurring transfers.

Kaže banka:
"po izvršenoj provjeri zaprimili smo povratnu informaciju kako su zabilježene poteškoće koje su u rješavanju.
Ljubazno Vas molimo da uplatu izvršite transakcijom koja nije automatska nadoplata."


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:14.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger